Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért utálom a hugomat ennyire...

Miért utálom a hugomat ennyire? Miért nem tudunk normális testvérek lenni?

Figyelt kérdés

Én 12 éves vagyok,a hugom 9. Egy szobába vagyunk...de hál\' Istennek már csak hetek kérdése és meglesz az új szobám.

Szóval akkor elmesélem hogy mi is az én bajom remélem elég rövid leszek.A tévébe azt nézem én is amit ő akar ha elkapcsolom a hülye meséjét megy anyuhoz és olyanokat állít amit nem is csináltam,semmit nem tudok elmondani neki...mindent elmond másoknak...nem tud titkot tartani,a szobába ha rendet rakok kb. 1 óráig van rend áthívja a barátait és kész kupi az egész...kezdhetem előről,anyu szinte mindig az ő pártját fogja mert hogy ő még "kicsi".

Most van pasim arra/rá is tiszta féltékeny.Mindig kitalál valamit hogy nehogy kettesbe legyünk.

Utálom már.Elegem van belőle.És mostmár ütöget ha nem csinálok meg neki valamit meg üvöltözik mintha ő lenne a nagyobb!

Lécci segítsetek hogy hogy lehetnénk testvér-barátnők.

Vagy ő még ehhez túl kicsi?:S Nem akartam hogy ezt kelljen mondani de már megutáltam...arról nemis beszélve hogy bárhova megyek vinnem kell magammal.

Remélem nem voltam túl hosszú...és megértettétek mit akarok kifejezni!Ha voltak helyesírási hibák azokért bocsi!Előre is köszi a válaszokat!


2008. aug. 7. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Ha lesz külön szobád, az sokmindent megold majd. Mondd el a szüleidnek, hogy nem szeretnél mindenhova a húgoddal menni. Előbb-utóbb jóba lesztek, hidd el!
2008. aug. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
pont abban a korban vagytok, amikor nagyon sok a 3 év körkülönbség. Egyelőre felejtsd el, hogy lehettek barátnők. Örülj a saját szobádnak, és próbáld elérni a szüleidnél, hogy, amikor mész valahova ne kelljen magaddal vinni, vagy egyszerűen hagy itthon. Az, hogy anyukád mindenben a pártját fogja, ne idegesitsen, minden családban igy van, ne vedd a szivedre. Ha kevesebb időt töltötök együtt előbb utóbb rendeződni fog a kapcsolatotok, és újra keresni fogjátok egymás társaságát. Később még lehettek jó barátnők, mehettek közösen vásárolni,megbeszélhetitek a pasi ügyeket, de ennek most még ninc itt az ideje. Ne bántsd őt, ne piszkáld, ha ő piszkál akkor se szólj vissza, nem tehet róla, hogy ő még ilyen kicsi, és éretlen. Ne hagyd, hogy dirigáljon neked, te vagy az idősebb, te "parancsolsz", egy határozott nemmel, utasitsd helyre, majd hagyd egyedül, akármennyit hisztériázik.
2008. aug. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Már csak addig kell kibírnod, amíg kész nem lesz az új szobád. Akkor majd azt nézhetsz a tv-ben, amit akarsz, kettesben lehetsz barátoddal, nem kell fél óránként rendet rakni stb. Mindenképpen legyen az ajtón zár, és a kulcsot mindig tartsd magadnál. Majd ha kicsit nagyobb lesz, akkor lehet, hogy megváltozik. Érdeklődni fog a női dolgok után és akkor talán jobban el tudtok majd beszélgetni.
2008. aug. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
96%

Nekem a két lányom között másfél év a korkülönbség.

Nagyon különbözőek, külsőleg és "belsőleg" is. Mikor még általános iskolások voltak, nagyon sokszor veszekedtek, sőt verekedtek is, képtelen voltam igazságot tenni köztük, mert úgy éreztem mindkettőnek igaza van. Volt úgy, hogy sírtam tehetetlenségemben. Most már felnőttek,(30 ill 31 évesek) családjuk van, gyerekeik vannak. És végre örömmel látom, hogy mégis jó testvérek. Vigyáznak egymás gyerekeire ha ugy adódik, játékot, ruhát csere-berélnek stb. Legalább 15 év kellett, hogy megértsék - nagyon jó ha van egy testvér. Hogy mindezt miért irom le? Talán vigasztalásul. Ami most történik veled, az mással is megtörtént, próbálj meg türelmes lenni.Te már (majdnem) nagylány vagy, ő még közelebb van az ovis korhoz. Hogy barátnők is legyetek, ahhoz el kell telnie még legalább 4-5 évnek. Ne azt nézd, mi az amivel bosszant. Emlékezz, biztosan örültél mikor megszületett. Mikor járni tanult, figyelted a botladozásait? Mikor beszélni tanult, mosolyogva figyelted, hogyan ejti a szavakat? Ő most is ugyanaz. Csak egy kicsit más. Legyél türelmesebb hozzá.

2008. aug. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát...nemis tudom mit mondjak erre!Lehet hogy igazatok van.De néha jól esne gha ő is megértene....ha vele is tudnék dolgokat megbeszélni.Anyuval beszéltem erről a "csak velem mindenhova" dologról és azt mondta hogy ha szólok hogy ide most nem akarom vinni akkor valahogy majd lefoglalja!De kérlek titeket hogy még segítsetek!Köszönöm mindenkinek aki eddig válaszolt!:)
2008. aug. 7. 15:36
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem vagytok egy mintatestvérek.Nekem vagy egy jóbarátom aki 17 éves akinek van egy kistesója kb. 6-7 éves.Soha nem szoktak veszekedni.Nagyon szeretik egymást.Mindig látom hogy moziba is meg szinte majdnem mindig eggyütt vannak.Pár éve amikor volt az anyáknapja a suliban és a testvére még kicsi volt elkezdett sírni a kistesója és anyáknapi műsor közben elsírta magát és a kistestvérével ketten sírtak.

Nagyon szereti a kistestvérét.Elször azt hittem hogy majd ők is ugy fogják ütni,verni,ölni egymást mint a legjobb barátnőm és tesója.

A jóbarátnőmről meg annyit hogy mindennap elhangozza "Utálom a kis csótányt!" mondatot.

Éreztesd a testvéreddel hogy szereted,foglalkozz vele és ne veszekedjetek.

2008. aug. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Izééékeh11 ***** válasza:
29%

minek neked 12 évesen pasi?

13L

2011. jún. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nézdmár meg lécci h most hányéves vagyok..: DD 15 : ))

Úgyh lécci ne te akard már megmondani NEKEM h annyi idősen minek kellett pasi..: )

2011. jún. 8. 15:14
 9/10 anonim válasza:

De írni még mindig nem tudsz 😃 Amúgy a "lécci" az légyszi/légyszíves. De komolyra fordítva: Mi lett a húgoddal? Megvagytok? Még éltek mind a ketten? 😅 Vagy kinyírtátok egymást? Nekem van egy 12 éves húgom, szintén irritáló, de szeretem. Kinőtte a te húgod?

17F

2019. ápr. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azóta már mindketten elköltöztünk,szóval a kötelező családi összejöveteleken kívül nem tartjuk a kapcsolatot :)

Köszönöm a helyesírási tippeket így közel 24 évesen, meg fogadom kedves utolsó :)

2019. jún. 28. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!