Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elkerülni, hogy...

Hogyan lehet elkerülni, hogy a gyerekvállalás első évei tönkretegyék a házasságot?

Figyelt kérdés

A barátnőim mostanában szültek (a legidősebb gyerek 4 éves) és nagyon meg vagyok lepődve. Amikor korábban erről beszélgettünk, mindig mondtuk hogy mi aztán odafigyelünk majd magunkra, nem hanyagoljuk el magunkat és a házasságunkat, lesznek felnőtt programok. Nem így lett :-(


Ez törvényszerű, hogy később az ember elfelejti amit megfogadott? Mit lehet tenni, hogy ne így legyen?


2014. aug. 9. 14:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
57%

Személyiség kérdése! Pl. a sógornőm is így volt vele, nem is felejtette el. A gyermek 1 éves kora után visszament 2 napban/hét dolgozni, addig nagymama, nagynéni vannak a gyerekkel. Így pénzt is keres, a szakmájában is van, és a gyerekkel is elég időt tölt. Fokozatosan akar visszatérni a munkába, minden évben majd egy kicsit többet, ahogy a gyereknek is kevesebb igénye van az állandó felügyeletre. Odafigyel magára, eljár a barátnőivel is szórakozni, nem savanyodott be :) Ugyanolyan, mint szülés előtt.


Megint mások meg hiába mondták, hogy így és úgy lesz, és ők bizony visszamennek, megtetszett nekik az otthonlét és még 3 éves korban sem nagyon akaródzott nekik. Eredmény:a férjükkel csak fújnak egymásra, a ház karbantartása nem várható el tőlük, mert ők "anyák", nem "házvezetőnők", mit képzel, stb.


Én abból indulok ki, hogy ők előtte nem voltak tisztában a saját igényeikkel, személyiségükkel, preferenciájukkal, vagy maguknak is hazudtak.

2014. aug. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem értem, a gyereknevelés és a munka hogy jön ide.

A gyerekeikkel semmi baj, dolgozni is visszamentek mindannyian.

2014. aug. 9. 15:35
 13/16 anonim ***** válasza:
50%
Úgy utolsó hogy sok kapcsolat sínyli meg azt hogy az anya otthon van 3 évig. Szerintem a lényeg az hogy a pár mindkét tagja akarja és agyilag is felnőtt legyen hozzá.
2014. aug. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tanulságos dogokat írtok. Kiskoromban eldöntöttem hogy 22 évesen fogok először szülni. Mindjárt annyi vagyok, de rá kellett jönnöm hogy még gyerekek vagyunk és nem állunk készen sem érzelmileg, sem anyagilag. Nem akarok 30 éves kor felett szülni, de ha nem nő be a fejünk lágya, jobb ha később.
2014. aug. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ahogy a 13-as írja, én is erre akartam utalni!


Amikor dolgozik az ember odafigyel a megjelenésére, külsőjére, hiszen naponta sok más emberrel találkozik, pozitív benyomást akar kelteni.

Amikor otthon vagy, és maximum a gyerekkel a játszótérre mentek ki, többé nincs igényed, okod arra, hogy csinosan öltözz fel - mert homokozni kell, kúszni-mászni kell, esünk-kelünk a biciklivel. Megvesszük a több garnitúra kényelmes ruhát, és évekig eszébe sem jut az embernek kicsinosítania magát hétköznap, egy felesleges "luxussá" válik.


Mindemellett a gyerkőc lefárasztja, otthon csak főz-mos-takarít, utána a háta közepére sem kívánja azt, hogy csinos ruhába bújjon mire a férje hazajön. Le akar szépen fürdeni és kényelmesen elnyúlni az ágyon, kanapén.


És amikor CSAK ILYEN ingerek érnek hosszú éveken át, bizony elfelejted, hogy milyen érzés melegítő helyett öltönynadrágban lenni, és egy idő múlva már nem is igényeled....


Ugyanez a házasság elhanyagolását is vonja magával, mert nyilván nem imponál a férjnek sem, hogy a feleség nem ad magára.


Akik visszatérnek munkába, azoknál ez a fajta ellustulás nem alakul ki, így jön ide az egész.


Az értelmi, intellektuális stimulációról nem is beszélve, amit az ember felnőtt környezetben illetve szakmailag megkap, otthon pedig nem.

2014. aug. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam még csak 3 hónapos. Elég nyűgös baba napközben de szerencsére éjjel jól alszik így nekem van időm sminkelni és havi 1-szer elmegyek fodrászhoz és körmöshöz is addig a férjem vigyáz rá. Ha a férj tud picit segíteni akkor nem kell elhanyagolni magát az anyukának. Ráadásul mi havi 1szer rábízzuk a nagyikra és elmegyünk moziba és vacsizni.
2014. aug. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!