Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ehhez hasonló ismerőseitek...

Az ehhez hasonló ismerőseitek hova jutottak, mi lett belőlük? Történeteket várok emberekről, akik hasonlóképp kezdték, mint az én ismerőseim.

Figyelt kérdés

Szóval 20 éves vagyok, leginkább a nálam fiatalabb ismerőseimen figyeltem meg néhány dolgot. Az én korosztályom is csinált butaságokat pár évvel ezelőtt, szeret(t)ünk szórakozni, bulizni, de azért úgy veszem észre, a többség ismeri a határokat, 1-2 részegen hányás meg beégés után azért már észheztér az ember, hogy mit és hogyan szabad. Én sosem vihorásztam hangosan a vonaton, még ha valami irtó vicces volt, akkor sem. De tudom, én egy kicsit más típus vagyok. :) A barátnőim régen vihorászós kis csajok voltak, ők sem bírtak magukkal, mint a mostani 15-17 év körüliek, de szerencsére a nagy része kinőtte. Elég gáz annak, aki még mindig nem, de azok általában nem is korabeliekkel barátkoznak, hanem 15 évesekkel.

Szóval a megfigyelésem a mostani 15-17 évesekkel kapcsolatban az, hogy egyiküknek sincs életcélja, nem tanulnak, elmennek a környék legrosszabb szakközépiskolájába valami piacképtelen szakmát tanulni, tesznek nagy ívben az egész világra, cigiznek, isznak, sőt egy hétvégét ki nem bírnának, hogy ne bulizzanak. Én sem vagyok egy szent, járok is bulikba, de havi 1-2-nél több nekem sosem kellett, szerintem nem kell minden hétvégén hulla részegnek lenni ahhoz, hogy kiengedjem a fáradt gőzt. Ellenben ezek a kis p*csák (elnézést, de azok), minden héten fetrengnek a bulikban a piától, az egyik ismerősöm nemrég pl a wc-ben aludt egy wc kefével a kezében, másnap mindenkinek ezzel dicsekedett facebookon!!!, aztán amikor a pasijával beszéltem (akivel jóban vagyok), hogy hát büszke lehet a barátnőjére, gusztustalan, szerintem szégyen, amit művel 16 éves fejjel, akkor még nekik állt feljebb. De több ilyen is van, ezeknek az a lényeg, hogy minden hétvégén leigyák magukat, volt akit pl 6 srác dugott egy buliban, aztán ezzel dicsekedjenek mindenkinek, képeket csinálnak részegen, facebookra irogatják a butaságaikat, közben pedig, mint írtam, életcél nulla, még a leggyengébb iskolában is bukdácsolnak. Ja, és mindenkinek beszólogatnak, azt hiszik, hogy ők a környék királynői, ha mondjuk egy másik csaj jobban bejön a kiszemelt srácnak, egyből meg akarják verni, kiutálják még a környékről is. Közönségesek, c*gányos a stílusuk.

Arra lennék kiváncsi, ha régen is voltak ilyen lányok, mire vitték az életben? Aki még 16-7 évesen is ilyen, mire fogja vinni később? Megváltoznak egyáltalán? Milyen történeteket ismertek ilyen emberekről, mire vitték az életben? Tisztességes emberek lettek, vagy alkoholisták, esetleg prostituáltak?


2011. máj. 27. 10:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%

Ez az "én korosztályom és a mai" azért rossz összehasonlítás, mert mint tudjuk, már Hésziodosz is szidta az előző generációt majd' 2500 éve, mg azóta mindig mindenki.

