Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti ha összevesztek a párotokka...

Ti ha összevesztek a párotokkal, utána minden ugyanolyan?

Figyelt kérdés

Tudom, attól függ hogy kis vagy nagy dolog. Ha nagy az összeveszés, utána hogy engesztelitek ki egymást? Elhangzik a szakítás gondolata? Utána minden ugyanolyan?

Köszönöm a válaszaitokat. 25/L


2014. aug. 18. 00:03
1 2
 1/13 anonim válasza:
81%
Ahogy írtad ez attól függ,hogy milyen súlyos a dolog.Viszont mi eddig mindig átbeszéltük a dolgokat miután mind ketten lenyugodtunk aztán aki jobban hibás az bocsánatot kér.Bennem még nem merült fel,hogy szakítsunk,eddig olyan súlyos veszekedéseink nem voltak.
2014. aug. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ma már minden ugyanolyan sivár és szürke. Ő tűz, én víz, oltjuk egymást, és csak gyűlnek a tüskék. Mindig eggyel több.

A szakítás gondolata nem hangzik el, de mindig eszembe jut, minek kínlódunk, és biztos vagyok benne, hogy ő is ugyanezt gondolja.

2014. aug. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagy veszekedés akkor előfordulhat hogy nehezen nyeljük le a békát és minél több van belőle annál jobban pedzegetődik a gondolat hogy valamit tenni kéne.
2014. aug. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
ezeket a sebeket hogyan lehet újra "begyógyítani"?
2014. aug. 18. 00:49
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Vitatkozni imádunk, de veszekedni szinte soha nem szoktunk. Ha mégis, akkor az viszont nagyon durva, nagyon hosszú és nagyon hangos. Van, hogy napokig is eltart. Ezután rendszeresen nem beszélünk egymással vagy egy napig, utána pedig szinte egyszerre jut eszünkbe, hogy bocsánatot kérjünk a másiktól. Nem szoktuk "engesztelni" egymást, az is épp elég, hogy már nem haragszunk a másikra. Aztán minden olyan, mint régen. A szakítás még gondolatban sem ötlött fel soha. Én: 23/L, ő 26/F
2014. aug. 18. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer volt egy nagyon komoly, mikor belekerültünk egy hiszti-spirálba. (Én elleneztem valamit bagatell dolgot, ő mégis folytatta, én hisztiztem, erre rejtegette előlem, lebukott, persze, hogy jobban hisztiztem, ő igazolva érezte magát, és naná, hogy jobban rejtegette, erre megint lebukott... Pedig nem volt nagy dolog, játszott egy netes játékot és beszélgetett valakivel, akit nem kedveltem.) Akkor felvetődött a szakítás, de meg tudtuk beszélni a dolgot. Azóta minden ugyanolyan. Engesztelni nem kellett. Párom az a típus, aki fel sem veszi az ilyet, két óra múlva béke és boldogság van, én meg már beszélgetés közben megvigasztalódtam.


Az ilyen sebeket, ha megmaradnak, nagyon nehéz begyógyítani. Akkor és ott kell kimondani mindent, ami fáj, mert úgy még van rá gyógyír. Ha elfojtod, csak rosszabb lesz, egy későbbi veszekedésnél fog kibukni az egész, és valóban olyan leszel, mint a viccekben, hogy öt évre visszamenőleg minden kis problémát felhánytorgatsz.

2014. aug. 18. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, hogy összehasonlítsam magunkat :-) Nálunk bagatell dolgokon való veszekedések vannak, szerinte én hisztis vagyok, amit beismerem hogy NÉHA szoktam csinálni, de ha már csak kinyitom a szám, nála az is hiszti lassan :( én nagyon szeretem és tudom hogy jók vagyunk együtt, csak ezek nem kellenének. Ő többször szeretett volna szakítani, én pedig inkább csak hallgattam. Nagyon rosszul esik, hogy minden "problémamegoldásra" a szakítást javasolja, de mivel elég gyerekes típus így csak sejtem, hogy nem gondolja komolyan. Néha emlékeztet korábbi sérelmeire (amik szintén bagatell problémák), ez se esnek jól és hiába mondom neki. Könnyen sérül, én pedig vigasztalom. Anya nélkül nőtt fel (meghalt)... viszont félek hogy sokáig nem bírom. :(
2014. aug. 18. 02:01
 8/13 anonim ***** válasza:

Hááát, hosszútávú kapcsolatot ilyen játszmázásra nem igazán lehet építeni. Gyakorlatilag minden nézeteltérésnél burkoltan meg vagy fenyegetve. Jól érzed, hogy nem igazán működőképes ez.


Mi házasok vagyunk, mindketten elég temperamentumosak. Ráadásul most pár hetes kisbaba, vizsgaidőszak, munka (mármint neki, én értelemszerűen most nem dolgozom), lakásfelújítás: ha mindketten egyszerre fáradunk túl, akkor össze szoktunk zördülni. De ezt minden esetben követi békülés, bocsánatkérés. Tüske még soha nem maradt egyikünkben sem.

A személyeskedést mellőzzük még a hevesebb vitákban is.

2014. aug. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2-esnek helyzetét teljesen átérzem és többször is láttam már ilyet, sajnos, ennek ellenére nem tudom, hogy miért mennek bele tűz-víz kapcsolatokba fiatal házasok ...
2014. aug. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mi nem veszekedünk, csak vitatkozunk. Pl. miért vettél megint ott kenyeret, mikor tudod, hogy penészeset vettünk ott a múltkor?


De veszekedni soha, mi a családban sem veszekedtünk sosem, csak szóváltások voltak. Nem vagyok olyan, aki kígyót-békát kiabál a másikra, majd pedig bocsánatot kér, mi inkább nem vagyunk olyannal együtt, akire azt akarunk kiabálni:) Magamban sem tartom, egyszerűen nem járok olyannal, aki nagyon felidegesít. :)


27N

2014. aug. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!