Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek, tapasztalataitok...

Szerintetek, tapasztalataitok szerint mik voltak az alapvető különbségek a 80-as,90-es és a 2000-es évek tinédzserei között?

Figyelt kérdés
2013. nov. 14. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

1. A fiúk fiúsabbak, erősebbek voltak, nem volt ennyi nyunyó, mint most.


2. A lányok nem tartották cukinak a 8 évesnek kinéző 16 éveseket, de legalább is nem azokkal akartak járni, akik 15 kilóval könnyebbek náluk, és szőrtelenebbek. David Husselhof, Magnum, Bon Jovi volt a példakép kérem, most meg Justin Bieber és Fluor Tomi.


Más szóval, én alapvető különbséget a nemi szerepekhez köthető dolgokban látok, a kamaszokra jellemző idiotizmus (pia, cigi, balhék, szivatások, visszapofázás, menőzés...) mindig jelen volt.

2013. nov. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Az én időmben pl. (2003-2007 között voltam gimis, vagyis nem is vagyok "öreg") elképzelhetetlen volt, hogy órán a telefont nyomkodjuk, vagy visszabeszéljünk a tanárnak stb. Ha a tanár megfenyített, nem neki volt félnivalója, hanem nekem (ez főként általánosra volt jellemző), mert otthon még a szülőktől is kaptam a rendetlenkedésért, vagy a tanárral szembeni tiszteletlenségért.

Ahogy az első válaszoló is írta, a fiúk kevésbé voltak lányosak, a lányok kevésbé voltak fiúsak (nem káromkodtak, nem voltak agresszívek, "arcok").

Még a leglustább osztálytársaimra sem volt jellemző az órán való telefonálgatás (persze előfordult), és az sem volt divat, hogy a lányok magassarkúban, agyonsminkelve jöjjenek órára. Az ilyeneket még a legmenőbb csajok is kiröhögték.

Bulizás, ivás volt, ez igaz, de ezzel nincs is gond adott kereteken belül.

2013. nov. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
2000-2004 között voltam gimis, 2001-ben még töltöttem ki barátság füzetet, szerintem egy mai 15 éves nem biztos, hogy tudja, mi az :) Akkor kezdtünk el kapni karácsonyra mobilt (15 évesen, nem volt még sok választék, de örültünk, nagy dolog volt ez akkor). Suli után néha elmentünk meginni egy turmixot és mentünk haza, nálunk spec. nem volt még internet, így ha volt házi, vagy témazáró, készültünk másnapra, együtt tanultunk, könyvet olvastunk, zenét hallgattunk, elmentünk bicajozni. Nem volt olyan régen, de valahogy mégis. Azóta haragszom a mobilra, ami szükséges rossz, mert leszoktatott a pontosságról, netezni csak akkor, mint most: ha épp időm van rá, ellenben a bátyám lánya most 15 éves, : suli után csavargás, okostelefon, házit összecsapja, aztán irány a fb, este 10-ig, reggel képes hamarabb kelni azért, hogy elolvassa az üzenőfalat... szóval 28 évesen lassan én azt mondom, bizony jobb volt...Régi szép idők :)
2013. nov. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is 2001-2005 között voltam gimis. Emlékszem a barátság füzetre, nekem is volt :) Nekünk sem a mobil meg az internet töltötte ki az életünket, mint manapság. Mi is csináltunk hülyeségeket, de messze nem engedtünk meg annyit magunknak, mint a mostaniak. És nekem még általánosba is tört el a hátamon lécet a technikatanár (megérdemeltem), mégsem mentek be a szüleim agyonverni. Most, hogy néha összefutok az utcán a volt tanáraimmal, beszélünk pár szót, hát amiket mesélnek mi folyik manapság...
2013. nov. 14. 14:33
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Én 2005-2009 között voltam gimis, de még ott se volt divat az hogy órán telefont nyomkodjunk, na meg ezután jött az "internetet minden telefonra" korszak. Negyedikben már volt 1 (!) embernek érintőképernyős telefonja, de az se nyomkodta.


Akkor sajna már divat volt homokosnak öltözni, hálisten nekem nem a meleg kenbabák az eseteim :D


Nálunk már nem volt divat a barátság füzet, ennek ellenére 3-an barátnők voltunk és amikor valamelyikünk 18 lett, a másik kettő csinált neki egy barátságfüzetet :) tele van képekkel, idézetekkel a 4 évről, meg hasonlók.


Még emlékszem arra, mikor nővérem volt gimis '97-ben.

