Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kaphatnek tobb gyerektartast?...

Kaphatnek tobb gyerektartast? A volt ferjem megkaphatja a gyereket?

Figyelt kérdés

Egy eve ment el a ferjem, mivel minimalberre van bejelentve igy havi 13500ft ot gyerektartast fizet. A fizetese 260oooft amibol 200at kezbe kap.

Dolgozok en is, nem sok segitseg az a par forint amit ad es a tortentek utan jobb lenne ha ezt sem adna.

A fiunk erdei iskolaban ment a heten, a mult het vegen az apjanal volt. Elmentek az egyik plazaba setalni es a gyerek kerte az apjat hogy vegyen neki egy szeldzsekit vagy esokabatott mert a regi mar kicsi.

Vasarnap amikor haza hozutak, a folyoson az uj elettarsa kiabalni kezdett hogy ha nem tudok gondoskodni a gyerekrol akkor majd a birosagon talalkozzunk.


2014. máj. 16. 09:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
A hivatalosan bejelentett bérét veszik alapul! Ha minimálbérre van bejelentve, akkor többet nem fog a bíróság adni!
2014. máj. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Nem kaphatják meg, az új élettárs pedig ahelyett, hogy játssza az eszét, talán elgondolkodhatott volna, hogy inkább segíteni kellett volna egy kabáttal, mert megterhelőbb lenne anyagilag, ha ők nevelnék a gyereket.
2014. máj. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Legszivesebben azt a par ezrest is visszadnam nekik.

A gyerek nem kovetelozo miota az apja elment, most eloszor kert valamit.

Lathatasra sem szivesen meg, mert az uj baratno magyon bunko vele.

Nekem meg lelkiismeretfurdalasom van amiert kuldom mert ez a torveny menni kell ha tetszik ha nem.

Mikor beteg volt es nem tudott menni a rendorseggel fenyettek es a lazas gyereket kirangattak az agybol.

Mielott elutazott azt mondta barcsak nagyobb lenne akkor nem kellene az apjahoz menni.

2014. máj. 16. 09:45
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól, amit az élettársa kiabált a folyosón, szerintem nincs okod megijedni. Én legalábbis biztosan üres fenyegetésnek tartanám, ha ilyen helyzetben lennék.


Te el tudod képzelni, hogy komolyan gondolja, hogy ő akarja helyetted felnevelni a gyereketeket?


Szerinted ha az apjánál helyezné el a bíróság a gyereket, ők tudnának gondoskodni az alapvető szükségleteiről havi 13.500 forintnál kisebb összegből?


És akkor még csak pusztán az anyagiakat nézzük, azt nem, hogy egy gyerek nevelése 24 órás szolgálat.


Szerinted valóban vágyik arra a férjed élettársa, hogy átvegye tőled ezt a feladatot, az ezzel járó áldozatokkal és felelősséggel együtt?

2014. máj. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy nagyon utal.

Azt nem, hogy miert. A volt ferjem vele csalt meg ezert lett vege a hazassagunknak. En a novel nem beszelek, most is az exnek mondtam hogy menjennek el vagy rendort hivok ha nem fejezi be.

2014. máj. 16. 09:56
 6/15 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy mennyi idős a gyereketek?
2014. máj. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hány éves a gyerek? Nekem a gyámhivatalban azt mondták, csak 14 éves koráig kötelessége menni a gyereknek, utána mondhatja, hogy nem akar. (Alkoholizáló apa). Az új asszony valószinüleg féltékeny, és nem egy IQ bajnok. (tudnék rá csúnyább jelzőt mondani, de azt kimoderálnák), viszont az a tény, hogy apuka ezt hagyja, őt is minősíti. Biztosan csak üres fenyegetőzés, hogy elveszik a gyereket, az ilyeneknek csak anyagi terhet jelent, semmi mást.
2014. máj. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha beteg a gyerek akkor semmilyen szinten nem kell nekik odaadni, miaz, hogy kirángatják az ágyból??????

Nekem ezt hivatalos helyen mondták és nem is adtam oda soha ha pont beteg volt a láthatáskor.De annyi esze volt az exemnek, hogy megértette!

Ezek után nagyon nagyon sokszor eljátszanám, hogy beteg a gyerek láthatáskor, mert nyilvánvalóan a gyerek sem akar menni!

2014. máj. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
És az ilyen apának tartja magát?
2014. máj. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Őszödi Ferenc ***** válasza:
13%

Potyogtatunk, elválunk, balhézunk.

Semmi különös nincs a történetben.

2014. máj. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!