Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám megint szerelmes és...

Anyám megint szerelmes és ráadásul terhes is. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A ház amiben élünk, az enyém, édesapámtól örököltem. Együtt élek anyámmal, a féltesóimmal, a párommal és kisfiunkkal. Anyám nagyjából 3 hónapja megismert egy férfit, aki már első látásra is elég visszataszító figura (cigizik mint a gyárkémény, a stílusa borzasztó, munkanélküli). Bevallom reméltem, hogy nem lesz hosszú a kapcsolatuk. Erre anyám a hétvégén bejelentette, hogy babát vár és a barátja is hozzánk fog költözni. Én nem is értem, hogy gondolta ezt. Mégis, miből akarja felnevelni a kicsit, mikor így együtt is csak alig jövünk ki a pénzünkből?

Én nagyon megértő típus vagyok de ez már nálam is kiverte a biztosítékot. Nem vagyok hajlandó egy fedél alatt élni azzal az emberrel. Anyám most olyan szerelmes, hogy se lát, se hall, hiába próbáltam vele beszélni. Most hétvégén akarják áthozni a barátja cuccait hozzánk.


Mégis, mi lenne erre a jó megoldás? Ha engedem beköltözni, pokollá fogja tenni az életünket és félek, hogy nem fogunk tőle könnyen szabadulni. Ha nem engedem beköltözni, anyám elköltözik vele albérletbe, ott meg a féltesóim fognak rosszul járni.

Melyik rosszat válasszam?


2014. aug. 11. 17:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Na adj a tótnak szállást kiver a házadból.Oda ne engedd a kanját.Anyád ha menni akar vele menjen.A féltesóid ne engedd,ha mégis viszi had vigye.majd ráfog döbbenni ilyen pali mellett éh kop lesz neki.Na a terhességet már ne is említsem,anyád nem komplett.Én nem tenném ki magam,se a családom az ő dilijének.Felnőtt ember csináljon amit akar,elszúrja az is az övé.
2014. aug. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
Én nem engedném, hogy odaköltözzön.
2014. aug. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%
Válaszd a másodikat, féltesóid amúgy is rosszul járnak, ha otthon, ha albérletben lesznek anyáddal, így viszont a te életedet nem keseríti édesanyád és a párja.
2014. aug. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
74%

Nem tudok igazán jó megoldást... Nem ismerem a házad méreteit, elrendezését. Nálam attól is függene a döntés, hogy mennyire lenne édesanyáddal szeparált vagy külön bejáratú lakrészük. De ha költözik, a helyedben lefektetnék még az elején néhány alapvető szabályt. Bevásárlás, kinek hova van bejárása, ki mikor milyen vendéget hozhat, ilyesmikre gondolok. Amikre később lehet hivatkozni, ha netán a fejetekre nőne. Esetleg adhatnál valami ultimátumot is. Például, hogy költözhet, amint talál munkát. Nem kell lakbért kérni, de szerintem az mondjuk reális elvárás, hogy beszálljon a rezsibe meg az egyéb költségekbe, ha ott él. Plusz ha dolgozik, legalább nem leledzik ott egész nap.

Egyébként a helyedben lehet, hogy inkább nem engedném, még ha most meg is sértődnek. Később már nehezebb visszakozni. Örökké valószínűleg amúgy sem élnétek együtt mindnyájan, pláne ha már új családalapítás van náluk kibontakozóban. Azt nem lehetne, hogy a féltesóid nálatok maradnának, és anyudék ketten mennének albérletbe?

2014. aug. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
98%
Tiéd a ház, tehát édesanyád (hacsak nem nem haszonélvező) vagy megy a kanjához vagy nyugton marad a fenekén, és jól átgondolja ezt a meggondolatlan gyermekvállalást, ezúttal úgy, hogy a környezetére is tekintettel van (na, meg persze a korára, mert hacsak nem tizenkét évesen szült téged, akkor már eléggé benne van a korban).
2014. aug. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
12%
Ha anyukadnak van haszonelvezeti joga, nem merlegelhetsz, odakoltoztetheti a baratjat. Azért egyébként nem semmi, hogy a legtöbb válaszoló az utcára dobna a várandós édesanyját.... Jövőnk zalogai...
2014. aug. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
98%
az se semmi, hogy egy munkanélkülitől lesz gyereke, úgy hogy így is alig jönnek ki a pénzből és ráadásul a gyereke házába akarja költöztetni a csávót...
2014. aug. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
97%
A pasi eddig hol lakott? Miért nem anyukád költözik hozzá?
2014. aug. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
10%
Az a baba már úton van, végülis a kérdező saját testvére, és semmiről sem tehet. Ijesztő, hogy mennyire ridegek és szivtelenek egyesek.
2014. aug. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
Ilyesztő, hogy mennyire felelőtlenek egyesek.
2014. aug. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!