A képeket nézve az jött le nekem, hogy vagy mindenki rocker volt az osztályban, vagy a cicababák se voltak túlságosan cicásak. A legcicább csaj is kockás nadrágban és nagy koncertes pólóban van az osztályképen. Nővérem meg.. :D hát ő valamiféle alternatív lehetett :D ja és nagyon dögös volt 1-2 srác náluk. Magas, sportos.


'80-s évekről nem tudok nyilatkozni, de bevallom én szerettem a '90-es éveket. Voltak kazik, visszatekerős magnó, nem volt minden gyereknek 1000 játéka, és megmondom őszintén az én gimis koromra már nagyon jól kellett kinézni hogy ne közösítsenek ki. Tesóméknál ez nem volt divat. Amúgy abba a suliba járt, ahol Sebestyén Balázs ordenáré módon szívatta szegény duci csajt. Ott mintha a fél suli rocker lett volna.

2013. nov. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

Ha egy ismerősöddel nem találkoztál hetekig, lövésed sem volt róla , hogy mi van vele.

Ha csak fel nem hívtad.


Most pedig a facebook, instagram,stb által naponta kapsz mindenkiről helyzetjelentést.

2013. nov. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én amit látok (láttam a '90-es évek tinijeit, 2000-es évek elejét és a mostaniakat):


A kifejezetten mai tinik jóval bunkóbbak és tiszteletlenebbek az idősebbekkel, tanárokkal szemben - legalábbis elitsuliba járóknál ez megfigyelhető. 2000-es évek elején még azon ment nálunk a hűha, hogy egyik társunk egyszer lehülyézett egy tanárt 2002-ben, ma meg ugyanabból a suliból sokkal durvább dolgokat hallunk.


A mai tinik nagy része képtelen szabatosan, választékosan elmondani 3 mondatot... ha nézünk felvételeket hasonló korúakról, hát ég és föld...


Azt is észrevettem, hogy mit néznek / mit nézhetnek a gyerekek és tinik a tévén. A mi időszakunkban nem volt ennyi szenny a tévében pl. Meg általános suli alsóban az volt a menő, aki fennmaradhatott megnézni az X-Aktákat... ma meg már az ovisok nézik a Való Világot...


Ugye a divat is nagy különbség, minden évtizednek megvannak a maga trendjei.


'90-es évek tinijei tuti, hogy sokkal több időt töltöttek bandázássa, csavargással (nem feltétlenül rossz értelemben), kinn a szabadban, mint a későbbiek.


Régebben kevéssé voltak túlféltve, mert jobb volt a világ, kevesebb volt a veszély - emiatt sztem több az életképtelen tini manapság.

2016. ápr. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7. vagyok


Az is biztos, hogy ennyi piálás, cigizés nem volt (oké, a legaljább szakmunkásképzőkben a '80-es években is volt ilyesmi). Jó, az én 2002-2008-as 8osztályos gimimben is, végzéskor 4en voltunk 28 emberből, akik életükben nem cigiztek, de ilyen láncdohányos osztályonként 1-2 volt, ma meg minden 13-14 éves kis csitri meg fajankó szájában látni ilyet... meg egyre több gyereket, aki fényes nappal másnapos vagy saturészeg.


Akkor még tudtuk használni a könyvtárat is, és tudtuk, mit csináljunk, ha offline kell információt szerezni. Ma már annyira rá vannak utalva a netre, hogyha már nem működik a net, akkor nem tudják a leckéjüket megírni... az időbeosztást is rosszabbul csinálják meg, mert "ottvan a net"...


A az osztály legr...sabb csaja sem öltözött olyan kihívóan, mint ma sok tinilány... nem volt divat a haspóló, seggkilógató farmergatya, kész vakolat a fejen, 14 éves kiscsajnak vörös rúzs órára...


Ez lehet amúgy, hogy csak a közeg miatt volt, de ennyire nem voltak dicsekvősek a gazdag gyerekek nálunk. Az egy dolog, hogy szerették a márkás ruhákat meg beszéltek róla, mikor hol voltak, de senkit nem piszkáltak azért, mert olcsó ruhája volt, se nem menőztek a csúcskategóriás telefonnal. Nem is az volt a hobbink, hogy suli után / helyett be a plázába. Pár évvel ezelőtt voltam plázában standnál eladó... baromi sok max. 14 éves kiscsajt láttam a karján vagy 6 nem túl olcsó plázás bolt zacskójával dugig tömve.

2016. ápr. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!