Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek? Munka? Az...

Mit tennétek? Munka? Az ország másik végében kaptam munkát, de még nincs 1 éves a gyermekem.

Figyelt kérdés

Mióta megszültem, csak az a pénz van amit GYED-re és a gyerekre kapunk, mert a férjem semmit nem hoz haza.A semmi azért nem teljesen helyt álló, mert a 11 hónap alatt haza hozott 50.000ft-t.Volt munkahelye, az anyukája adóssága miatt rátették kezesként a fizujára, így a végrehajtóval megállapodtak hogy menjen munkanélkülire, a fizujából így nem vonják, és el tudják árverezni a házát.Az árverezés folyamatban van, vissza tudna menni egy normális bejelentett munkahelyre dolgozni ( hívták most is havi 140.000ft-t) de inkább leállt biztosításokat kötögetni.Ahová havonta 1-2 tanfolyamra el kell járnia, aminek persze díja van.Dolgozik ugyan a volt munkahelyén havi max. 10 napot, de abból a telefonszámláját fizeti ki.

De mióta nem dolgozom, kikapcsolták a gázt, felmondták a biztosításunkat( lakáshitelhez kötött) lassan viszi a bank a házat, úgy néz ki elsejétől kapcsolják ki a villanyt is.Ha mondom neki a dolgokat akkor azzal jön hogy én akadályozom, hogy azt csinálja amit szeretne, holott igyekszem támogatni, csak míg "beindul" a dolog, addig már nem lesz semmink amiért eddig küzdöttem.Viszont én találtam egy állást, havi 120.000ft-t, csak az a baj hogy a főváros környékén van, mi meg " vidéken".A gyermekünk pedig csak 10 hónapos.Visszaadom a gyed-t így tudnék dolgozni, a gyes-t sem kapnám, csak az a baj, hogy a kicsit itthon kellene hagynom a szüleimre.Azért nem a páromra, mert ha kikapcsolják a villanyt is, nem lehet télen a lakásban maradni, mert a fűtéshez kellene az áram, ami ugye nem lesz.Ő tudna menni a tesójáékhoz, én meg el dolgozni.De nem tudom.Imádom a gyermekemet és a páromat is.DE a környéken semmi munkahely nincs.Ti elmennétek?Hátrahagyva férjet , gyermeket legalább 4 hónapra?Míg utánatok tudnak jönni?Vagy míg legalább tudjátok rendezni az adósságokat és a lakóhelyen nem lesz munkahely?Maradnék, de muszáj vagyok menni.


2010. nov. 19. 11:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
te is leritad a valaszt, muszaj menned... azt meg, hogy meddig viseled a ferjed linkseget, mar rad bizom. Oke, hogy önmegvalositas, de csaladja van, akiert felelösseget kell vallalnia.
2010. nov. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Hát ne haragudj de én legelőször az idióta férjemtől szabadulnék meg. Te akarod egymagad eltartani magad, a babát, megmenteni a házatokat, meg a férjedet is ??? Én otthagynám az embert a jéghideg áram nélküli lakásba, mennék pestre, és vinném az anyukámat aki bébiszitterkedre a gyerekemre. Téged rettentően visszahúz a férjed, akinek fogalma sincs hogy hogy viselkedik egy felelősségteljes férj és apa. Hát most majd megtanulja, de jó is ha nincs feleség gyerek, villany, gáz. Idióta.
2010. nov. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a válaszom igen, mennék, de a gyerekemmel is. Nem hagyom ott a 10 hónapos gyereket, hogy csak hétvégente lássam.
2010. nov. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Vinném a gyereket, de munkásszálóra nem lehet.Azért van a 4 hónap hogy legalább egy nagyon minimális olcsóbb albérletet össze tudjak spórolni, és vinném magammal:)
2010. nov. 19. 12:03
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

Nem mennék...

Keress a férjednek jól kereső messzi állást és küldd el őt.

Nehogy Te hagyd ott a gyereked!

Aztán ha a férjednek összejön a dolog, akkor mehettek utána és Te is kereshetsz állást.

2010. nov. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én mennék, a kisgyerekkel együtt. A szüleidnél jobb helye lenne biztos, mint (a már bocsi a kifejezésért) a link párod mellett.
2010. nov. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

Most olvastam el teljesen, én a szüleimhez bekéreckednék a gyedből tudnál beszállni a rezsibe, ezt a link alakot meg elhajtanám.

Ha benne nincs annyi felelősségérzet, hogy a családjáról gondoskodjon,

ez a biztosítósdi meg pont most, nem túl jövedelmező.

2010. nov. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy 10 hós gyerek élete végéig nyomot hagyhat, ha elhagyod ennyi időre, nemcsak a kapcsolatotokra nézve, hanem felnőtt korában is lelki problémákkaL küzdhet e 4 hó miatt.

Ha férjed így áll hozzá, tőle külön tervezném az életemet. Ilyen messze viszont csak úgy tudsz elmenni, ha a szüleid támogatnak, pl. az olcsó szálláson otthon van valaki a gyerekkel, míg dolgozol. (Ideális esetben pár órás munkát anyukád is vállal, amikor te szabad vagy, ha egészsége engedi.)

2010. nov. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Költözzetek mindannyian Pestre. A leendő munkahelyen érdeklődj, hogy van-e szállás lehetőség. Van itt Pesten több családok átmeneti otthona is, családostul oda tudtok költözni és vagy nincs térítési díj, vagy pedig kevés napi díjat kell csak fizetni, például 200 Ft/fő. És ezeken a helyeken mindenben segítenek nektek, ha dolgozni mész és a férjed sincs otthon abban is segítenek, vigyáznak a gyerekre, vagy segítenek a bölcsibe hamarabb elhelyezésre is. Ezért a munka lehetőségért megéri.
2010. nov. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Értem, hogy szereted a férjed, de ha Ő az Én férjem lenne, nagyon hamar kiábrándulnék belőle egy ilyen helyzetben. Elsősorban az Ő dolga lenne megoldani a családotok helyzetét, és nem pont most, amikor elég nagy sz...ban vagytok, önmegvalósításra törekedni. Felfogja egyáltalán, hogy mi a szitu? Amúgy, ennyi időre nem "hagynám el" a 10 hónapos gyermekemet. 21 hónapos kislányom van, 1 éves kora óta bölcsis, mert vissza kellett mennem dolgozni (teljesen már okból, mint a Te helyzeted), de Én a mai napig, pedig már kis híján két éves, nem hagynám soha magára még a szüleimnél sem több, mint egy éjszakára. Ilyesmire már volt példa az elmúlt fél évben egyszer-egyszer, ha kicsit bulizni támadt kedvünk a férjemmel, de ennyi. És, tényleg hidd el, hogy a gyermeked úgy élné meg a dolgot, hogy elhagytad. Esetünkben pl. nemrég kétszer is előfordult, hogy férjemnek el kellett utaznia külföldre pár napra. Hiába készítettük kislányomat fel erre napokkal előre, hiába mondtuk el neki, hogy Apa el fog kicsit menni, de visszajön, mióta ez a két eset volt, észrevettük, hogy megcsappant az Apához való ragaszkodás mértéke, mintha kicsit bizalmát vesztette volna kislányom, pedig már majdnem két éves....
2010. nov. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!