Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elkerülni, hogy...

Hogyan lehet elkerülni, hogy a gyerekvállalás első évei tönkretegyék a házasságot?

Figyelt kérdés

A barátnőim mostanában szültek (a legidősebb gyerek 4 éves) és nagyon meg vagyok lepődve. Amikor korábban erről beszélgettünk, mindig mondtuk hogy mi aztán odafigyelünk majd magunkra, nem hanyagoljuk el magunkat és a házasságunkat, lesznek felnőtt programok. Nem így lett :-(


Ez törvényszerű, hogy később az ember elfelejti amit megfogadott? Mit lehet tenni, hogy ne így legyen?


2014. aug. 9. 14:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%
Milyen programokra gondolsz? Nézd a gyerekvállalás bizonyos dolgokról való lemondásról jár ha beteg, lázas nem mehetsz programokra.
2014. aug. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem gyerek függő (is). Az elsőnél nálam minden belefért a gyerek mellett, munka, egyetem, barátok, férj, tipp-topp voltam stb. A második meg olyan lett, hogy sem éjjelem, sem nappalom, volt, hogy már sírva fakadtam, hogy egyszerűen annyi időm-energiám nem maradt, hogy 15 perc alatt leszőrtelenítsem a lábam. nemhogy még tipp-topp legyek. Igaz, 2--3 éves korára már sikerült kimászni ebből. Az is fontos, van-e tágabb család a közelben akik szeretik és vállalják a felügyeletet, hogy nektek maradjon időtök felnőtt programokra. Fontos, hogy a feleség AKARJON nő maradni - ha van ereje-, a férj meg vállaljon részt az ellátásban. sokszor van az, hogy apa dolgozik, és akkor jön a szöveg, hogy te itthon vagy a gyerekkel egész nap, én dolgoztam fáradt vagyok...és akkor anya élete lekorlátozódik a pelenka-fakanál koordináta rendszerbe. Ha van pénz rá, igénybe kell venni a bébi sittereket is.
2014. aug. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%

igaz nekem nincs gyerekem.. de amit latok az ez..

az elso 1-2-3 evben RENGETEG lemondassal jar a szuloseg....... addig a gyerek kicsi,nagyon oda kell ra figyelni.. de elhagyagolni nem kell magadat. miert? amig a kicsi alszik addig tornazhatsz,esetleg reggel felkelsz 10-20 percel elobb es megtudod csinalni a hajad es egy kis smink mar is jobban mutatsz,frissebbnek udebbnek :)

a programok? lehet harmasban is a kicsivel.. vagy nagyira bizni a picit amikor mar nagyobb es kettesben lehettek ha nem tobb par orat.. nem kell elhanyagolni magad.. anyukam sem tette.. felkelt 10-20 percel elobb.. addig megmosakodott,feldobott egy kis szempilla spiralt,ceruzat,hajat megcsinalta,es mire elkeszult addigra en is ebredeztem..nem kell elhanyagolni semmit sem mint mondtam.. amig a gyerek alszik addig lehet csinalni barmit.. :) akar a picivel egyutt is berakni a mosast :DDDD

2014. aug. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Nekem ugyan nincs még gyerekem, javítsatok is ki, ha esetleg hülyeséget írnék, de biztos van benne valami, hogy ha a férj nem annyira akarta a gyereket, az biztos ront a helyzeten.

De igaza van az előzőnek is: hogyha az anyuka nem akar nőnek megmaradni, akkor nem fog. Nővérem pl semmit sem változott a szülés óta: ugyanolyan csinos, tiptop stb. Anyám viszont sose adott magára igazán, és amióta az eszemet tudom, ő állandóan fáradt, neki állandóan feküdnie kell, minden házimunkát velünk végeztetett el.

Mást nem tudok mondani, mert nincs gyerekem, de a párom már alig várja hogy apa legyen úgyhogy remélem mi azok közé fogunk tartozni, akiket a baba csak még közelebb hoz egymáshoz.

2014. aug. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
39%
Utolsó, ordít a válaszodból, hogy kisgyerek közelében sem jártál. Megnéznélek egy olyan gyerekkel, akivel folyton éjszakázol, aki mellett nem tudsz folyamatosan aludni fél órát sem stb stb....aztán napközben mikor vééééégre kuss van és lerogysz egy székre, majd feltámasztod a szemeidet két gyufaszállal, hogyan is állsz neki tornázni gyorsan egyet? és tudod, hány ilyen gyerek van? nem kell ám lehúzni a lepukkant anyákat, valszeg ők sem így tervezték. Vannak a szerencsés anyukák, akinek alszik a gyerek rendesen, eszik szépen, nem beteges, csendes, elfoglalja magát. Na akkor lehet azt amit írsz.
2014. aug. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%

Két gyerekem van (nagy:3 éves, kicsi:6 hós), de mindig van időnk egymásra. Havonta egyszer elmegyünk kettesben. Persze, ehhez kell a támogató rokonság is. Azaz, olyan nagyszülők, akik tényleg nagyszülők és az unokázás nem csak a vasárnapi ebéd alatt tart! (Sok családban az a probléma, hogy nincs, aki besegítene havonta 1-1- órára a szülőknek!)

