Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem öccse nyomul rám. A...

A férjem öccse nyomul rám. A helyzet ennél bonyolultabb,7 éves múltja van. Többi lent. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Én 32 éves vagyok, a férjem 33. A férjemmel 6 éve vagyunk házasok, a házasságunk már hosszú ideje nem túl jó, alig szólunk egymáshoz, alig találkozunk, mert a férjem szinte csak a munkájának él, reggel korán elmegy, este, fáradtan hazajön, mitől is lenne jó? Nekem is van munkahelyem, nekem sincs annyi időm, meg kedvem se a férjemhez. Gyerekünk nincs. Ráadásul az utóbbi pár hónapban van egy olyan rossz sejtelmem, hogy a férjem félrelép, pedig nem vagyok egy féltékeny típus. Későn jár haza, nem tudja normálisan megmondani hol volt, ha rákérdezek. De ezt most hagyjuk.


A férjem öccse 24 éves, vele már régóta csak nagyon ritkán, félévente egyszer találkozunk, 21 évesen ugyanis kiment Németországba tanulni meg dolgozni. Ezeknél a találkozásoknál (egy-egy családi ebéd és vacsora) mindig engem dicsérget, csodál, és a tudtomra adja, hogy még mindig szeret. Amikor először találkoztam a férjemmel (7 éve), ő csak 17 éves volt, és az az érdekes, hogy először ő udvarolt nekem, de én leépítettem, mert egy kis kölyök volt hozzám képest, de a bátyjával megismerkedtem, egymásba szerettünk, amitől ő teljesen összetört. Sajnáltam is szegényt, mert aranyos volt meg kedves, de nem tudtam vele semmit csinálni. Aztán 21 évesen a tanulmányain kívül arra hivatkozott, amikor elutazott, hogy miattam még mindig, egyre erősebb fájdalmat érez, nem bírja nézni és tudni, hogy engem, a nőt, akit még mindig is szeretett, a saját bátyja ölelget és csókolgat. Egyébként azóta nem is szól hozzá a férjemhez.


Mostanában jött haza, de most tartósabb időre hazaköltözik, nem csak látogatóba jött. Anyósomék házában volt megint egy szokásos ebéd, aztán a férjemnek be kellett ugrania a munkahelyére, anyósomék az ebédlőben meg a konyhában voltak, én meg kettesben maradtam a nappaliban a férjem öccsével. Nagyon kedves volt hozzám, mondta, hogy már nagyon érdekli, hogy vagyok, én meg kiöntöttem neki a szívemet, elmondtam neki mindent a magánéletemről, arról is, hogy szerintem a férjem folyamatosan csal, ő meg együttérző, figyelmes volt, végighallgatott, aztán elmondta ő is a szokásos baját, hogy még mindig nagyon vonzódik hozzám, aztán meg egyszerűen átölelt és megcsókolt. Én meg nem utasítottam el, hosszan csókolóztunk. És azt hiszem egy kicsit én is szerelmes lettem, nagyon jól esett ez nekem, mert már hosszú ideje nem éreztem ezt a férjemmel. De aztán meg, mikor hazamentem már szörnyű bűntudatom lett, nagyon rosszul éreztem magam. Mi a helyes ilyenkor, mi csináljak? Elmondjam a férjemnek?


Bocsánat, hosszú lett.



2014. szept. 8. 16:56
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%
Válj el, ha nem működik a házasságod. Utána bármit lehet.
2014. szept. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
64%

Bánhatod, hogy anno, amikor a srác 17 volt leráztad, pedig vele lehettél volna igazán boldog, nem a bátyjával. Nem az életkorából kellett volna ítélned. De ez már a múlt, nem tudsz mit csinálni.


Szerintem is válj el,igaza van az első válaszolónak. Ha a férjed tényleg megcsal, akkor a bűntudatnak sincs semmi értelme. Te csak egyszer csókolóztál, ő meg ki tudja hányszor bújt ágyba más nővel.

2014. szept. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
59%

"van egy olyan rossz sejtelmem, hogy a férjem félrelép"


Ebből még egyáltalán nem következik, hogy valóban meg is csalt,

ezzel szemben te viszont a valóságban is megcsaltad!!

Ráadásul a saját öccsével?!

Tudsz még tükörbe nézni??!!!

2014. szept. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
85%

Hát ez nehéz helyzet.

De nem az a megoldás, ha a férjedről a sógorra cserélsz.

