Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Új lakásba költöztünk, külön...

Új lakásba költöztünk, külön szoba?

Figyelt kérdés

A párommal 5 éve vagyunk együtt, most új lakásba költöztünk.

Munkahelyet vált, korábban kell mennie dolgozni, és nagyon oda kell figyelnie.

Felvetette, hogy amikor délelőttös akkor külön szobában aludjon, mert akkor jobban kitudja pihenni magát.(Nagyon rossz alvó.)(Én éjjel többször felébredek...és mocorgok.)

A szexuális életünk rendben van, sőt...nagyon szeretjük egymást.

Viszont én tartok attól, hogy elhidegülnénk és félek is ettől. Szerinte erről szó sincs.

Valakinek van tapasztalata ilyen "különalvás" téren?

Köszönöm!


2014. aug. 9. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
2%
Próbáljátok meg elviselni egymást, te este fuss egy kört a lakásban a mocorgás ellen, és este vegyetek be egy nyugtatót. Ne, távolodjatok el egymástól!
2014. aug. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Próbáljátok ki külön, emiatt garantáltan nem megy tönkre egy kapcsolat sem, vagy ha igen, akkor más is volt a háttérben.

Ettöl még elalvás elött - felébredés után össze tudtok bújni valamelyikötöknél, és amikor nem korán kell mennie, akkor meg eleve együtt alhattok.


Ha úgy érzitek, hogy mégis probléma lett belöle, akkor még mindig lehet változtatni.


Viszont az nagyon fontos, hohy párod ki tudja magát rendesen aludni.

2014. aug. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem furcsa lenne, ha külön aludnánk, de ha mindketten rossz alvók vagytok és "zavarjátok" egymást a pihenésben, akkor lehet jobb megoldás, ha ilyenkor külön alszotok. Nekem ilyen szempontból szerencsém van, mert én rossz alvó vagyok, de a páromat nem zavarja, ha éjjel mocorgok, nyugodtan tud aludni. Ismerek egy párt, ők akkor aludtak külön, amikor a lány terhes volt, mert nem nagyon tudott aludni és hogy ne zavarja a párját a pihenésben, az utolsó 2-3 hónapban külön aludtak. Nem lett ebből semmi bajuk, azóta is boldogok. Számomra ők az egyik mintacsalád. :)

Szóval ebben az esetben szerintem logikus döntés.

2014. aug. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
és ha két egyszemélyes ágy lenne összetolva, s mikor délelőttös, 10cmre széthúzva? így egymás mellett vagytok, de mégse érzi a matracot maga alatt, ha te mocorogsz
2014. aug. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Itt teljesen értelmes okról van szó s nem hiszem, hogy a különalvás elhidegülést jelentene.

Mi a párommal külön alszunk s szerintem ez mindig is így lesz. Kb. 4 órával később fekszem és kelek, mint ő, néha 6-tal... Mindkettőnk élete a számítógép köré épül, s az én hangfalaimból egészen más zene szól olykor egészen más időpontokban... Nehéz is lenne elhelyezni egy duplaágyat, bár meg tudnánk oldani, ha akarnánk. De minek arra a napi pár órára, amíg mindketten alszunk? Akkor amúgyis alszunk, nem figyelünk egymásra. Kifejezen szeretem érinteni a párom, de ébren. Alváskor egy puha saját ágyra vágyom, amin olyan testhelyzetet vehetek fel, amilyet akarok s nem rúgok bele senkibe véletlenül vagy valami...

2014. aug. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is teljesen értelmes az ok.

Mellesleg együtt aludva is el lehet hidegülni egymástól. De írtad is, hogy csak akkor aludna külön, ha délelőttös.

Ha a többiben együtt alszotok, megvan a szex, ölelkezés, rendes, rendszerek kommunikáció akkor nem lesz gond.

De ha még is azt észre fogjátok venni és kiküszöbölitek.

2014. aug. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Két ágy van összetolva most is.

Erre nem is gondoltam, majd megkérdezem. :)


A mosdóba is kiszoktam menni, próbálok halkan ajtót nyitni-csukni. Szerintem inkább ez zavarja. De világ életemben ilyen voltam éjjel... Ha altatót veszek be, akkor meg reggel alig birok felkelni.Ő meg alapjáraton szokott venni be, így az nem segítene jobban.

Én is korán kelek, de kb egy órával később mint ő.

:(

2014. aug. 9. 22:19
 8/10 anonim ***** válasza:
38%

Egyszerűen egy füldugó jobb megoldás lenne :)


A különalvás hosszútávon tényleg elhidegüléshez vezet.

2014. aug. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A füldugót ki is hagytam. Az is van a fülében...:(

Lehet nem marad más, mint a különalvás.

De még az ágyszéthúzást kipróbáljuk.

2014. aug. 9. 22:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk most is van olyan néha, ha párom nem tud aludni, akkor átmegy a nappaliba, mert ott a kanapéágyon mégis el tud aludni. Tegnap én küldtem át, ne kínlódjon.
2014. aug. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!