Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kérdezgeti mindenki,...

Miért kérdezgeti mindenki, hogy mennyi gyerektartást kapok? Kinek mi köze nhozzá?

Figyelt kérdés

Elváltunk a férjemmmel, a gyerkek nálam vannak. Az ovis, iskolás ismerősök közül szinte mindenki megkérdezte, mennyi gyt-t fizet a gyerekek apja.

Azt, hogy én vagy a gyerekek hogy vagyunk, hogyan sikerült kialakítani az új életünket, azt senki nem kérdezi.


Miért gondolják, hogy ez "nyilvános" információ?


2014. aug. 15. 09:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sok helyen szokás a másik zsebében turkálás. Érdemes egy kerülőválasszal "annyit, amennyiben megállapodtunk" vagy direkt módon "ne haragudj, egy túl személyes jellegű kérdés, nem szeretnék válaszolni rá" válaszolni.


Mit szoktak reagálni egyébként, ha kitérsz a válasz elől?

2014. aug. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor elvégeztem a phd-t (vidéken voltam épp a szüleimnél), mindenhol azt kérdezgették, hogy "és mennyit keresel" én meg zavaromban azt se tudtam, megmondjam-e vagy mennyit hazudjak lefelé/felfelé. :)
2014. aug. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de mennyi gyerektartást kapsz? :D
2014. aug. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
49%
Nekem meg az a furcsa, hogy miért titkolóznak az ilyesmivel kapcsolatban az emberek. Nem szoktam rákérdezni senkinél, de néhányan már tényleg túlzásba viszik ezt, hogy még véletlen se lehessen tudni. Én bárkinek megmondom, akár a befektetett pénzeimből bejövő havi összeget is, nem szeretek titkolózni. Ha valaki emiatt irigykedik, jobb is ha mihamarabb kiderül, mert akkor azzal nem barátkozok :)
2014. aug. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Az elején még mosolyogtam, azt válaszoltam hogy jól kapok, elégedett vagyok. erre még erőszakosabban kérdezték, hogy de hát mennyi az a "jól".

Most már elég nehéz mosolyogni és nem durván visszaszólni.


A közeli barátok, család előtt természetesen nem titkolom, de akivel 3 havonta 1x összefutok, annak had ne kelljen már minden filléremről elszámolni.

2014. aug. 15. 10:20
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

de nem irigykedésről van itt szó, hanem normális ember ilyet nem kérdez...érdekes, tőlem csak a faluban kérdezik meg, hogy mennyit keresek, máshol sose fordult ilyen.


Barátaimmal is csak úgy tudjuk egymásét, hogy pl. felhívtam egy bnőmet nemrég, hogy az egyik plakátomra 300 jogdíjat kaptam és úúúúristen, meghívlak koktélozni:))


ez olyan kérdés, mint a "és vannak hüvelyproblémáid" vagy a "szüleid kapcsolata milyen?"...

2014. aug. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%

6 Na ez az, ezt nem értem, hogy ez miért "olyan" kérdés. Persze én alkalmazkodom a társadalmi normákhoz és nem kérdezem meg, de néha jobb lenne tudni, mert lenne összehasonlítási alapom, hogy melyik cég fizet jobban, melyik munkát fizetik meg stb. Tőlem se kérdezik meg soha, de ha valaki kérdezné, tök nyugodtan megmondanám. Nem értem a mögötte rejlő veszélyt, hogy mi van akkor ha valaki megtudja. Két eset lehetséges: 1., kevés az összeg és emiatt lenéz (mehet a francba), 2., magas az összeg és emiatt irigykedik (meheta francba).

Ha megkérdezném valakitől, hogy mennyi gyerektartást kap, akkor annak az lenne az értelme, hogy megtudjam mennyire reális az, amennyit én kapok. Bár egy emberből úgysem lehet messzemenő következtetéseket levonni.

2014. aug. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Válaszold azt, hogy köszönöm, kérdésed, jól vagyok, csak egy kicsit rossz volt a múlt éjszakánk, és fáj a fejem, mert nem tudom kire bízzam a kicsiket amikor orvoshoz megyek.
2014. aug. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%
Tényleg, mennyi gyerektartást kapsz?
2014. aug. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
59%
7: tapintatlan vagy és bizalmaskodó, és nem tanítottak meg alapvető normákra, erről nem te tehetsz.:/
2014. aug. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!