Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek mi a tapasztalataitok...

Nektek mi a tapasztalataitok az összeköltözésről? Kicsit félek tőle.

Figyelt kérdés
21 évesek vagyunk mind a ketten és a barátnőm szeretné, hogy 2015 első negyedében vagy közös albérletet keressünk, vagy meg megpróbáljunk bekerülni egy közös szobába az Öthalmi diáklakásokba. Kicsit félek tőle, hogy nem elég érett a kapcsolatunk, vagy, hogy nem tudjuk a szokásainkat összeegyeztetni.
2014. aug. 21. 22:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Márpedig ezt mi hiába mondjuk meg... Neked kell sejtened, mennyire ismeritek egymást, mennyire különböztök s mennyire vagytok toleránsak...

Mi akkor már 10 éve ismertük egymást s az én személyiségem olyan, hogy ha nem lennénk kompatibilisek, már rég nem lettünk volna együtt. Nálunk semmi gond nem volt, sosem éreztem, hogy sérülnek a saját kis jogaim. Szeretem azt csinálni, ami nekem tetszik, a saját otthonomban (épeszű keretek közt, persze), s nem kell alkalmazkodnom vagy kompromisszumokat kötnöm a párom miatt, úgy érzem. Pedig nem ő alkalmazkodik (azt se szeretném), egyszerűen csak egyezik az ízlésünk és hozzáállásunk. Ehhez mondjuk az is kell, hogy saját szobánk legyen, de az mindig megvolt.

2014. aug. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Félni nem kell tőle, de én csak akkor tenném, ha mindketten teljesen természetesnek vennétek a dolgot. 21 évesen majd lesznek közös szokásaitok, a változás idővel csak nehezebb lenne. Nekem jó tapasztalataim vannak, de sosem volt kényszer az összeköltözés, hanem egy kölcsönös vágy.
2014. aug. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Egyrészt az még "odébb" van 2015 eleje, addig még akár komolyodhat is a kapcsolatotok vagy el is hidegülhettek egymástól. Ha mondjuk csak pár hónapja vagytok együtt akkor lehet hogy még ismerkednetek kellene kicsit, de ha már évek óta, akkor próbáljátok meg. Idővel ha 2 ember szereti egymást úgyis össze költözik, és van egy olyan mondás, hogy vagy megszoksz, vagy megszöksz :) Nyilván lakva ismeri meg az ember a másikat, de alkalmazkodni kell :)
2014. aug. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Két emberrel költöztem össze életemben, az első az első "hosszútávú" párkapcsolatom volt, 18 éves gyerekfejjel. Fél évvel az összeköltözés után szakítottunk is.


Hogy miért? Mert egyértelmű volt, hogy nem illünk össze. Nincs rajta mit ragozni, egyszerűen csak nem bírtuk egymást elviselni 24/7-ben, a hétvégi együttalvásokból ez éveken át nem derült ki.


A másik a férjem volt... fél év együttjárás után költöztünk össze, és minden, de minden stimmelt köztünk. Amiben nem értettünk egyet, az olyan triviális volt, minthogy milyen gyakorta kellene a szagelszívó tetejét takarítanunk :))) Az első nap óta azt mondom, ennél jobb döntést nem hoztam életemben, imádok minden percet, amit együtt töltünk. És szerencsére ő is...


Nem tudom hogy magyarázzam meg, de szerintem ott, ahol egyeztetgetni kell nagyon, ott a kapcsolattal van a baj, illetve a kettőtök jellemével együtt. Az ilyesmi - az én tapasztalatom alapján- vagy működik, vagy nem. Ha nem, nem érdemes erőltetni.

2014. aug. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Elég komolynak mondható a kapcsolatunk. Én is szeretném, de vannak azért félelmeim.

Eddig max 2 hét volt az az idő, amit 0/24 vele töltöttem. Nagyon jó volt, bár volt egy kis bűntudatom, amikor nem tudtam vele foglalkozni, mert pl. nálunk le kellett nyírjam a füvet.

2014. aug. 21. 22:46
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha komoly a dolog, és ha Te is szeretnéd, ha nincsenek kérdések benned akkor költözzetek. De ha fenntartásaid vannak akkor lehet hogy még várnotok kellene kicsit.
2014. aug. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én 22 vagyok, a barátom 23 éves, több, mint 1,5 éve vagyunk együtt és most szeptembertől fogunk egy albérletben lenni a suli miatt, mert egy iskolába járunk :) Hétvégente hazafogunk járni, nem lesz azaz igazi összeköltözés nyilván, de félek tőle rendesen, hogy mi lesz, nem érzem még elég "asszonyosnak" magam ehhez :D Mi négyen leszünk egy albérletbe, de mi külön leszünk :)
2014. aug. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mi 22 évesen költöztünk össze, igaz előtte 5 évet együtt voltunk.

Nekünk nagyon bejött, bár vannak néha zűrös napok, azzal sosem volt gond, hogy összeszokjunk. Nincs annál jobb, mint reggelente mellette ébredni.


A szokásokon, rigolyákon meg legtöbbször nevetek :D

2014. aug. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a férjem erőltette annak idején az összeköltözést. Én nagyon féltem tőle, leginkább attól hogy fogunk majd megélni. Én túlaggódtam ő meg túl laza volt.Féltem a szülői ház biztonságéból kilépni, hogy lesz minden. Az első két hét rettenetesen furcsa volt, sokat sírtam. A férjem meg kétségbe volt esve. sokszor haza mentem anyuka szoknyájához. És valahogy két hét után egyszer csak megváltoztak a dolgok, kezdtem megszokni, és úgy megszűnt a sírás rívás. Átcsapott egy tök jó érzésbe hogy külön élünk, fiatalok vagyunk, az van amit mi akarunk. Nekünk a kezdeti bizonytalanságom után baromira bejött az összeköltözés. már 4 éve együtt élünk, 9 éve együtt vagyunk, közben összeházasodtunk. Most már csak nevetünk rajtam.
2014. aug. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
mi 5éve voltunk együtt mikor ősszeköltöztünk én 23n ő 32f. az elejétől fogva nagyon akartam,semmi fenttartásom nem volt azzal kapcsolatba hogy jó ötlet e. jelentem igazam volt :)) már 3éve lakunk együtt és imádom..jó sok minden rátok marad senki nem csinálja meg helyetettek de pl.főzés mosás takarítás de én ezzel együtt is szeretem. és este együtt fekszünk és reggel mellette kelek :) van saját kis életünk ami olyan lesz amilyené mi teszük :) senki nem korlátol,nem kell csak egymáshoz alkalmazkodnunk (bár nálunk nem is kell alkalmazkodni nekünk természetes egy két dolog..mivel 5ev után költöztünk össze nagy meglepetés nem ért minket)a legjobb döntésünk volt :) bár írod hogy ti 4en lesztek az albiba na én úgy nem költöznék mert ott másokhoz is kell alkalmazkodnod és ez általába nem szokott jól elsülni...közös lónak túrós a háta de legyen szerencsétek :)
2014. aug. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!