Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözés az ország másik felébe?

Költözés az ország másik felébe?

Figyelt kérdés

Jelenleg Észak-Magyarországon lakom, őszintén mondom, hogy utálom a várost, ahol élünk. A tesóm egyetemre jár a Nyugat-Magyarországi Egyetemre, és most feljött az, hogy lehet kap egy lakást.. Ami nekem egyáltalán nem tetszik, mert amennyiért ott találnának egy lakást, azért itt már egy fél családi házat ki lehetne fizetni. Aztán lett egy ötletük, hogy mi lenne, ha családostul odaköltöznénk. Hiába, hogy nem szeretem a várost, de nem akarok az ország másik felébe költözni. Mondjuk, ha Budapestre költöznénk annak jobban örülnék, de sajnos nem. Itt sincsen túl sok barátom, de ott végképp nem lenne. Az egyetlen dolog, ami tetszik, hogy közel van Ausztria, Bécsbe 30 perc alatt ki lehet jutni, de ennyi. Nem tudom felfogni, hogy lehet elköltözünk.

Van itt olyan, aki 16 éves kora körül költözött el családjával az otthonától minimum 200 kilométerrel arrébb? Örülsz neki, hogy elköltöztetek?


2014. aug. 30. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
En is keleten elek es hidd el majd ha munkat keressel megkoszonod a szuleidnek hogy elkoltoztetek innen.
2014. aug. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én pedig Nyugaton élek! :( Szörnyű itt a helyzet 0-a a munkalehetőség, ha még is valaki nehezen talál munkát magának akkor éhbérért 10 órában 70 ezer forintért dolgoztatják! 35N
2014. aug. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Leírom az én kis történetemet.


Balatonparti városkában születtem, és 8-9 éves koromig ott éltem. (bölcsi-ovi-ált. 1-3 oszt.)

Apukám kapott egy jó állást onnan kb. 25-30 km-re, így odaköltöztünk. Negyedik évet, ötödik elejét ott jártam ki.

Apukám kapott egy másik állás ajánlatot, Győrben. Elfogadta. Cuccoltunk. (90 km-rel arébb)

Egy kis faluba jártam iskolába Győrtől 25 kmre, ÉNY-i irányba. Aztán ötödiktől-nyolcadikig odajártam iskolába, időközben oda is költöztünk.

Majd apukám kapott egy állásajánlatot Münchentől 60 km-re délnyugati irányban. Elfogadta. (595 km.) Kiköltöztünk, de a családunk nem érezte jól magát, ezért vissza jöttünk. Most GyMS megyében élünk, most kezdem a 11. osztályt. Érettségi után viszont Bp-re szeretnék menni egyetemre, szóval akkor megint 180 km-ert fogok költözni (egyedül,nem koleszba). Tehát, amíg együtt van a családotok, addig mindent megtudtok oldani közösen. Azt írtad nincs sok barátod, na de mi a garancia arra, hogy itt sem lesznek barátaid? Már előre elkönyvelted, hogy itt minden rossz lesz, kivéve,hogy itt a határ. Nem kell félned, nyilván kell egy kis idő, hogy beilleszkedj, de nem fogod megbánni. Megtanulsz németül, akkor dolgozhatsz Ausztriában, és mindennap haza tudsz majd jönni, mert közel van, és minőségi életet élhetsz.

2014. aug. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én személyszerint nagyon örülök, hogy ennyit költöztünk. Sok embert ismertem meg, sok szokást. Úgyérzem ennyivel is gazdagabb lettem. Nekem túl unalmas lett volna, ha ott ahol születek, ott növök fel, ott élek, és ott is halok meg.
2014. aug. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 36 éves vagyok és bejártam már az egész országot.Laktam szinte minden megyében.Egyik sem rosszabb a másiknál és vannak nagyon szép helyek.
2014. aug. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!