Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem örülnek a családtago...

Miért nem örülnek a családtagok, hogy terhes vagyok? Jogosan esik rosszl, hogy csak a rosszat látják benne?

Figyelt kérdés

3 éves a lányunk, most 10 hetes terhes vagyok. Nagyon örülünk a férjemmel.

A család viszont elég furán reagált. A lányunknak anno nagyon örültek, de most szinte egyáltalán nem. Mi lesz így a lányunkkal, a legrosszabbkor érkezik a tesó; mi lesz a munkámmal, biztos dühös lesz a főnököm és nem vesznek majd vissza. Én nem érzem tragédiának ezt a korkülönbséget. A főnököm tudta, hogy tervezünk gyereket csak nem jön össze. Az előző terhességem alatt is dolgoztam szinte végig, most is így tervezem. Az pedig, hogy visszavesznek, soha nem biztos.


Nagyon orsszul esik, hogy nem örülnek velünk :-(


Természetesen külön élünk és eltartjuk magunkat és a gyerekeket.


2014. aug. 19. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell velük foglalkozni, vaoszínüleg túlaggódják a dolgot.
2014. aug. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
3 évesen pont jó az időzítés.
2014. aug. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Én is pont ugyanígy voltam!!!

A kisfiamnak nagyon örültek. A második babát úgy tudták meg, hogy 20 hetes 4D UH képet adtam nekik, aminek a másik oldalán a kisfiam volt - mindkét gyerek éppen az ujját szopta.

Mégsem hatotta meg őket. Apu a férjemet úgy lekapta, mintha én nem is lettem volna benne a gyerek projektbe. Szóval nagyon rosszul éreztem magam a terhességem alatt. Féltettem a picit, hogy nem fogják szeretni...

Aztán megszületett. A kórházba nem látogattak meg, de később, ahogy látták a babát - egyre jobban megszerették. Most 3 éves és a szemük fénye, akárcsak az első gyerek.

Remélem nálatok is minden ok lesz!

2014. aug. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%
Ne hagyd, hogy elrontsa az örömötöket. Én egyszerűen kivonulnék, ha ilyen szöveggel lennének, ha jót nem tudnak mondani, ne mondjanak semmit. Tessék tiszteletben tartani a döntéseteket, ez a minimum, nehogy már beléd beszéljék a hülyeséget. Egy tesó soha nem rossz a nagyobbik gyereknek, egyedül a neveléssel lehet ezt elrontani, szerintem meg nálatok minden rendben lesz.
2014. aug. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
89%
Én nem tudom, basszus, normálisak ezek az emberek??? Mégis mi közük hozzá, hogy mikor vállaltok gyereket? Ezt a két leendő szülő EGYMÁSSAL beszéli meg, nem pedig a saját szüleiktől kérnek engedélyt. Semmi közük hozzá, nyilván átlátják a helyzetet, el tudják dönteni, hogy anyagilag/érzelmileg/korkülönbség tekintetében mikor ideális a második gyerek. Én ezen annyira kiakadnék, kiosztanám őket helyben, hogy foglalkozzanak a saját dolgukkal, és hozzátenném, hogy akkor nem kötelező megismerni a picit. Milyen dolog már, hogy ilyen bunkón reagálnak, mert ők úgy képzelik, hogy most nem ideálisak a körülmények? Nem az ő dolguk ezt megítélni, undorító egyes szülőknek ez a mindenbe belepofázunk viselkedése.
2014. aug. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!