S lám: a hippik is felnőttek és emberekké váltak, pedig ők aztán még a maiakat is lefőzik :D

2011. máj. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ja, és az érdekes az egészben az, hogy még a 23-4-5 éves srác ismerőseim is újabban velük lógnak, az ilyen kis csajokkal csinálnak képeket, velük isznak, teljesen az ő szintjükre süllyednek (8-10 év korkülönbség ellenére is). Ma, mikor megláttam az egyik 25 éves exemet egy 16 éves csajjal (a wc-ben fekvővel), hogy mekkora spanok lettek, úgy éreztem, egyszer szeretném őket látni 15-20 év múlva, hova jutnak az ilyen emberek. Több alkoholista is volt a családomban (egy nagynéném és egy nagybátyám, aki pont emiatt halt meg nemrég), így nagyjából ismerem az effajta élettörténeteket. De azért érdekelne más története is, hova fajulhat a céltalanság, a züllés, a féktelen ivászat.
2011. máj. 27. 10:30
 3/21 anonim ***** válasza:
56%

28 vagyok! Nem vetettem meg a bulikat! És igen, bizony nekem is fogták a hajam hányás közben! 16 évesen feküdtem le a pasimmal. 10 fölött, de 20 alatt van a szeretőim száma!:)) 3 legjobb barátnőm szintén hasonló tinikort élt. Volt olyan időszak,hogy velünk nyitott a disco és velünk zárt!

Mára saját vállalkozásom vezetem, van egy fantasztikus férjem (jogász), szép házunk, jó kocsink, úton az első baba. A csajok: az egyik jogász lett, a másik német nyelvű ügyintéző egy cégnél, a 3. pedig egy hatalmas multi külkerese!

De sok olyan osztálytársam sem vitte jobbra, sőt, aki állandóan a könyvet bújta, nem járt sehova. Sőt az egyik, most közel 30 évesen kezdi el élni a tinikorát. Mivel jobb az?

2011. máj. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen csaj járt a mi osztályunkba is.

Belőle nem lett alkoholista, meg prosti se, de nem egy példakép az biztos.

Az egyik fiújától teherbe esett, mert úgy gondolta a nagy eszével, hogy ezzel megfogja, és nem fogja elhagyni. Természetesen elhagyta, fizet mutatóba némi gyerektartást, és szevasz.

A csaj most 30, még a szüleivel él, és egy gyárban dolgozik 3 szakban, hogy beszálljon a rezsibe és el tudja tartani a gyerekét.

Időnként összeszed egy-egy pasit, de hamar elmenekülnek, mert azóta sem lett sokkal higgadtabb vagy türelmesebb. 18 évesen se sok pasi viseli el, ha a nője folyton hisztizik, féltékenykedik, jelenetet rendez, stb.


Egy másik csaj kevésbé volt balhés már az iskolában is, és hasonlóan később sem lett ennyire balhés felnőtt. De ahhoz képest, hogy ő is mennyire odavolt, milyen szép, mennyi pasija van, minden hétvégén bulizni járt, most egy eléggé kiélt csaj, (éljen a szolárium), idősebbnek néz ki a koránál. Egy darabig bevásárlóközpontokban láttam, hoszteszként (csokis, piás kínáló pultoknál) most egy szupermarketben van, hát nem középvezető, de legalább nem is pénztáros. Neki nincs családja.

2011. máj. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Igen, felnőttek, de nem biztos, hogy most megvan a fiatalok mögött az a társadalmi és családi háttér, hogy észhez térjenek. A szülők az ilyenekkel általában nem foglalkoznak, vagy hasonlóak, mint ők, és mint feljebb írtam, több 20-as éveik közepén járó fiú ismerősöm van (bár lány is 1-2), akik hasonlóképp viselkednek még "felnőtt férfi" létükre is. Ennyi idősen pedig, nem hiszem, hogy ki lehet nőni. És azt sem hiszem, hogy egy verekedős, iszákos kis 16 éves csaj gondos, tisztességes családanya lesz valaha, aki igyekszik mindenben a legjobbat nyújtani a körülötte lévőknek. Szerintem akkor is megmarad az iszákossága, a harcias természete, ami egy gyereknek nem túl jó (anyám csak harcias, de nekem az is elég :D).
2011. máj. 27. 10:34
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

Hát én ezt úgy gondolom, hogy mindenkinek tinikorában kell kiélnie magát... Aki akkor nem teszi, az majd később, amikor már rég gyereket kéne vállalni, meg meg kéne házasodni. Inkább legyen idétlen 15-25 évesen, és utána egy tisztességes családanya/apa, vagy sikeres, mint fordítva. Nem ettől függ ki milyen lesz majd ha felnőtt lesz. Ezer más rizikófaktor van még.


