Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utánoz a sógornőm! Mit tegyek?

Utánoz a sógornőm! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Régebben kezdődött a dolog, de akkor még nem volt ilyen durva. Tesómnak volt ő régen barátnője, de a kapcsolat nagyon megromlott egyéb okok miatt. Nála is meg nálam is azt csinálta, hogy ha mentünk valahová akkor mindig megkérdezte, hogy mit fogunk felvenni aztán le akart minket beszélni, erre amikor találkoztunk az eseményen ő volt olyan ruhában. Ez még hagyjám, de mostanában mindig azt vesz amit én. Ha nekem van relax fotel akkor neki is kell meg is vetette magának. De nyíltan meg is mondta, hogy látta nálam mondta is a férjének hogy neki ez kell. A vicces az, hogy nem látta a lábtartót a sarokban mert nem használtuk ezért ő sem vett, így meglepődött mikor kiderült, hogy igazából van. Ha nekem egy bizonyos márkájú babakocsim van, neki is az kell. Pedig már most sokkal jobbakat lehet kapni, újszerűeket, mert az enyém a nővéremé volt még anno. Dehát ugye ezért is fontos neki, hogy ugyan olyan legyen. Vukkot festettem a gyerekszoba falára, na most voltunk meglátogatni az ő kisbabáját hát mit látok a falon... persze hogy vukkos festés. Persze ez sem lenne nagy gond, ha pl. mondják hogy "jajj képzeld mi is vukkot fogunk festeni..." vagy ilyesmi, így teljesen másképp mutatna a dolog. Anno amikor festettem a szobát mindenki rájárt nézni fotózni, de arról senki nem szólt hogy nekik is az lesz. Az a bajom, hogy tényleg nincs egy önálló gondolata, mindenben engem les. Nagyon bosszantó amikor én valamit kikutatok járok valami után ő meg szépen "lenyúlja" az ötletet. Lehet nem kellene olyan drasztikusan felfognom, tényleg az elején még meg is mutogattam neki a babakocsit is, meg mást is, mert miért ne segítene az ember ha valami beválik. DE az hogy ha bemegyek náluk és mintha hazamennék az már sok. :D

Pl. volt ilyen, hogy ugyan olyan házat épített mint nővérem. :D Tesóm vett legtrainert ő is vett. Ha tesóm futott ő is futott. PErsze a pasijaira is mindig nyomult.

Ha pl korall színűre volt megcsinálva a körmöm neki is korall színű volt egy hét múlva.

Most szeretnék venni egy papasan fotelt, hát merjem vagy ne merjem? egy hét múlva megveteti ő is. Megőrülök. Szóljak, ne szóljak? Vagy túlreagálom? Más volt hasonló helyzetben?

Ráadásul nagyon rossz viszonyban vagyunk egyébként.

Bocsánat, hogy hosszú lett!

Köszönöm előre is a válaszokat!


2014. szept. 8. 14:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

De ez most miért zavar? Elmondom, minden második kisgyerek szobájában Vuk van, ez nem olyan nagy egyedi ötlet.


Inkább hízzon a májad, hogy te vagy a példaképe.


Kicsit túlreagálod.

2014. szept. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ja igen, szülinapomra kaptam egy biciklit. Egy hét múlva eladta az övét anyósomnak, mert olyat akar venni mint az enyém... :D természetesen. :)
2014. szept. 8. 15:00
 3/13 anonim ***** válasza:
40%
Aha, persze rossz vidzonyban vagy a sogornoddel, de azert atjarkaltok egymashoz ..
2014. szept. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

első válaszoló:

persze nem az az egy figura zavar csak látszik hogy ez is csak azért volt mert nekünk az van. ha nem így lett volna miért ne szólhatott volna róla, nade megpróbálom másképp felfogni

tesóm is egyszer azt mondta, hogy örülnünk kéne :)


kedves második válaszoló:

tudod van egy férjem aki a sógornom férjének a testvére, ha soha nem megyek akkor a férjemet is bántom vele, mert persze ők nagyon jól megértik egymást.

csak a sógornőm és köztem vannak harcok

egyébként meg persze hogy átmentem a gyereket is megnézni

az a kisfiú nem tehet semmiről

2014. szept. 8. 15:12
 5/13 anonim ***** válasza:
41%
Minek harcoltok egymással? Mi a küzdelem tárgya?
2014. szept. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Nekem volt egy barátnőm (felnőttek voltunk már), aki ugyanezt csinálta. :D De én igazából röhögtem rajta, én nem veszem fel az ilyesmit, szóval tanácsot nem tudok adni. Gyerekes dolog nagyon, talán nincs rendben nála minden fejben.
2014. szept. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Vazze!

Tanulj meg kínaiul, és figyeld, hogy leutánoz-e??!

2014. szept. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
42%
Mamám kertszomszédasszonya ugyanez. :D Mindig ott kapált, ahol voltunk, hogy kihallgassa mit beszélünk. Mindig jobb anyagi helyzetben voltak, mégis mindig irigykedett mamámékra. Neki mindig az kellett, ami neki is van. Mamámék vettek tyúkokat, ő is vett gyöngytyúkot, mama lekvárt csinált, ő is akart stb. Született kiscicájuk, kértünk egy kiscicát mi is, mert volt 4. Átmentünk érte, és mondja az 2 év körüli unokájának, hogy "na mit akartál mondani?" és az volt a lényeg, hogy a gyereknek akarta betanítani, hogy nem akarja odaadni a macskát mégse...Mai napig hívogatja mamámat és nyomozza, hogy mit "nyúlhat le". pl.:legutóbb a bögrés süti receptet akarta, de kigyulladt a mikrója :DDDD Szerintem ez ilyen határtalan irigység, és soha meg nem elégedés, fantáziátlanság, egyéniség hiánya, és a versengési mánia.
2014. szept. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%

Ne keseredj el, lehet, hogy a sógornőd veled ellentétben képes helyesen leírni azt, hogy "Vuk".

Egyébként kíváncsi lennék a sógornőd verziójára is, mert a leírásodból leginkább az süt, hogy el vagy telve magadtól.

2014. szept. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm aki hozzaszólt!

A kérdésekre válaszolva:

Az, hogy miért vagyunk harcban szerintem nem idevaló, hosszú is de eléggé "belemaszott" már a tesóm és az én szerelmi életembe is...ahogy csak tudott...


Látom másoknál is voltak érdekes sztorik.

A kínais beszólás kimondottan tetszett.


Kedves utolsó, igazán sajnálom, hogy a helyesírásom nem felelt meg, bocsi kis betűvel írtam. Micsoda vétek. Inkább nézz be a tudományok/helyesírás kategóriába. :)

2014. szept. 8. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!