Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek egy ehhez hasonló...

Mit tennétek egy ehhez hasonló kapcsolatban?

Figyelt kérdés

[link]

Főleg ha egész véletlenül kiderülne róla jó pár hazugság is,mintha csak azt amit ő megtesz,a másikra akarná hárítani,vagyis magából indul ki...és ezen kívül még vannak egyéb gondok is,de állítása szerint szeret és nem tud nélkülem élni...Összeköltözés előtt állunk.


2014. szept. 2. 18:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

szia, nagyon döbbenetes, amit a cikkben olvastam, és nagyon érdekes is.

nekem is volt olyan barátom, aki ugyan nem szidalmazott, (mondjuk akkor biztos leléptem volna, mert az nagyon egyértelmű lett volna) de valahogy mégis kikészültem tőle rendszeresen, valahogy nem is tudom, hogy csinálta, nem tudom megmagyarázni, de biztos, hogy nem normális hisztijei voltak.

de megértelek, mert ha a nagyon cuki, odaadó, tökéletes viselkedést néha felváltja egy kiszámíthatatlan viselkedés, akkor valóban csapdába tud az ember kerülni, mert annyira sok pozitív van a kapcsolatban, hogy az ember hajlamos a negatívat alulbecsülni. mert persze belülről a kapcsolatból máshogy látszik, mert az ember ugye kap szeretetet is bőven, és azt hiszi az ember, hogy csak dolgozni kell a kapcsolaton, vagy mit tudom én, és majd jobb lesz. meglátásom szerint elég sok nő hajlamos erre a gondolkodásmódra (sajnos).


tehát ne érezd magad hülyének, hanem inkább tényleg szakíts, és utána légy résen, hogy többet ne forduljon elő ilyesmi, mert azt mondom, ehhez a nő is kell, aki ezt megengedi meg eltűri, tehát rajtad is múlik, hogy ilyen kapcsolatba kerülsz-e vagy normálisba.

az az oldal egyébként nagyon jó és hasznos, más cikkeket is megnéztem, és zseniális.

2014. szept. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

11-es,te látod a legjobban a helyzetet és együttérzően,köszi! Kívülről egyszerű beszélni h egyből le kelllépni,de nem voltak annyira egyértelműek ezek a bántások,volt sok jó dolog is,ha nem lett volna nem vártam volna eddig... és mindig tényleg azt gondoltam,h majd ha én mindent megteszek meg jól viselkedek,nem járok sehova,akkor majd jó leszek,nem tud mibe belekötni...de már rájöttem h nem bennem van a hiba (vagyis pontosabban van,mert túlságosan meg akartam felelni,alárendeltem magam),mert aki ilyen az nem megbecsüli a másik "jóságát",hanem kihasználja azt,h húú hát ezzel az idiótával mindent meg lehet tenni,egy-két szép szó,virág,és mindent megbocsát. De ez is jó vmire,ahogy írod,mindenből csak tanul az ember,és egy következő kapcsolatban hasznosítani lehet,h még egyszer ilyet ne...

Örülök h tetszett az oldal amit belinkeltem,szerintem is sok érdekességet találni.

2014. szept. 2. 20:01
 13/22 anonim ***** válasza:

igen, és nemrég két ismerősömről is kiderült, hogy valami hasonló kapcsolatban vannak/voltak, ahol a másik fél valahogy mindig addig csűrte-csavarta a dolgokat, hogy az áldozatok (az ismerőseim) legyenek okolhatók minden rossz dologért.

és mindkét ismerősöm egyébként nagyon kedves, drága ember, én nagyon szeretem őket, nem is tudom, hogy tudja/tudta valaki ezt tenni velük, nem is az a kifejezett áldozattípusok, csak nagyon kedves, odaadó emberek, amit szerintem könnyű kihasználni. és a tetejébe az egyik a két ismerősöm közül fiú! tehát nő is tud ilyen beteges módon viselkedni, ami nagyon döbbenetes egyébként.

2014. szept. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Érdekes,ilyet tényleg inkább férfiakról feltételez az ember,de hát nőben is van sok rossz természetű...És igen,amúgy sajnos mindig a jóhiszemű,normális gondolkodású embereket használják ki,sajnos már tényleg arra kell h rájöjjek h nem érdemes senkivel túl jónak lenni,mert nem becsülik meg :( De aki ilyen alapbeállítottságú az nem tud más lenni,mint ahogy a rossz természetű sem tud lényegesen megváltozni,ugyan az mellett az ember mellett legalábbis nem.
2014. szept. 2. 20:13
 15/22 anonim ***** válasza:

igen, sajnos magamon azt vettem észre, hogy mindig azt hiszem, a másik ember majd észreveszi magát.

pedig nem! :D

mivel én igyekszem figyelni mások érzéseire, azt hiszem, hogy ez másoknál is alapvető. de nem.

szóval magammal kapcsolatban arra jöttem rá, hogy egyszerűen azonnal szólni kell, ha valami nem tetszik. csak jelezni, hogy ez nem jó. mert mindig túl sokáig hagyom elfajulni a dolgokat, nem szólok. és ha nem szólok, az azt jelenti, hogy beleegyezem, hogy így lehet velem bánni. szerintem a legkisebb bántásnál is jelezni kell már.

a jó dolgokat meg dicsérni kell (jutalmazni).

ez egyszerű betanítás, de szerintem a kapcsolat elején nagyon muszáj lefektetni a szabályokat, mert utána már késő.


a másik trükk, hogy ha nem tudod, hogy rosszul bánnak-e veled, vagy pedig csak te túlzod el: képzeld el, hogy ahogy veled bántak, úgy bánik a legjobb barátnőddel a férje.

mit mondanál a barátnődnek? fel lennél-e háborodva? így objektívebben meg tudod ítélni, hogy tényleg baj van-e, vagy csak egy normális veszekedésről van szó.


