Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha ápolási díjat kapok, akkor...

Ha ápolási díjat kapok, akkor mellette elmehetek dolgozni?

Figyelt kérdés
Édesanyámat ápolom, aki gyakorlatilag semmire sem képes egyedül, nem tud fölkelni az ágyból stb. betegápolási díjat kapok az önkormányzattól, sajnos ez az összeg nagyon alacsony.El lehet mellette menni dolgozni? Azért is érdekel, mert mindenki azzal piszkál, h menjek el dolgozni már, mert amikor alszik, akkor én dolgozhatnék valahol., amennyiben lehetséges el is mennék, de feketén nem akarom, nem akarok lebukni.
2010. jan. 17. 06:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos nem. Ápolási díj mellet legálisan semmilyen munkát nem lehet végezni,pedig az még hideg vízre sem elég.Ha dolgozol, akkor nem kaphatod a díjat. Ha meg tudod oldani édesanyád ellátását addig, míg nem vagy otthon,és főleg, ha találsz munkát, akkor lehet, hogy érdemes lemondani a díjról. Ha úgy adódik, újra igényelheted.
2010. jan. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag nem tudom megoldani,már sokszor abból is baj van, ha elmegyek a legközelebbi városba vásárolni egy legföljebb 2 órára, betegségeiből adódóan állandó felügyeletet igényel.Viszont mindenki azzal jön, h lusta vagyok, egész nap nem csinálok semmit, nem akarok dolgozni, csak eltartatni magam, az ápolás nekik semmi, nem tudom mi lenne a megfelelő megoldás.
2010. jan. 17. 07:06
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
4 órában lehet
2010. jan. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozhatsz négy órában, de ha otthon végezhető munkáról van szó, akkor nyolc órában is.
2010. jan. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem,hogy az Önkormányzat engedélyezné,hogy ápolásra szoruló anyukád mellett dolgozzál.És ennek nagyon reális okai vannak.Ha egyedül hagyod,akkor te sem tudsz nyugodtan dolgozni,mert állandóan arra fogsz gondolni,hogy mi van vele.Ha egyedül van,és rosszul lesz,vagy más módon szorul segítségre,akkor ki segít rajta? Akár még tragédia is történhet.Hiába alszik,amikor elmégy otthonról,nincs garancia arra,hogy nem ébred fel,amíg te odavagy.

Aki lustának nevez,az töltse a napjait egy hétig az édesanyád mellet helyetted.Akkor nem fog a szája járni.Legfeljebb olyan munkát vállalhatnál,amit otthon is eltudsz végezni.

Sok kitartást kívánok neked.

2010. jan. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen,ez a másik probléma, h volt már, h majdnem tragédia történt, mert amikor elmentem boltba elájult, meg sokszor megpróbál egyedül fölkelni és elesik, viszont ő, és mások ezt nem így látják, mert mindenkinek azt mondja, h ő igazából el tudná látni magát , ezért már mindenki utál és azt mondja, mondják, h csak élősködöm rajta.
2010. jan. 17. 07:44
 7/11 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2010. jan. 17. 07:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy 4 órában lehet.
2010. jan. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne is foglalkozz velük velem is kötekedenk. Igaz, már én nyugdíjas vagyok és így gondozom az édesapámat. A testvérem egy inget nem mosott ki soha rá. A kórházba sem tudok befeküdni, mert itt megszüntették, hogy pár napra beadjam az otthonba vendégségbe persze pénzért. Régebben még volt ilyen az meg nem elég, ha egy gondozónő pár órára kijön. A testvérem meg nem mondaná hogy eljön és addig vigyáz ő rá. Pedig neki is az apja. Ha mégis eljön abban sincs köszönet mert még őt is ki kell szolgálni.


Én még is azt hallgatom, hogy jó nekemm, mert én kapom a nyugdíját. Arra igényt tartana. Mondtam neki hogy akkor összepakolom vigye nyugdíjastól de úgy már nem kell neki. Egyszer mikor hasmenése volt és fürdetni kellett akkor épp nálam volt a testvérem megkértem hogy segítsen hát azt mondta hogy ő nem nézegeti úgy az apját.

Az ilyen emberek tesznek megjegyzéseket, akik két nap után visszapostáznák ha nekik kellene csinálni ne is törődj velük. Bár tudom hogy ez nagyon rossz érzés én is szoktam sírni miatta.


Én már azt is megkaptam hogy adjam be otthonba. De hát az apám.

2010. jan. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

07:24 veled teljesen egyetértek.

Anyukámnak is ott kellett hagynia a munkahelyét az öccse miatt/szülei sajnos már nem élnek:((/

Van is aki mondja milyen jó neki,hogy otthon van,csak azt nem tudom mit szólna az aki ilyet mond ha 1 hétre vállalná ezt a szerepet.

Könnyen beszél aki nincs benne!

2010. jan. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!