Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék jobban kijönni...

Hogyan tudnék jobban kijönni a nagyimmal?

Figyelt kérdés

Együtt lakom vele. Sajnos elég sok közöttünk az összezörrenés. Illetve általában ő sértődik meg rám.

Ma olyanon "vesztünk össze" hogy kérdezte, hogy mi legyen az ebéd, de Nekem meg semmi ötletem nem volt. Ő mondott néhány dolgot, de azokat nem akartam. Erre úgy megsértődött, hogy nem főztünk semmit. Azután már megmelegítettem a tegnapi húslevest, de ő nem eszik semmit, nem szól hozzám, csak sír.

Pedig tényleg csak ennyi volt, ezen sértődött meg. Amúgyis láttam rajta, hogy reggel nem érezte jól magát, ezért sem akartam hogy főzőcskézzen, süssön. Meg ezek mellett szeretnék egy kicsit fogyni is. Én elmondtam ezt Neki, meg azt is, hogy attól ő még ehet, de azt válaszolta, hogy ő sem éhes...

Tényleg, ezt a "nem szólok hozzád, nem eszem semmit" dolgot, már kezdem úgy érezni, mintha bűntudatot akarna csinálni. Mert mindig ez van ha valamit nem úgy csinálok ahogyan ő szeretné. De hát nehéz vele a generációs különbségek miatt. Ráadásul mind a ketten hasonló természetűek vagyunk...


2010. jan. 17. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos az idősek már csak ilyenek, nekem is néha nehéz a saját nagyanyámmal, mert minden apróságon meg tud sértődni, hiába nem annak szánom, ő kb. bemeséli magának vagy én nemtom. Ez már egyrészt kicsit öregkori szenilitás (nem kell a legrosszabbra gondolni, csak tudod, idővel már mindenkinek romlik az esze) plusz bejátszik a generéciós különbség. Aki azt mondja, nem iagzán egészséges 3 generációnak (nagyszülő-szülő-gyerek) együtt lakni, nagyon igaza van sajnos, de gondolom nem (meg én sem) tudunk ez ellen mit tenni. Próbálj vele leülni beszélgetni, hogy nem neki akarsz rosszat, te se vagy mindig a toppon, de ne ezen menjen már a vita. Ha fogyoózni akarsz, fogyózz, de akkor csináld meg magadnak te a diétás ételeket, nagyid úgy nem szólhat bele. Vagy állítsatok együtt közösan heti menüt és meg van oldva a dolog.
2010. jan. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szeeegény nagyid. :( Mindent megtesz érted, úgy látom. Mikor nem volt semmi ötleted az ebéddel kapcsolatban, és ő ajánlott néhány dolgot, akkor valamelyikre mondhattál volna igent nyugodtan. Akkor kajátok is lenne, és ő is hasznosnak érezné magát, hogy gondoskodhat rólad.


A fogyókúra meg nem attól függ, mit főz a nagyi, hanem hogy mennyit eszel belőle! :)


Menj oda, puszilgasd meg, és mondd neki, hogy főzzetek együtt vacsira valamit... (én igy tennék).

2010. jan. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyikád úgy érzi, hogy nincs rá szükséged, nem kérsz a főztjéből.Pedig ő csak gondoskodni szeretne rólad.Igaz, hogy ez pedig neked jelent terhet néha. De jót javasolt az előttem szóló, főzzetek vacsit valamit.Bármit, csak érezhesse hasznosnak magát.
2010. jan. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én mit meg nem adnék ha még lenne nagymamám.Menj oda hozzá és öleld meg. Néha nehéz az idősekkel, de én mindig arra gondolok, hogy én kell engedjek ilyen apróságokban, mert én vagyok a fiatalabb
2010. jan. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Tegnap estére már kibékültünk és bevált ahogy egyikőtök írta, hogy főzzünk valamit. Főzött finom tejbegrízt, és jóízűen megettük. :))


Ma hoztam neki a cukrászdából sütit, szóval megpróbáltam a kedvébe járni. Máskor pedig ha felajánl valamit, okosabb leszek és elfogadom azt.

Köszi mégegyszer! :)

2010. jan. 18. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!