Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadnád, ha felajánlanák,...

Elfogadnád, ha felajánlanák, hogy amíg a pároddal nem tudtok saját házat venni, addíg pár évíg anyóséknál lakjatok?

Figyelt kérdés
2010. jan. 16. 23:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
ez anyós függő de én tutira nem...de azért mert egy hülye nő akinek senki nem elég jó,csak a ő pici lánya az értelmes és csodaszép....na én ettől kiakadnék egy hét alatt.
2010. jan. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%

Igen, teljesen anyósfüggő. Azt tudom, h ha az én édesanyám lenne az "anyós", nem lenne vele probléma, mert van 3 felnőtt fia, és egyiket sem zaklatja rendszeresen, szóval mi is békében elférnénk itt. Ha a párom édesanyjáról lenne szó, ott már nem vagyok ennyire nyugodt, mert a szürke hétköznapokban nem ismerem. Amikor ott vagyok náluk, tünemény, de nem tudhatom, h hogy viselkedne ebben a helyzetben, hiszen a párom az első gyerek, csak egy húga van...

De sztem pár évig nem lenne belőle probléma. :)

viszont azt hiszem, még szerencse, h egy ideig nincs tervben a házasság :P

23/L

2010. jan. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Hát meggondolando, lehet nem ér az egész annyit

Attol függ milyen a viszony vele, ha jo akkor igen... de én mindig szerettem anyosomat, de sosem tudtam volna együtt lakni vele.

2010. jan. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Így élünk, sőt, még nagyszülők is vannak (így hatan élünk egy három szobás lakásban). Mit mondjak, nem a legszerencsésebb helyzet, de nem tudunk mit tenni: saját erőből és most, a válság közepén úgy tűnik, csak húsz év múlva tudnánk saját lakást venni, hitelt meg nem veszünk fel, szintén érthető okok miatt. Így maradnak az anyósék, illetve a spórolás.
2010. jan. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%

akkor inkább a halál :)

anyumat imádom, de ha vele laknék, sztem mind3an megbolondulnánk :)

az Ő anyukája meg hááát... anyatigris. de hát melyik "egyszemkicsifiamazIsten" anyuka nem az? :p


szóval inkább addig nem költöznék össze vele. de sajnos már összeköltöztünk :)

2010. jan. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

akkor inkább hajléktalanszálló...


én a saját anyámmal is csak ugy tudok joba lenni,hogy heti 1x látom 3-4 órára,párom anyaj is csak addig aranyos,amig havonta látom...

2010. jan. 17. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%

Miután láttam, hogy ez a szitú milyen csúnya dolgokra képes én anno az albérleti pénzt befektetés ként fogtam fel, ami megalapozza kapcsolatunkat.


A pénzt nem sajnáltam, ugyis csak hitelből tud építkezni az átlag ember. Kb 3 év után vágtunk bele a saját lakás projektbe és addig is kipróbáltuk az együttlakást. :)

2010. jan. 17. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

Ez valóban anyósfüggő és persze lakásfüggő. Laktunk anyóséknál is egy évet, nem mondom, hogy minden rózsaszín volt, voltak konfliktusok, de ki lehetett bírni. Sokat segített amikor megszületett a fiam. Laktunk anyámnál is, de onnan menekültünk. Az első pár hét csodálatos volt, addíg amíg meg nem unta a gyereksírást. Aztán pokollá változott minden.

Irtam a lakást is. Ha pici és rossz beosztású a ház, ha csak kerülgetni lehet egymást, akkor lehet minden csodaszép, az ütközés elkerülhetetlen.

2010. jan. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
63%

Ezelőtt 40-50 évvel még minden fiatal a szülőknél kezdte az életét.Akkoriban nem voltak kiadó lakások,és legalább 5-10 év kellett,hogy saját lakást szerezzenek,legtöbb esetben jelentős szülői segítséggel.És még sem volt ennyi anyós-meny konfliktus.A mai fiatalasszonyok ellenségesek az anyóssal szemben.Amit az anyós mond,az maradi és rossz.Csak az a jó,amit a fiatalok gondolnak.Ha nincs semmi tolerancia két ember között,akkor nem is lehet békesség.Nem mondom,hogy minden anyós angyal,de élettapasztalata több van,mint egy fiatalnak,És meglehet hallgatni,de nem feltétlen kell mindent úgy csinálni,ahogy javasolja.Ha odaköltözöl,akkor tudomásul kell venned,hogy te vendég vagy nála,ő pedig otthon van.

Az sem mindegy,hogy anyagilag hogyan álltok.Az együtt lakáskor megspórolhatjátok az albérletet,ami kidobott pénz,a rezsi nagy részét,stb.viszont alkalmazkodni kell egymáshoz.Az sem mindegy,hogy a párod hogy viszonyul az anyjához.

Ezeket kell végig gondolnotok a döntés előtt.

2010. jan. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy mi lenne a választási lehetőség. Tehát anyós, vagy...? Mert albérlet nem mindenhol van.
2010. jan. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!