Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apósom amióta megtudta, hogy...

Apósom amióta megtudta, hogy terhes vagyok teljesen "megbolondult". Mindent meg akar venni a kicsinek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Még csak két hónapos vagyok, de már vett a kicsinek egy aranykarkötőt, kis háromkerekű triciklit és még sorolhatnám. A lelkesedése azért is meglepő mert a kicsi lesz a 14. unokája. Nem korai ez a vásárlás?
2014. júl. 8. 08:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Örülj neki
2014. júl. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
86%
inkább örüljön neki.......mint......
2014. júl. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De ezeket még pár évig nem fogja tudni használni a kicsi. Szerintem csak pénzkidobás.
2014. júl. 8. 08:49
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Van, ahol ez szokás.

Dédnagymamám, mikor még ovisok voltunk megvette a "stafírungot", hogy amikor férjhez megyünk, akkor minden legyen a háztartásban. Akkor volt rá pénze és szépen lassan összevásárolt mindent a 12 dédunokának. (Most baromi jól jön, hogy 10 éve nem kellett konyharuhára és étkészletre költeni :D )

Nagymamám a ballagási ékszerekre volt így rápörögve. Szépen felcímkézve ült a szekrényben évekig. Mikor kisiskolások voltunk már mutogatta, hogy érettségire egyikőnk ezt a gyűrűt kapja, másikunk azt a fülbevalót, stb.

2014. júl. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Orulj neki :)))
2014. júl. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Após feltételezhetően nagykorú, önállóan dönt a pénze befektetéséről. "Mit tegyek?" Semmit. "Nem korai ez a vásárlás?" Korai.
2014. júl. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

lehet úgy érzi valamit elrontott az előző unokáknál és most pótolni akarja, vagy épp ő nem kapta meg amire vágyott és nem akarja, hogy a kicsi is átélje ezt...sajnos sokszor átesnek a ló túl oldalára és tönkre teszik a gyereket vele...szóval egy végtelen körforgás:


nem kaptam semmit mindent megveszek -> mindent megkaptam gyereknek, de azt szeretném a gyerekem harcoljon meg mindenért -> nem kaptam semmit mindent megveszek -> mindent megkaptam gyereknek, de azt szeretném a gyerekem harcoljon meg mindenért -> ......


persze vannak olyanok akik megtudják szakítani ezt a láncot :) én ilyen téren szerencsés vagyok mert mind2-t megtapasztaltam, sok téren megélhettem fiatal korom ellenére a végleteket és átérzem a helyzetét az ilyen embereknek, de ezt elég nehéz elmondani nekik, de valahogy rá kell döbbentened...de talán más az ok, lehet nem a gyerekkori dolgai hanem bűntudat valami miatt, mondjuk egy korábbi unoka miatt, egy olyan mondat miatt amikor mindent megkapott az unoka csak éppen azt amit akart nem és ez lett a vége...például egy ilyen mondat sokaknak fel sem tűnik, valakiben viszont pokoli bűntudatot ébreszt: "én kék autót szerettem volna"...és beindul a gépezet, amit nehéz leállítani...


szóval rá kell gyere miért teszi pontosan, lehet teljesen más okból mint amiket felhoztam, de akkor arra a dologra kell hatni!

2014. júl. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
14. unoka! nem gyerek! kedves 8-as.
2014. júl. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Lehet, épp látott egy szép triciklit, jó áron. ha a többi unokával nem így tett, akkor tényleg furcsa, de ha náluk is így volt, csak természetes, hogy most sem tesz másképp. Idősebb korosztálynál, illetve régebben ez amúgy is természetes volt, stafírunggal és egyéb dolgokkal úgyszintén - persze akkor ha a babának vettek egy 30-as cipőt pl., nem ment ki a divatból, mire belenőtt. Apám is ilyen, engem is zavar, annyit kértem, hogy ne agyon tudjak az ilyesmiről. Utolsó, amiről tudok, hogy a gyerekem fél éves korában vettek egy teljes Verne sorozatot, textilkötésben. Persze lehet, hogy a könyv nem fog kimenni a divatból teljesen, de már ma is hódít az e-book, és még legalább 5-7 év, mire Verne-t olvashat a gyerek, és lehet, akkor sem lesz annyira kedvenc, hogy az összes művét elolvassa....
2014. júl. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%
:) Aranyos nagyfater. Szerintem tük kedves tőle.Ha megteheti.
2014. júl. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!