Nálunk este 8-kor a gyerekeknek már alvás van. Én tartom magam ahhoz, hogy egy gyereknek kell a rendszeresség. a napjuk mindig tartalmas, főleg így nyáron. Sosem vagyunk itthon, mindig viszem őket valahová. Nem szükséges mindig állatkertbe menni, egy jó kis játszótér egész napos program simán. Így a nagy annyira kifárad estére, hogy fél 8-kor már bedől az ágyba. Pedig egyáltalán nem hiperaktív, elég nyugodt gyerkőc. A kicsi meg napi 3× alszik 1 órát, plusz ő beleszokott a "jóba". Tehát este 8 után minénk a "világ", van időnk egymásra.

Persze, már nem festem magam minden reggel orrba-szájba, de azért képes vagyok a szőrt leszedni és karban tartani magam. Oké, felszedtem nem is kicsit az első terhességem alatt, de a kicsi jótékony hatása (lezabált rólam 12 kilót!) és hála annak, hogy létezik zöldség/gyümölcs a világon, valamit otthon végezhető napi 30-40 perces tornák, képes vagyok változtatni magamon. Akarat erőm mindig is a két gyerekem volt. A célom két dolog: 1) a gyerekeimnek ne úgy legyen példa, hogy ~100 kilós vagy. 2) Azért 80-90 évesen még lássam a dédunokáimat.

A férjem se hagyta el magát, mondjuk neki mi indoka lett volna rá?! Oké, persze szedett fel velem ő is anno pár kilót, de ő elég hamar meg is szabadult tőle (két naponta edzeni jár).

Az is hozzátartozik, hogy a mi lányinkkal elég könnyű az élet. Sosem voltak extrém sírósak és hisztisek. Persze a naggyal már átmentünk a dac-hiszti korszakon, de nem volt kirívó.

Elég jól lehet őket formálni és NEVELNI! (Itt megjegyezném, hogy a mai divat"nevelés" azaz, hogy a gyereket NEM nevelik a szülők. Ez így van, ha tetszik valakinek, ha nem!)


Szóval, valószínűleg mi baromi szerencsés család vagyunk .. bár nem hiszem! Mi így alakítottuk az életünket. Egyenlőre mi vagyunk a szülők. A nagylányomat mindig bevontam mindenbe. Segít takarítani kezdetektől, ahogy az értelmi szintje eljutott odáig. A bevásárlásnál is segít és érdekes módon nekem sosem hisztizett, hogy kell a 3848923. plüss állat vagy a 2132. csokoládé. Képes kivárni a 10 perces sort és nem hisztizik, veri ki a balhét, mert a pogácsáját nem kaphatja meg addig, amíg ki nem fizettük. (Igen, nálunk alap szabály, hogy mindenhez csak akkor nyúlunk, ha kifizettük!).

Tudja, hogy mit lehet és mit nem. Bárki megy vele el vásárolni vagy kulturális programokra, sosem kell szégyenkeznie miatta.

Jókat szoktam nevetni, amikor más anyukák vagy idősebb emberek megjegyzik, hogy milyen nyugodt a gyerekem és milyen türelmes. Ha így van nevelve, akkor nyilván az .. :)


Megjegyezném halkan, hogy a 7. éves hiperaktív unokaöcsém nálam kezesbáránnyá válik és sosincs probléma vele, ha nálunk van.

2014. aug. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Elmarad a fodrász, kozmetikus, szinte sosincs idejük 1-1,5 órára beülni valahová.

Amikor nagyobbak lettek a gyerekek, felajánlottuk a férjemmel hogy vigyázunk rájuk, hogy ők elmehessenek valahová kettesben, de sosem kértek meg minket.


A szexről úgy beszélnek, mintha a házimunka része lenne.

2014. aug. 9. 14:46
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
6-ost miért pontoztátok le?? Saját tapasztalatot írt, és nem is rosszat.
2014. aug. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%

Kedves utolsó!


Ilyen az, amikor valaki leírja a véleményét és a tapasztalatát. Valamint elmondja sokszor a szomorú valóságot.

Gondolom erre járt egy szülő, aki nem neveli a gyerekét és hagyja, hogy a fejére nőjön. Tudom, ez nem a kérdéshez kapcsolódik, hogy ki hogyan neveli a gyerekét, de a rendszeresség sosem árt egy gyereknek!


Az pedig, hogy nálunk minden jól működik .. biztos UFÓ-k vagyunk :o :))))

2014. aug. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%
A 6-ost azért pontozták le, mert normálisan neveli a gyerekét. A sok mindent-a-gyerekre-hagyok szülőnek, akiknek a gyereke egy kezelhetetlen, viselkedni nem tudó miniterrorista lesz/lett, meg fáj az igazság. Pedig ez így megy, ha a gyerekekkel TÉNYLEG foglalkozva van (ami nem azt jelenti, hogy berakom nekik a mesét, aztán elvannak egész délután), és kezdettől fogva meg vannak húzva a határok számukra, fel van állítva a rendszer, akkor nem lesznek neveletlenek és kezelhetetlenek.
2014. aug. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!