Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt ti szóba hoznátok valahogy...

Ezt ti szóba hoznátok valahogy? Vagy le kell nyelni?

Figyelt kérdés

Van egy baráti körünk, 4-en vagyunk benne, régi iskolatársak. Az egyik lány nemrég férjhez ment. Tudni kell róla, hogy csinált pár olyan dolgot, ami nekünk nem igazán tetszett. Pl. nem jött el az egyik lány 30. szülinapjára, mert nyírta otthon a füvet, a közös "randikat" is sokszor lemondta piszlicsáré okokkal stb. Na mindegy, ha már esküvő, természetes volt, hogy ott leszünk. Tudni kell,hogy az a barátnőnk, akinek volt a 30. szülinapja eléggé mérges azóta is, ill. ez egy szálka maradt benne. A férjében még jobban.

Kitaláltuk,hogy közös borítékban adjuk a pénzt, mert azt kértek. Előre megbeszéltük,hogy ki mennyit ad. A férjem és én adtunk volna a legtöbbet, de ez nem is gond, mi minden barátunk esküvőjére ugyanannyit adunk, egy másik barátnőnk egyedül jött volna, ő is mondta,hogy 10 ezret tud adni. Róla tudni kell,hogy szegény kb. 6 munkahelyen dolgozik,hogy eltartsa magát, neki tényleg nehéz volt kispórolni a pénzt. Sajnos én pont aznapra úgy lebetegedtem,hogy lázam lett, alig éltem, így kénytelenek voltunk lemondani. De a másik két barátnőm és ugye az egyiknek a férje elmentek. Az esküvő előtt találta ki a barátnőm férje,hogy ők mégsem adnak ketten 10 ezret, mert még mindig haragszik a menyasszonyra a szülinap miatt, elég oda 5 ezer. Persze a közös borítékba! Szegény szingli barátnőm meg csak pislogott, mert nyilván gondolta,hogy ez úgy fog lejönni,hogy ő adott 5 ezret, a párocska meg 10 ezret. Felhívott egy hét múlva,hogy őt ez zavarja, mert nyilván nem akarja,hogy a fiatal pár azt gondolja,hogy sóherkedett velük szemben. Mondtam,hogy írja meg a menyasszonynak nyugodtan,hogy ő 10 ezret adott.

De nem is ez a gond, hanem,hogy a barátnőm férje közben jól berúgott, evett, ivott, jóval többet, mint mondjuk 2500 forint. És azóta is hangoztatják ezt, hogy de jó volt a lagzi, mennyit ittak stb. Megmondom őszintén engem ez nagyon zavar. Én ezzel úgy vagyok,hogy ha ennyire haragudtak a menyasszonyra, akkor miért nem mondták le a lagzit. De ha már elmennek, akkor illik annyit odavinni, amennyit megiszok, megeszek. Meg azt is bánt,hogy őket nem zavarta a közös boríték, meg hogy úgy fog tűnni,hogy ők adták a több pénzt.

Valahogy nem tudok ezen túllendülni, mert minden alkalommal eddig felkerült szóba a lagzi, meg hogy milyen jó volt. De nyilván vitát sem akarok. Ti mit tennétek? Lenyelnétek, vagy óvatosan egyszer elmondanátok a véleményeteket?


2014. jún. 20. 11:02
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
46%
Mit kellene szoba hozni, megis? Mindenki annyit ad, amennyit akar vagy amennyit tud. Épeszű embernek eszebe nem jutna felhívni a part, higy "figyi Zsuzsi, en tíz ezret adtam am, nem ötöt" Neked meg végképp nincs semmi közöd hozza, ha ott se voltál,
2014. jún. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 Nadiene ***** válasza:
67%
Ha nincs gondotok, csináltok?
2014. jún. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:

Más tollával ékeskedni szerintem meg nem igazán kedves dolog.

És ne legyünk álszentek, igenis lényeges,hogy ki mennyit adott, mert nyilván ha majd az ő lagzijukra mész, akkor kb. te is hasonlóképpen adsz!

Engem azért bánt, mert tudják,hogy a szingli barátnőnk hogy áll anyagilag, és hogy neki igenis nagy dolog volt kispórolni a pénzt.

De engem még mindig az zavar,hogy elmegy valaki úgy egy lagzira, mintha a fogát húznánk, a legkevesebbet adja haragból, de közben hangoztatja,hogy mennyit ivott, de berúgott!

2014. jún. 20. 11:11
 4/45 A kérdező kommentje:
Meg ilyen esetben,akkor nekik kellett volna azt felajánlani,hogy adják külön a pénzt, mivel ők nem ugyanannyit szánnak! Csak valahogy úgy gondolom,így nekik is kényelmesebb volt, mert így kevésbé feltűnő, hogy ők mennyit adnak!
2014. jún. 20. 11:12
 5/45 anonim ***** válasza:
52%
Mar ne is haragudj, de ha engem hívna fel valaki azzal, hogy "en adtam am 10ezret, nem a Jozsiek" biztos lennek benne, hogy a Jozsiektol van a nagyobb összeg.
2014. jún. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Nyilván a menyasszony ismeri a barátnőnket, tudja,hogy nem azért írta meg neki,hogy magát fényezze, hanem mert kellemetlennek érzi!
2014. jún. 20. 11:15
 7/45 anonim ***** válasza:
53%

Hát nem tudom. Két hónap múlva lesz az esküvőm, és nekem bizony eszembe sem jut azon kattogni, hogy ki mennyi pénzt ad. Teszek rá nagy ívben, mindenkinek mondtam, hogy nem kérünk sem pénzt, sem ajándékot, nekünk az az ajándék, hogy velünk ünnepelnek. Normális ember ezért szervez lagzit, hogy megossza a családjával, barátaival az örömét.

Az meg pláne érthetetlen számomra, hogy te mit foglalkozol azzal, hogy ki mennyi pénzt adott egy olyan esküvőn, ahol te ott sem voltál.

2014. jún. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:

Azért foglalkozom, mert ha valaki vállalja a haragját, és azt hogy ő azért ad "csak" ennyit, akkor vállalja azt külön ajándékként, ne pedig így.

Nem tudom, lehet,hogy akkor engem zavar csak, hogy valaki úgy gondolja, hogy ajándékot (pénzt) a legminimálisabbat akarok adni, de azért rúgjak be jól, zabáljak be nagyon!

2014. jún. 20. 11:19
 9/45 anonim ***** válasza:
75%

Kérdezd meg hogy mit vettek a barátnőd 10-séből így aztán le fog esni neki hogy a másik adta az 5-öst.

De amúgy az az 5-ös is mindig jobb mint a semmi!

Azért Te a pénzedből amit rájuk költöttél volna nem vettél nekik utólagos nászajándékot?

2014. jún. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
23%
Nem illik elvárni, hogy a vendégek kifizessék az ételüket-italukat! Aki elvárja, az ne hvjon vendégeket., A szingli barátnődnek sem kellett volna adni, legfeljebb 1-2 ezer Ft-ot.
2014. jún. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!