Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljunk az alkoholista...

Mit csináljunk az alkoholista anyámmal?

Figyelt kérdés

Édesanyám nagyon sűrűn részeg. Van olyan, hogy 1-2 hétig nem iszik, de ha elkezd inni, akkor napokig részeg. Volt olyan, hogy már reggel 8-kor részeg volt.

Már mindent próbáltunk édesapámmal. Elvettük a piáját, kiöntöttük, beszélgettünk vele, de semmi változás.

Amikor részeg, akkor állandóan veszekedés van és mindenkit hívogat telefonon. Már többen hülyének nézhetik anyámat emiatt. Most volt a boltban részegen, de elvettük a piáját és megint veszekedés volt. El se ismeri, hogy ivott volna, sőt még apámra tereli szót, hogy ő az alkoholista és ő iszik állandóan. Pedig ez nem igaz.

Ha akkor beszélünk vele, hogy józan, akkor csak annyit mond, hogy "jó, jó persze" és ott hagy minket.

Már rengetegszer megígérte, hogy nem iszik, de nem tartja be. Sokszor nem is törődik velünk, amikor mondjuk, még hátat is fordít.

Ráadásul nem csak minket készít ki idegileg, de magát is tönkreteszi. Rengetegszer elesett már részegen.


Mit javasoltok mit tegyünk? Én már teljesen tanácstalan vagyok.


2014. aug. 11. 13:33
 1/6 A kérdező kommentje:

Ráadásul mindig nekünk ordítja, hogy "takarodjatok" meg hogy "tűnjetek el az életemből".

Pedig ennyi erővel neki kéne elmennie, mert apám teremtett mindent amink van.

Mondjuk máshova nem tudna menni csak a 75 éves apjához, aki nem hinném, hogy sokáig megtűrné, ha állandóan inna.

2014. aug. 11. 13:36
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi eredményezte, hogy iszik?

Miért ilyen undok veletek, hogy "takarodjatok"?


Történt valami? Miért vált az ital rabjává? :/

2014. aug. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva nem tudom. Semmi olyanra nem emlékszek, ami miatt az ital rabjává válhatott. Egészen jól élünk és neki még dolgoznia sem kell túl sokat.

Józanul amúgy egész jó fej és nem mondd ilyeneket.

2014. aug. 11. 14:03
 4/6 Quasar07 ***** válasza:
Érdemes lenne pszichológushoz fordulni szerintem, és talán lenne változás. Apukád sem tudja befolyásolni sehogy sem?:/
2014. aug. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sehogy sem tudja befolyásolni. Egyszer sikerült annyit elérnie, hogy két hétig nem rúgott be, de 1-2 sört megivott akkor is, mert megtaláltuk a sörös dobozokat.


Azt elfelejtettem az elején leírni, hogy nem előttünk iszik, hanem elrejti a piát a házban. Lépcső alá a kazánházban, a kamrában az alsó polcokon, a konyhaszekrény alsó részében stb.

2014. aug. 11. 16:17
 6/6 Argloss ***** válasza:
Vedd fel videóra, hogy miket csinál aztán mutasd meg neki, hogy milyen állapotba szokott kerülni az ivás miatt. Lehet, hogy azt gondolja, hogy nem is feltűnő...
2014. aug. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!