Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más családokban is csak a nő...

Más családokban is csak a nő hoz mindig áldozatokat a gyerek születése után? Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kezdek kicsit besokallni attól, hogy úgy érzem, mindig csak nekem kell mindenről lemondanom, a férjem pedig ugyanúgy éli az életét, mint a kicsi születése előtt. Sokmindenben érzem ezt, de most egy dolog miatt lett elegem.

2 éves a kisfiúnk, aki akkor született, amikor a doktori iskolában másodéves voltam. Először szerettem volna passziváltatni, de végül férjem meggyőzött, hogy egyfelől az ösztöndíjra szükségünk van, másfelől ő mindenben támogatni fog, hogy csináljam, nekem is szükségem lesz egy kis "kimozdulásra", arra, hogy mással is foglalkozzak.

Na a második pontból semmi nem lett. Semmiben nem támogat, sőt, a kicsi 1 éves korában azzal is meggyőzött, hogy menjek dolgozni, mert kaptam egy jó lehetőséget. Így most a két éves kicsi mellett dolgozom (félmunkaidőben, de sokszor itthon éjszakába nyúlóan), csinálom a doktorit, és itthon a gyerekkel is minden rám szakad, mert ő meg orrba szájba elvállal minden plusz munkát. Sokszor már az is megfordul a fejemben, hogy csak azért, hogy ne kelljen itthon lennie. Felmondtam a munkahelyemen, mert már nem bírtam, és megpróbáltam csak a sulira koncentrálni.

Az ő munkája olyan, hogy nagy részben ő határozza meg, hogy mikor dolgozik. Vagyis 2 hétre előre leegyezteti, hogy mikor ér rá, mikor nem, és csak ahhoz kell alkalmazkodnia. Ehhez képest valahogy mindig úgy alakul, hogy éppen mégis dolgoznia kell, amikor nekem órám van, és akkor vagy az van, hogy nem tudok ott lenni (2 hetente van egy órám), vagy cibálom magammal Pestre, valakihez odaviszem, aki éppen tud rá vigyázni, majd vissza 200 km. Most már lassan ott vagyok, hogy ki fogok esni az utolsó évben, mert nem tudom teljesíteni a feltételeket. Itthon sem segít be semmit, hogy tudjak tanulni, készülni...inkább kimegy hétvégén programot csinálni.


Ma volt az utolsó csepp. Van egy kiemelt kurzusom, amiből csupán 2 alkalom van a félévben. Ketten vagyunk csak rajta, és a tanár mondta, hogy akkor egyeztessük össze, hogy biztosan jó legyen mindenkinek. Egy hónapos huzavona után össze tudtuk hozni ezt a napot, ami jövő hét hétfő lesz. Szóltam neki jó előre, hogy aznapra semmit ne szervezzen be, mert ez nagyon fontos. Mondta, hogy ok. Erre pénteken bevállalt egy munkát hétfőre, hogy ezt "nem lehet visszautasítani", és mondta, hogy oldjam meg. Senki nem ér rá, hogy vigyázzon a gyerekre. Most akkor megint én mondjam le a "munkám"? Ti mit lépnétek erre?


Bocsánat a hosszú írásért, és nem is tudok leírni mindent, hogy mennyi mindenben érzem ezt, csak ez most az utolsó csepp, és nem tudom, hogy mit csináljak. Másoknál ez hogy működik? Vagy én érzem jogtalanul ezt?



2014. ápr. 10. 20:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%
Én beadnám a válókeresetet "ijesztgetésként" és megmutatnám róla a papírt is, hogy vagy segítesz vagy akkor mész és a gyereket szigorúan csak 2 hetente láthatja! (Úgyse ér rá akkor nem is kell több jelszóval). Csak rájön, hogy nem vagy a csicskása és Ő is ugyanolyan felelősséggel tartozik ÉRTETEK, mint Te Őértük!
2014. ápr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
91%
Sajnálom, rosszul választottál.
2014. ápr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
97%
Én komolyan elbeszélgetnék vele, hogy vagy változtat, vagy otthagyom. Mert én egy ennyire önző ember mellett nem bírnám sokáig. Szembesítsd a tényekkel (amiket ide leírtál), mondd meg neki, hogy egy normális kapcsolat nem így működik. Ha hajlandó változtatni, akkor próbáljátok meg, de ha minden marad a régiben, akkor szerintem nem érdemes erőltetni, ez megalázó helyzet neked...
2014. ápr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
98%
most bébiszitter...jövő héten válás
2014. ápr. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
71%
Én nagyon egyszerűen megoldanám! Leültetném, megkérdezném mi a baja, min kellene változtatnotok?! Miért nem támogat Téged? Sajnos gyerek után nagyon sok kapcsolat kihűl, mert nem foglalkoznak egymással a párok, és idővel pedig elhidegülnek egymástól! Házasélet? Ha otthon vagytok 3-an milyen a hangulat?
2014. ápr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%
Nem, normális családban ez nem így működik. Valószínűleg nagyon nyeregben érzi magát, és addig nem fog változni semmi, amíg rá nem döbben, hogy nem "természetes", magától értetődő dolog, hogy mellette vagy.
2014. ápr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
24%

Na ezért nem kell siettetni semmit az életben, és iskolapadban szülni.

Üljetek le és beszéljétek meg.Gondolom neki meg a család fenntartása anyagilag nyomja a vállát, és nemjó dolgában akar dolgozni szombaton is.

2014. ápr. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

A bébiszitterrel az a gond, hogy 2 hete elköltözött az a lány, aki eddig járt hozzánk, és még nem találtunk újat. Első alkalommal meg nem hagynám úgy senkire, hogy mindketten messze vagyunk (még így sem szívesen hagynám).


"nem kellene az iskolapadban szülni"- egy doktori iskola alatt szülni sok szempontból könnyebb, mint munkahelyről kiesni

"család eltartása nyomja a vállát"- 110ezer ft az ösztöndíjam, plusz GYES, családi és eddig kerestem is szépen...szóval ez nem kifogás. Nem lennénk rászorulva minden szirszar plusz munkára.

2014. ápr. 10. 20:57
 9/27 anonim ***** válasza:
95%
Én a helyedben otthagynám, és ha megijed akkor menne utánatok, kicsit meg kell szívatni, húzni az agyát! Lenne hova mennetek? Ha meg nem megy utánatok, valószínűleg nem szeret, és akkor ne bánd, egyedül is helyt állsz szerintem!
2014. ápr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
97%

Tapasztalatom szerint ez a "beszéljük meg" semmit sem ért, az ilyenek - mint a te párod és az én volt férjem - addig nem érti hogy mi a helyzet, amíg ajtón kívül nem találja magát a cuccaival és meg nem kapja az idézést az első tárgyalásra.


Ha gondolod húzd még az időt újabb és újabb esélyt adva, de csak pocsékolod az éveid, ahogy én is tettem. Hidd el, még egyedül is jobb mint egy ilyennel. A gond ugyanannyi (gyerekvigyázást megoldani), de egy irritáló tényezőt kiiktatsz az életedből. Én miután kidobtam, mások szerint látványosan kivirultam.

2014. ápr. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!