Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Csóró" szerelem, kontra...

"Csóró" szerelem, kontra nagymama? Mit lehet erre reagálni?

Figyelt kérdés

Lassan 5 éves kapcsolatom van, még nem élünk együtt, mindketten tanulunk. Tény, ami tény, hogy a barátoméknak elég rosszul megy otthon, sok hitelük van. A nagymamám szereti (állítólag), de mégis mindig megjegyzéseket tesz rá, hogy csóró, nincs pénze, keressek egy gazdag pasit, aki eltart.

Nekem ez annyira rosszul esik! Szeretem a barátomat, nem érdekel, ha nincs sok pénze a családjának (ezen van a hangsúly!). Ha mindketten a szakmánkban fogunk dolgozni, esélyes, hogy ő még többet is keres majd, mint én.

Ja, és hozzátenném, hogy mi sem vagyunk gazdagok, sőt. Kicsit jobban megy, mint a barátoméknak, szóval nem is arról van szó, hogy a milliomos örököslányka összejön a csóró sráccal.


2014. aug. 19. 07:30
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Erre nem kell reagálni, elengeded a füled mellett.


De ha a barátodéknak nemcsak hogy kevés a pénze, hanem tele vannak adóságokkal, az már gond lehet.

Két dolog miatt:

elöször is a legtöbb esetben az adóságot utána a gyerek(ek)nek kell törlteszteni,

másodszor meg azt a szemléletet hozza magával otthonról, hogy ha nincs pénz, vesz fel kölcsönt - és akkor utána bármennyit is keres, mindig csak az adóságok nönek.

2014. aug. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne reagálj rá semmit...

Nálunk hasonló volt a helyzet, csak fordítva. A férjemék (azóta már az) családja sokkal jobban állt anyagilag, mint mi. Volt nagy lakás, a gyereknek külön lakást vettek, autó, nyaraló...mégsem volt ez soha téma, hogy neki ennyi van, nekünk ennyi. Nem minden a pénz, a vagyon! Az én szüleim meg vidékiek, nekik meg volt a nagy vendégszeretet :). Ez a páromnak sokszor többet ért, hogy amikor udvarolt és jött, azt sem tudták anyuék/mamáék, hogy mit főzzenek, süssenek...

Úgyhogy az én példámból kiindulva, én tényleg azt ajánlanám, hogy ne reagálj rá semmit, hagyd figyelmen kívül. A lényeg, hogy ti szeretitek egymást :)!

Szép napot!

2014. aug. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele, engedd el a füled mellett. Az a lényeg, hogy szeretitek egymást. Pont.
2014. aug. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

"elöször is a legtöbb esetben az adóságot utána a gyerek(ek)nek kell törlteszteni, "

Ilyeneket mikor álmodsz? EZ nettó hülyeség.


Egyébként semmit nem lehet reagálni. Vagy olyat, amitől a nagyi fog megsértődni. Bár lehet az sem lenne baj, mert az öregek sokszor nem tudják hol a határ.

2014. aug. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 rans válasza:
a szülők éljék úgy az életüket, ahogyan akarják. Az az ő döntésük. A te életed pedig a sajátod, a saját döntéseiddel. Amíg nem vagytok függetlenek, addig el kell viselni ezt az állapotot, aztán közös éltbe kezdeni. Ennyi nagy vonalakban. ) Sok sikert.
2014. aug. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, hány évesek vagytok és mik ezek a szakmák, ezért ennek tudatában csak annyit mondok, hogy a nagyira hagyd rá. Mivel ti sem éltek jól, szeretné, ha neked jobb lenne. Ha falusi öregasszony, akkor nyilván nem phd-zni fog téged küldeni (hiszen hogyan is tehetné), hanem azt látja kiugrási lehetőségnek, ha a férjed gazdag lesz.


Ne törődj vele:)

2014. aug. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a csóróság a baj hanem a sok hitel, ami miatt azért bően van félnivalója mamának. Öszintén engem nem zavarna, hogy gyerekem párja szegély vagy nem hoz semmit a házasságba de azért minuszból se induljanak.
2014. aug. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A nagymama egy teljesen más világban nőtt fel. Te mai fejjel nem fogod megérteni, hogy ezt miért mondja. Engedd el a füled mellett, ennyi.

Arról, hogy valakinek milyen a családi háttere, senki sem tehet. Ha a szülei szegények, hát szegények.

Ami számít, az az, hogy egyébként a párod hogyan áll a dolgokhoz - ha törekvő, igyekvő, tesz azért, hogy jobb legyen, akkor nincsen semmi probléma.

2014. aug. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne érdekeljen!
2014. aug. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!