Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadnád, hogy a párod...

Elfogadnád, hogy a párod mindenre kölcsönt vesz fel?

Figyelt kérdés
Mivel én még tanulok, emellett igen keveset keresek, a kaját tudom állni csak, lakbért, rezsit a párom fizet. Építkezünk, de akkora nagy házat, hogy nem tudom minek. Nekem egy kicsi is elég lenne, de neki nem, azt mondta ő fizeti. De! Van a házra hitele, autóra, motorra, kétfelé fizet gyerektartást, fizet vmi ismerősnek is vmi régi ügy miatt. Én azt nem értem, hogy ő ezt miért nem érzi soknak. Most épp sokkal többet kéne kifizetni, mint a bevétel. Szerinte a szüleimtől kapott tartalékpénzemet kéne beadnom. De én nem akartam ennyi hitelt, semmi nem az enyém, egyedül a lakbér rámeső részét érzem jogosnak, de mikor összejöttünk, tudta jól, hogy még évekig tanuló leszek. Ha mindezt leszámítanám, akkor nagyon jó lenne vele, évek óta, de én majd nem azért megszakadni a munkában, hogy óriási hiteleket fizessek, mikor nekem ott semmim sem lesz. Mi legyen?
2011. aug. 23. 19:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Sosem értettem hogy minek vesznek fel az emberek hitelt.. Főleg ennyire!! Manapság nem szabad hitelt felvenni. Én a helyedbe vissza építeném a páromat.. majd rá jön majd hogy a többszörösét kell vissza fizetnie.. és ha nem tudja jönnek behajtók. De Te ne szállj bele semmilyen hitelbe sem..
2011. aug. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Uhh, én nem járnék ilyen emberrel. Nem árt anyagilag megfontoltnak lenni, és csak addig nyújtózkodni, amíg a takaró ér. Én csak akkor adnám bele a pénzemet, ha készül vmi hivatalos papír róla. Bár még így is elúszhat, ha nem tudjátok fizetni a hitelt. Mondjuk ezt már előtte kellett volna megbeszélni.
2011. aug. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
semmi nem a Tied? még véletlenül se add oda a pénzed!
2011. aug. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%

Én azt nem értem, hogy mi a fenének álltatok neki építkezni mikor nincs is lóvé...ha a pasidnak nincs, legalább neked lehetett volna annyi eszed, hogy azt mondod: idefigyelj apukám, a hátam közepére sem kívánom a milliós hiteleket (gondolom milliókról van szó) majd ha szépen letelt minden akkor beszélhetünk a házról addig nem.

Ez az egyik. A másik meg, hogy nekem pofám sem lenne erről egyáltalán beszélni is míg legalább ugyan annyival nem tudok beszállni én magam is...

Szerintem tök feleslegesen kezdtetek bele.

2011. aug. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne írj alá semmit, ne legyél adóstárs sem kezes semmihez.


Én adóstárs voltam, a férjem meghalt, a hitel a nyakamon maradt, amit előtte a férjem fizetett, mire a biztosító teljesített helyettem a bank felé, azt hittem beleőszülök.


Ne hallgass férfira sohasem!!!!!!!!!!!!

2011. aug. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél hülye!!!

Ez már most is sok, pár év max és nem csak a hitel lesz sok, de se autó, se motor, de még a nagy ház se lesz nem hogy befejezve, hanem egyáltalán!

Hidd el tudom miről beszélek, tudom az ügy menetét, hogy idő közben csak elhatalmasodik minden, már így sem jó.

Anyám és nevelőapám is így kezdte, most ha nem az én nevemen lenne a ház, akkor azt is vinnék a sok felhalmozott hitelek miatt, már küldték párszor több helyről is a behajtásról a papírt!


Semmiképp ne járulj hozzá, még kezesnek sem, mert ezzel ugyanúgy tőled is vonhatják majd a pénzt, ha nem tudja a párod fizetni-anyámtól is nevelőapám tartozása miatt vonják, a te pénzed meg pláne ne add ilyenre, mert csak kidobott pénz lenne szó szerint.


Sz érzés anyámnak is, nemhogy a sajátját nem tudja fizetni, de még nevelőapám hülyesége miatt is az ő pénzéből vonnak! Életed legnagyobb hibája lenne ez! Most még nem késő...

2011. aug. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
A legszebb az egészben, hogy az ilyenek miatt kell milliárdokat fizetnie az államnak. Szerintem hagyd ott a srácot, gyenge jellem. Látszik, hogy sokkal többnek akar látszani, mint ami valójában.
2011. aug. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
hát, ha jól értem, a párod évek óta fizeti a lakbér és rezsi rád eső részét, mivel te tanulsz. ez eddig szép és jó is, valamennyit az ésszerűség határain belül "illene" adnod a szüleidtől kapott nem tudom, mennyira nagy összegből, de csak emiatt! az összes többi vagyontárgy az övé, te nem is akartad, ne szállj be a hitelfizetésbe
2011. aug. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

19:33 vagyok

Én sem akartam így ezt írni, mert lehet csúnya dolog, de hagyd ott, az lenne a legjobb, mert nem fog változni! Nevelőapámnál is az volt a baj, hogy fölöslegesen vették fel, halmozták a hiteleket, még anyám nevében is, hitelkártyák minden! Nem fog változni! Most meg tőled kéri a pénzt! Ő még a hitel kifizetésére is hiteleket vett fel, míg végül már nem kapott sehonnan, BÁR-lista!

Hitelt csak végső megoldásként szabad felvenni, nem így, ahogy egyesek versenyt űznek belőle, mert bizony belebuknak! Amíg lehet addig lépj ki a dologból.

2011. aug. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Erdemes egy ilyen link alakkal lenned? Nem csak a sok hitel,hanem a ketfele gyerektartas is! Nem ok nelkül valt el a gyerekek anyjatol
2011. aug. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!