Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha egy magyar és egy latin-ame...

Ha egy magyar és egy latin-amerikai köt házasságot, és utána mennek az USA-ba/Kanadába élni, akkor ugyanolyan fura kérdéseket tesznek fel a házasságról, mint amikor az egyik fél amerikai?

Figyelt kérdés

A házasság valódi lenne, csak még nincs meg, a felek nem laktak még együtt, tehát nincs sok közös tapasztalat.

Zöldkártyát hogy lehet szerezni, és hogy lehet egy alapszakkal elhelyezkedni?

(Nem én vagyok az érintett)



2014. aug. 2. 23:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy latin-amerikai nem amerikai? Latin-Amerika Mexikót, Közép-Amerikát és Dél-Amerikát jelenti. Annyi köze van az USA-hoz és Kanadához, hogy egyazon kontinensen helyezkednek el. Ha egy magyar házasságot köt egy brazillal/argentínnal/kubaival/tetszőleges latin-amerikai ország állampolgárával, attól még nem kap zöldkártyát sem az USA-ba, se Kanadába. Mintha azt kérdeznéd, hogy ha egy török és egy ukrán házasságot köt, akkor kapnak-e magyar állampolgárságot?!

Zöldkártyát legegyszerűbben úgy lehet szerezni, ha okos vagy és igényt tartanak az adott országban a tudásodra/munkádra. Ha nem vagy okos, akkor el kell bolondítani az adott ország egy állampolgárát, aztán elvetetni magad vele. Persze, el lehet helyezkedni alapszakkal. Szakmától függően, hogy szakmabeliként, vagy mosogató/takarító személyzetként. A "valódi" kamu házasságra csúnyán rá lehet faragni, ugyanis nem garantál 100%-ban állampolgárságot/zöldkártyát, aztán még a nyakadon maradhat egy latin-amerikai is. Nem biztos, hogy el tud válni tőle a delikvens... Sok szerencsét az "érintettnek" (aki természetesen nem te vagy)!

2014. aug. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tényleg nem én vagyok az érintett, szerencsére.

Csak kíváncsiságból kérdeztem, mert hallottam ilyet, hogy leellenőrzik a házasság valódiságát, még akkor is, ha az egyik fél nem az USA-ból származik.


Azért köszi a választ.

2014. aug. 3. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!