2014. szept. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
89%
A házasságod komoly problémákkal küzd, te is mondtad, hogy szerelem volt, csak hagytátok ellaposodni. Először talán ezt kellene átbeszélni. Ha a férjed már csal, akkor a saját részéről megoldotta a problémát, váljatok el, ha másképp nem megy. A férjed öccse viszont korántsem olyan ártatlan, képes volt rányomulni a bátyja feleségére! 6 év távollét után az érzelmei már nyilván nem ugyanazok, mint régen, te is sokat változtál, ő is, de meglátta a kínálkozó lehetőséget, és élt vele. Ne vedd komolyan a szándékait. Ami téged illet, hibát követtél el te is. Mégiscsak házas vagy, és a saját sógoroddal szűrted össze a levet. Ha ezt elmondod a férjednek, családi botrány lesz belőle. A leghelyesebb, ha tisztázzátok a kapcsolatotokat, és váltok, ha nincs megoldás.. Az öccsének pedig ne adj újabb lehetőséget. Valószínűleg nem ő lesz álmaid férfija, hiszen egyszer már elhajtottad, másrészt a felnőtt énjét nem is ismered, nem éri meg a vele járó balhét. Szerintem csak jól esett, hogy valaki körüludvarol, ami már régen nem történt veled. Ha a férjeddel különváltok, és még mindig úgy látod, van esélye a kapcsolatotoknak, akkor sem egyből a közepébe kell csapni a dolgoknak.. Az öccsel egyébként beszéltél már, hogy ez mi volt egyáltalán? Mert ha kiderül, hogy ő is képbe került, valószínűleg az egész család ellene fordul, amiért szétszedett egy házasságot, akkor is, ha nem ez a teljes igazság. Amit érzel, az pedig szerintem nem szerelem, csak fellángolás. De tényleg fiatal vagy még ahhoz, hogy érzelmek nélkül éld le az életedet!
2014. szept. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
50%
Ja, hogy sejtelmed van, és akkor már mehet a smacizás mással (ráadásul az öccsével). Hányadék egy "nő" vagy, válj el, ha nem működik, aztán kezdj valahol új életet, szegény férjed meg öccsétől távol. Ne keserítsd más emberek életét sejtelmeid, meg az undorító jellemed miatt.
2014. szept. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
95%

Könnyű azt mondani,hogy válj el de tényleg ez a legjobb döntés mielőtt nagyon megbántjátok egymást.

Ha az öcsi komolyan gondolja de ezt meg kell beszélni,megpróbálhatjátok szerintem.

2014. szept. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Az érzéseim, gondolataim 180 fokot fordultak. Eddig úgy gondolkodtam a sógoromról, hogy csak egy féltékeny idióta, aki azt akarja, hogy az övé legyek, de most már egy kedves, lovagias férfinek látom, aki kitartott mellettem. Arra is gondoltam, hogy talán jobban szeret, mint a saját férjem. De emellett egyenesen utálom is magam, amiért elkezdtem hozzá én is vonzódni, de nem tudok mit csinálni. A férjemet szeretem, de már szinte úgy megromlott a viszonyunk, minta már csak szobatársak lennénk egy lakásban. Valahogy rendbe kellene hoznom a házasságomat, és meg kellene tudnom, hogy biztos, hogy megcsal-e a férjem.
2014. szept. 8. 17:35
 9/32 sztrecskó ***** válasza:
96%

Örülök, hogy rendbe akarod tenni a házasságod. Ez az első és legfontosabb. A kapcsolatok nem működnek maguktól, óriási energiát igényelnek. Épp így a tiétek is. Én szurkolok nektek!

Ajánlom, hogy a férjedet is próbáld meg rávenni, hogy ez a szándék benne is megfogalmazódjon. Ha nem, akkor egyedül kell küzdened, ez pedig rengeteg szeretetet és türelmet igényel, ahhoz, hogy végül meggyőzd! Ha mindketten változtatni akartok, akkor pedig még mindig rengeteg lehetőség áll előttetek, hogy hogyan is csináljátok.

A megcsalás témát szerintem ne erőltesd. Valószínűleg ő sem büszke rá, de később, ha kicsit sikerül elmélyítenetek a kapcsolatot, el fogja mondani. Vagy akkor már te is felhozhatod, hogy voltak ilyen félelmeid. De semmiképp ne ezzel ugorj neki, mert azt támadásnak fgja venni, eszébe nem jut majd, hogy rendbe akarja tenni a veled való kapcsolatát... Tippem és ötletem még lenne sok, csak sose érnénk a végére!

Hajrá!

2014. szept. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ebbe ne ugorj bele a férjed öccsével!


A házasságod vagy tedd rendbe,vagy váljatok el, mérlegelj.

2014. szept. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!