Ismerek olyat aki link volt fiatalon is, és felnőtten is. Olyat is aki link alakként kezdte, ma már nem az. Sok stréberből lett minimálbéres anyucival élő nyomorék, és sokból sikeres. Nem tudhatjuk. Minden kiderül majd.

2011. máj. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem meg ne általánosíts. Én nem tudom, te milyen faluban élsz, vagy tanyán, de én egy belvárosi gimiben tanulok, és az osztálytársaim között is vannak fura emberek, de a többség tovább akar tanulni, van életcélja és nem fekszik össze mindenkivel.

17L

2011. máj. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
61%

Általánosítasz! Írtak már fentebb rá példát,hogy nem mindenkiből lesz prosti, aki szeret bulizni!

Ne haragudj, de nekem ez olyan,mintha te lennél Betti a csúnya a lány, aki az osztály eminens szendéje, aki nem jár nagyon el, alig vannak barátai, és most szapulni akarja azokat, akiknek nem mindene a tankönyv!

2011. máj. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
59%

Én olyan 15 lehettem, amikor belecsöppentem a "jóba". Mi is piázgattunk, pasiztunk, volt néhány csúnya berúgás. 17 évesen elkezdtem füvezni, majd szép sorjában végig próbáltam mindent, a heroin kivételével. Le sem merem írni, hogy hány pasival voltam. Egészen tavaly októberig speeden éltem, igaz a munkám miatt, de már abbahagytam. Semmit nem bántam meg, semmit nem csinálnék másképp, mert ez által lettem az, aki most vagyok. Én is a város legszennyebb szakmunkásképzőjébe jártam, vagyis inkább mellé...Most 21 vagyok, leérettségiztem, van egy jó szakmám, mondhatni nagyon jól keresek.Önerőből megteremtettem 3 év alatt azt az életszínvonalat, amiért mások hosszú éveken át keményen dolgoznak. Igaz, hogy simliztem sokat,és nem teljesen legális dolgokkal foglalkoztam, de ártani soha nem ártottam senkinek. Most ott tartok, hogy lenyugodtam, van egy jó párkapcsolatom 2 éve, teljesen normális életet élek.

Szokták mondani, hogy fiatalság-bolondság...

Ha téged annyira zavarnak ezek a lányok, akkor ne foglalkozz velük. :)

2011. máj. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%

Én még huszonévesen sem vetettem meg a bulikat, túl sokat ittam, flörtöltem, bár azért nem ilyen keményen zajlott ez nálam, ahogy a kérdésben szereplőknél, de azért nem mondhatom, de azért két kanállal ettem az életet. Aztán valahogy megelégeltem, meguntam, kinőttem belőle. Most boldog házasságban élek, majd gyereket is tervezünk, soha nem flörtölnék senkivel a férjemen kívül, bulizni nem járok, maximum évente egyszer-kétszer házibuliba, inni csak nagyon ritkán, mértékkel és nem hiányzik a bulizós élet. Annak idején elég volt.

Szerintem fiatalon még jól érezheti így az ember, de később már a legtöbben nem erre vágynak, változik az értékrend, nyugodtabb lesz az ember, más dolgok kerülnek előtérbe.

Mindenki, akit ismerek és bulizós volt fiatal korában, most már nyugodtabb életet él, általában férjnél vannak, gyerekük is van már és lehetőség szerint dolgoznak is.

Biztos vannak olyanok, akiknek soha nem nő be a feje lágya, de nem ez az általános.

2011. máj. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!