Szerintem a kedves/udvarias stb. emberek hajlamosak a saját igényeiket alányomni a normálisnak.

engem is mindenki kedvesnek tart (és általában az is vagyok, bár nem mindig :P) de valóban, hajlamom van kicsit túl rugalmasnak lenni. munkahelyen is sokat pakolnak rám emiatt, túl türelmes vagyok, és észre sem veszem, máris dupla annyi a feladatom, mint másoknak.

szóval nagyon oda kell figyelni, mert egyébként nem vagyok egy határozatlan, gyenge valaki, egyszerűen csak van egy rés a pajzson, és túl engedékeny vagyok.

2014. szept. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki úgy szúrja el az életét ahogy akarja.Kérdező, te akarsz egy olyan emberrel együttélni,aki mellett nem érzed nőnek magad?


"nem érzem magam igazán nőnek mellette"

2014. szept. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

#12 írására a kérdezőnek.


Tévedsz, mi is tudjuk, hogy mi megy benned végben. A probléma az, hogy van egy olyan egyéniséged, ami számodra elfogadhatóvá teszi, hogy egy rossz, megalázó kapcsolatba ilyen mélyen beleásd magad. Tudod, mindenkinek van jó oldala is, nincs csak fekete ember. Egy sorozatgyilkos is bájosan eljátszhat egy kiskutyával, hozhat virágot. Ők sem napi 24 órában késsel a kezükben mászkálnak.


A különbség közted és köztünk az, hogy én (és a többi válaszoló), már az első szóbeli megalázásnál lelépett volna, és ez a helyes, nem pedig a tűrés. EZ olyan, mint a mocsár, minél többet tipródsz benne, annál mélyebbre húz.


Egy olyan valaki, aki szintén a te helyzetedben van, az nem fog neked tudni segíteni, max, sírtok egymásnak egy-két kört, és megértitek egymást, de ugyanolyan kakiban maradtok utána.

2014. szept. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Ezt sose fogom megérteni...ha már x éve együtt vagy vele és látod, hogy semmi hajlandóságot nem mutat a változásra, akkor miért pazarlod rá az idődet? De ami még érdekesebb, hogy milyen kapcsolat az, ahol a párodnak meg kell változnia? Elvileg úgy szereted, ahogy van. Ha meg azt akarod, hogy változzon, akkor nem őt szereted, csak valakit szeretnél benne látni. Hihetetlen, hogy már az összeköltözésen gondolkoztok. Hogy tudsz egy olyan emberhez ragaszkodni, aki semennyire se tisztel téged? És ha nem tisztel, ez legtöbbször azt is jelenti, hogy nem szeret. A kedves szavak meg csak manipuláció, hogy ne veszítsen el. Hidd el, ha kidobod, olyan jól ellesz, mint a befőtt, akármivel is fenyegetőzik. Ezek a típusú emberek imádnak hazudni, ez a lételemük.
2014. szept. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Amúgy közhelyes,de alapigazság h mindenki magából indul ki...ő azért mert gyanúsítgat h pasizok biztos meg stb.(közben róla derülnek ki hazugságok) én meg naivan megbízok benne mert tudom h én nem lennék képes rá. Mindig azt gondoltam tényleg régebben h biztos csak én túlzom el,biztos túl érzékeny vagyok,nem kell ezt annyira felvenni,ha megsértett vmivel...de már tudom h ezt nem szabad megengedni. Jó ötlet h külső szemlélőként kell nézni a helyzetet és akkor jobban átlátja az ember mint ha benne van. Persze most mindent megígér,meg így lesz úgy lesz,de már nem tudok hinni,sok esélye lett volna már bizonyítani és mindegyiket eljátszotta.
2014. szept. 2. 22:15
 20/22 A kérdező kommentje:
Nem alapdolgokban kellene megváltoznia csak h jobban figyeljen rám,ne mindig az legyen amit ő akar,nem beszéljen velem lekezelően stb...persze h ezeket nem tudom vele együtt elfogadni. Csak mindig volt vmi balhé,besokalltam,ő megijedt,ígérgetett h most már rájött,mi kell nekem stb.,hittem neki,kibékültünk,egy darabig jobb is lett,aztán utána mégis minden folytatódott...most is mondja h majd összeköltözünk és jobb lesz minden de már nem tudom elhinni túlságosan megbántott. A maga módján biztos szeret meg ragaszkodik,de javarészt a kényelmét félti ebben is biztos vagyok.
2014. szept. 2. 22:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!