Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sógornőm utál. Hogyan dolgozza...

Sógornőm utál. Hogyan dolgozzam ezt fel?

Figyelt kérdés
5 éves vagyunk házasok, 8 éves ismerjük egymást a férjemmel, Mindig is jóban voltunk sógórnőmmel. Egyetem alatt legjobb barátnők voltunk, ő mutatott be a páromnak. Mindketten megházasodtunk, gyerekeink is vannak, csak nekünk valamivel jobban megy a szekér. 10 év barátság után ez kibukott belőle. Alig hittem a fülemnek. Az utóbbi hónapokban furcsán viselkedtünk, de a gyerekere hivatkozott, hogy fáradt. De ismerem és addig piszkáltam amíg elmondta, hogy annyira neheztel rám, hogy már csak a kötelező családi eseményeken vesz részt de ott se akar szóba állni velem. Én meg csak pislogtam és hallgattam majdnem egy órán keresztül, hogy nekünk apám fizette az esküvőt, két kocsink van, nagy házunk van, férjemnek jó munkája van, a gyerekek jobb iskolába járnak, jobban végeztem az egyetemen, hosszabb hajam (?!?!)(ezekkel nem kérkedek, csak ezeket mondta) És ezekért utál. A férjem több részletet is kifizetett a devizahitelükből, ami most hirtelen megalázó lett neki, ha nem teszi, viszik a házat és kb hozzánk tudtak volna költözni csak, tehát ezzel sincsenek beljebb. Az egyetem alatt is mindig segítettem neki tanulni, korrepetáltam, mert nehezebben tanult. Egy csomó ruhámat neki adtam ami tetszett neki, én tanítottam bele a háztartásba, amikor megházasodott, én tanítottam meg főzni, vasalni. Nekem mindig úgy tűnt hálás ezekért. Volt, hogy hangoztatta is. Miután elmondott mindent lek...vázott és rám csapta az ajtót tiszta erőből. Napok óta sírok, nem veszi fel a telefont, férjemnek felveszi, de hallani se akar rólunk. Ő a nagyobbik gyerekem keresztanyja, imádják, hiányzik nekik is és nekem is. :( Mit tehetnék?

2014. jún. 12. 13:57
1 2 3 4
 1/32 Ennyitmegér válasza:
90%

Erre tömören annyit lehet mondani, hogy szopacs..

A féltékenység meg irigység jó magyar szokás és mindent el tud rontani és ki is tud Ölni a legjobb barátságból is, aki kellően gyerekes ehhez.


Mondjuk ezt csak 4en tudjátok megoldani.. A férjed és Ő leginkább de le kéne ülnötök. Az, hogy te mit fogsz fel a dolgokból az más mint ahogy Ő valójában megéli.

Ezeket kéne tisztázni...

2014. jún. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
82%
És te még ezért bőgsz?Aki haragszik nem tolja a kis talicskát.Ráadásul ok nélkül bánt el veled.Mondjam azt nem 100-as a sógornőd?A k..zásért vissza kézből még szájon is küldtem volna.nehogy még te pucsolj neki.Én biztos nem keresném a "kegyeit"de ezek után ha kaparná az ajtom se állnék szóba vele.
2014. jún. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Huh... ezt aztán erősen hangzik. Féltékeny, erre nemtudok mit monndani, és szerintem ő sem tudna mást, ha ki is békülnétek, mint egy idő után előről kezdeni a kritizálást.
2014. jún. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 Ennyitmegér válasza:
96%

Jójó 2es, de azért van rokoni kapcsolat is meg talán a gyerekek sem értenék meg egyből mi ez a nagy eltűnés.

És az embernek a családja az fix. Ha ott baj van az a legrosszabb.


Szerintem meg kéne oldani a dolgokat valahogy de ehhez már kevés az én tudásom..


A szájbaverésig én is eljutottam de a hirtelen felindulás mindig rossz döntésre kényszerít

2014. jún. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Második, az agresszió nem az én stílusom, soha nem ütnék meg senkit, a kommunikációs részére várok ötleteket.
2014. jún. 12. 14:05
 6/32 anonim ***** válasza:
76%
Ez az ő egyéni szociális problémája,és nem a tiéd.Ha utálni akar,akkor utáljon.Ha gyerekes és kicsinyes,az az ő baja.Neked ezek után nincs más dolgod,mint mosolyogni rajta egyet,mekkora kretén.Illetve levegőnek nézni.
2014. jún. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
85%

Vond le a tanulságokat, ebből is tanultál: ellentétben azzal, ahogy az ember gyerekként elképzelné, NEM éri meg jótékonykodni az emberekkel, nem fognak megszeretni érte, hosszú távon csak megutálnak.

Egy érdekes lecke az élethez.

2014. jún. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Nem azért segítettem neki bármiben is, hogy talomba tegyek magamnak pár szívességet, hanem mert a legjobb barátnőm, akit szeretek. A gyerekkel vagyok meglőve. A szerdai program keresztanyuval elmaradt és nem értik meg miért.
2014. jún. 12. 14:13
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
hasonló esetben vagyok én is. a sogornöm rám haragszik mert nekünk jobban megy.(nem igaz mert nekünk hitelünk is van plusz 2 gyerekkel több, a férje jobban keres.) csak nem ugyanúgy osszuk be a pénzt. neki menni kell anyoshoz, nagynénihez kéregetni, mi sose mentünk se pénzt se ételt kéregetni. nem tudom ebben én mit hibáztam, mert sose hangoztattam vagy éreztettem vele hogy nekünk "jobban megy". ha szüksége volt bármire szivesen adtam. a lényeg: sokat nem tudsz tenni, hagyd hagy jusson el egyedül arra hogy hibázott és nem te vagy a hibás.
2014. jún. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm Utolsó! És a gyerekeid nem hiányolják? Férjed hogy éli meg, hogy ilyen a testvére?
2014. jún. 12. 14:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!