Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ebből a helyzetből...

Szerintetek ebből a helyzetből hogy lehet normálisan kijönni ugy hogy mindenkinek jó legyen?

Figyelt kérdés

Anyós,sogornő probléma.

A sogornőm évente 2szer hazalátogat a gyerekeivel.A gyerekek brutálisan rosszak,nekem ezzel nincs gondom ugy gondolom kibirom azt a kis időt amig együtt vagyunk.Eddig nem is volt ebből probléma csak amióta megvan a lányom(nevezzük Sárának).

A következő a szitu.Ha eljönnek mást sem hallgatunk anyóstól csak,Sára milyen ügyes,milyen okos,milyen szépen viselkedik,mindezt a sogornőmnek mondja meg a másik két unokának.Sogornőmnek ez láthatóan nem tetszik,de nem szól semmit.Azelőtt tök jóban voltunk de az utolsó két látogatás óta a sogornőm eléggé elhidegült tőllem,ha beszélünk telefonon nem olyan mint volt,nem értem hogyha nem én bántom meg akkor miért velem ilyen elutasitó?

Mit tehetnék hogy visszaálljon a régi rend?Hogy lehetne anyóst finoman leállitani,mert szerintem ő a ludas abban hogy megromlott a viszonyunk.


2011. szept. 12. 07:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Külön-külön őszintén, kedvesen beszélj velük: Anyuka, én is büszke vagyok a lányomra, de ne dicsérd már ilyen feltűnően a sógornőm előtt, miközben az ő gyerekeit nem dicséred. Biztos rosszul esik neki.

Sógornőnek: ne haragudj rám, Anyuka elfogult most a kicsivel, mi azért ne vesszünk össze. Nem értek egyet Anyuka módszerével, stb.

2011. szept. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igazából azt nem értem hogy én nem is csinálok semmit,mégis én iszom meg a levét a dolognak.Nem értem miért rám fuj a sogornőm?miért nem tudja az anyjával lerendezni ha őt ez zavarja?
2011. szept. 12. 07:47
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Azért mert semmit nem tettél az ügyárt.Nem szóltál,nem állítottad le az anyósodat,csak csendben maradtál.Én is megsértődnék mint a sógornőd,mert azért valljuk be,az ő gyerekei is unokák,nem csak a tied..
2011. szept. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

A sogornoddel amikor beszelsz telefonon, akkor mindig erdeklodj a gyermekei irant, es jegyezd meg, hogy mennyire zavaro, hogy a mama allandoan Sarat dicseri, mar szinte bosszanto!

Ennyit tudsz tenni, de tobbet nem! Az anyosodat megvaltoztatni nem tudod, s nem beszelve arrol, hogy nagyon sok nagyszulo sajnos kulonbseget tesz az unokak kozott, es kivetelezik, a te anyosod is ilyen sajnos.

A sogornod ezt zokon veszi, de ez sem ok arra, hogy veled igy viselkedjen, tehat megprobalhatsz kedvesen beszelgetni ezekrol a dolgokrol, de ugy, hogy ne bantsd a masikat, tehat tudatosan iranyisd ugy a beszelgetest, hogy megertse azt, hogy eliteled anyosod viselkedeset, es ez valoban a gyermekeknek sem tesz jot, mert erzik ezt, s amikor nagyobb lesz a te kis lanyod, akkor lesz ebbol problema, mivel a masik ket gyermek nem fogja szeretni.

2011. szept. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nekem kellet volna anyósra rászolni?

Most pl egy szitu.

ettünk,leültettem a lányom és odadtam neki a kaját.Szóltunk a másik két gyerköcnek is hogy jöjjön enni de nem akartak rohangáltak össze vissza,mondom okés bizos nem éhesek a témát lezártam.

anyós odahivta az egyiket és elkezdte neki mondani hogy egyen mert nézze a Sára milyen szépen ül és eszik,és hogy otthon megbeszélték hogy szépen fog viselkedni erre meg most milyen rossz.

Most ebben a szituban mit kellet volna tennem?

2011. szept. 12. 08:17
 6/13 A kérdező kommentje:

8:12


Mindig érdeklődök a gyerekek felől,karácsonyra szülinapra ajándékot küldök nekik.Ha panaszkodik meghallgatom,ha tanácsot kér elmondom én hogyan csinálnám.


Mostanában már nem beszélgetünk ilyenekről telon,lerendezi anyivval hogy a gyerekek jól vannak és annyi.

2011. szept. 12. 08:22
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Mond,neked nincs szád? Amikor anyós elkezdi dicsérni a lányodat akkor szépen hangosan,hogy megértse állítsd le.Nyugodtan lehet ilyenkor mondani,hogy anyuka fejezze be.Maradjon csendben,mert a lányának és az unokáknak fáj,hogy kivételezik.Nekem sem esne jól ha ezt hallanám állandóan. Azért a passzív ellenállás sokkal rosszabb..Miért nem szólsz rá anyósodra?
2011. szept. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szerintem a páromnak kellene leállitani az anyját,de nem teszi.

A sogornőm is igazán megvédhetné magát és a gyerekeit,én is védem a sajátomat még anyóssal szemben is,akkor ő miért nem szól rá a saját anyjára?Könnyebb rám puffogni?

2011. szept. 12. 08:51
 9/13 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem semmi rossz nincs abban amit anyósod tesz, de ne félj, még megkaphatod, hogy a másik 2 lesz a jó, mert a gyerekeknek vannak rossz korszakai, koruk szerint.

A sógornőd a hibás és az irigy, vele beszéld meg.

Látom, itt mindenki az anyós ellen van látatlanul, és te meg tényleg nem örülsz, hogy dicséri a kicsid?! Nekem meg ez furcsa.

Milyen barát volt a sógornőd, ha ilyen lett a semmiért, ha esetleg rá is fogjuk az anyósra a dolgot?! Ez előtte sem volt akkor a te barátod.

2011. szept. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

Ugyanmár! Nekem is rosszul esne ha az anyám csakis a sógornőm gyerekét istenítené,és ő csak állna ott azzal a tudattal,hogy " ehhez nekem semmi közöm,én meg se szólalok"

Fájna hogy a barátságunk annyit nem érne neki,hogy mellém álljon és megvédjen.Biztos vagyok benne,hogy fordított helyzetben itt sírnál,hogy mennyire fáj,hogy a lányodat semmibe veszi az anyósod..csak képzeld magad a sógornőd helyébe..Könnyebb elhessegetni a dolgot azzal,hogy szerinted nem neked kéne szólni ( de segíthettél volna) mint az hogy leállítod az anyóst-

De mondok valamit! A helyzet változni fog.Lesz majd olyan eset amikor a másik két gyerek lesz a jó az édes,és a lányod minden lesz csak jó nem..Ne csodálkozz majd ha a sógornőd sem fog kiállni melléd..(tudom,tapasztalat)

2011. szept. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!