Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Van egy külföldi barátom,...

Van egy külföldi barátom, akivel már rég nem beszéltem, de nemsokára szülinapja lesz. Írjak neki SMS-t? (A helyzet kicsit bonyolultabb, kattints a részletekért)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kb. két hónapja megismertem egy fiút egy vonaton. Nem tudott magyarul, angolul beszélgettünk, habár nem vagyok nagyon jó angolból de egy órát utaztunk együtt és egész jól megértettünk egymást. Ritkán utazok egyedül vonattal, nem szeretem a vonatokat, de nem volt más választásom. Már 16 éves vagyok, de ugye mindig hallom a történeteket, hogy egyedül ne maradj idegen fiúkkal stb. Rajtunk kívül még ült ott egy idősebb pár, ettől függetlenül elég nyomulós volt. Nagyon szimpatikusnak tűnt, de kezdtem furán érezni magam amikor meghívott ebédre (itt volt pár napig ahol én lakok), megkérdezte hogy megcsókolhat-e (nemet mondtam) és elkérte a telefonszámom! Próbáltam kicselezni, tudjátok csak felírni az ő számát, de nem jött össze, megcsörgette magát. Mindegy, tudom hülye voltam, szóval megszerezte a számom. Még mielőtt elköszöntünk adott pár puszit, és azt mondta hogy nem akar elveszíteni stb. Elég félelmetes volt, kicsit megijedtem hogy mit tettem, főleg hogy SMS-eket írt nekem, hogy hiányzom. Ezt tűrtem pár napig, de nem hagyott alább, így visszaírtam neki az e-mail címemet, hogy küldjön levelet, ennek végül az lett a vége, hogy felvettem skype-ra. Nem videóztunk, csak beszélgettünk. Kiderült hogy pakisztáni! (Ettől függetlenül jól nézett ki). Ezt kb. egy hónap chat-elés követte, majdnem napi szinten. Nagyon kedves fiú, viszont egy hatalmas gond van, hogy 23 éves!!!! Elég komoly lett a helyzet, én próbáltam lebeszélni a hülyeségeiről, hogy visszajön értem stb. Most Milánóban van, oda ment dolgozni. Befejezte az egyetemet, azután Görögországban dolgozott, átutazott Magyarországon (itt találkoztunk) és most Olaszországban van. Olyan komoly lett a helyzet, hogy pár nap skype-olás után megkérte a kezem! Természetesen nemet mondtam. Szóval egy jó hosszú szenvedés és veszekedések (részemről) után végérvényesen letiltottam. Az elején nem használt, de most már vagy egy hónapja nem beszéltünk. Igazából hiányzik, nagyon megkedveltem, sok mindent tudtam meg róla. A letiltás után pár héttel a szülinapomon írt egy SMS-t hogy boldog szülinapot, és még mindig szeret. Az utolsó mondata az volt, hogy mindig várni fog rám, de könyörgöm, még csak 16 vagyok és 1 órát látott!

Szóval az lenne a kérdésem: utoljára február végén beszéltünk, a szülinapi SMS után nem, kérte hogy vegyem vissza, de “kedvesen” leráztam. Neki április 1-én (igen, nem vicc) lesz a szülinapja és úgy gondoltam hogy feltétlen szeretnék neki írni mondjuk egy SMS-t. Csak így kissé fura lesz, hogy egy hónap kihagyás után csak ráírok. De úgy gondolom, hogy ismerem annyira, hogy ez tőlem a minimum. Sok mindent tett értem is, felajánlotta hogy csak értem megváltozik, legyünk csak barátok, de muszáj velem beszélnie. Mit mondtok mit írjak neki? Csak egy sima Happy Birthday úgy lógva a levegőben nem lenne túl illendő. Egyáltalán írjak neki? Eddig számomra ez elég egyértelmű volt, de nem tudom mit tegyek. Ha viszont kompromitálót írok, újra beszélgetni kezdünk és kezdhetjük előről az egészet. Mondjuk őszintén nagyon hiányzik chat-elni vele. Segítsetek!



2013. márc. 25. 23:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Ui.: Kérlek ne olyanokat írjatok hogy ez veszélyes stb., ezeket jól tudom. Nem adtam semmilyen személyes információt magamról, és így 16 évesen nem szertném a párkapcsolatomat egy 23 éves fiúval kezdeni aki még nem is beszél magyarul. Már sokszor megbántam, de nagyon jó barátok lettünk a végére és nem szeretném hogy így érjen véget. Szeretnék neki írni, csak még nem tudom hogy mit...
2013. márc. 25. 23:19
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fogod megfogadni az itt adott tanácsokat.Mégis megírom a véleményem.Pakisztánban moszlimok élnek,valószinüleg az illető is az.Teljesen máshogy állnak a nőkhöz.Ha itt a GYK-n rákeresel sokat megtudsz erről a vallásról és azokról akik e szerint élnek.Ez a fazon nem komoly azok után amiket írtál,nyomulni meg azért nyomult mert meg akart dugni.Ilyen egyszerű.Tehát én nem írnék neki és felszednék egy normális magyar pasit.Biztos terem ilyen valahol a számodra is.
2013. márc. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nézd, ha küldése neki egy üzenetet, azt o közeledés el fogja fel. Hagyd.
2013. márc. 26. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az jött le, hogy iszonyú terhes és ijesztő volt neked a nyomulása. 1 óra ismeretség után így lerohant és szerelmet vallott, ezt csak a 16 évesek hiszik el, hogy igaz lehet. Ha nem akarsz Olaszországban táncosnő lenni, vagy egy eszelős őrült elől menekülni, akkor ne vedd fel vele a kapcsolatot. Mégis hogy hihetsz el neki bármit is? Honnan tudod, hogy ő egyáltalán egyetemista? Mert azt mondta? Ugyan már, ennél azért sokkal okosabb lehetnél. Még a facebook profilja is lehet kitaláció, sokkal óvatosabbnak kell lenned. Lehet minden városban van egy ilyen könnyen felszedett, hiszékeny kis barátnője, mint te, akinek házasságot meg örök szerelmet ígér.

Tudod, ha ez a fiú normális lenne, akkor nem rohant volna így le. Nagyon sok korodbeli ki van éhezve a szeretetre és egy kedves szó hallatán elolvad és a maradék józan eszét is elveszti.

2013. márc. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A fiú tényleg muszlim, de mikor kérdeztem róla, azt mondta hogy nem vallásos. Már kb. 4 éve Európában él és szerinte teljesen normális európai életete van, nem tartja a pakisztáni kultúrát.

Lehet hogy tényleg kicsit naívabb voltam a kelleténél, de ha nem lett volna komoly, akkor mért pazarolt rám ennyi időt? Nem voltam valami könnyű eset, de akkor miért nem adta fel pár hét után? Sőt én nem az a miniszoknyás plázacica féle bomba lány vagyok aki minden fiú álma és bárkivel ágyba bújik. Valóban olvadoztam olyan szépeket írt, de tudom hogy mint pasi szóba sem jöhet. Szinte minden szavát elhittem olyan őszintének tűnő válaszokat adott, és tényleg úgy gondolom elég jól megismertem, már nem is tartom veszélyesnek, hiszen akkor fogott volna és magával vitt volna Olaszországba. :) Szerintem egy komplett idióta, de nagyon barátságos.

Egyszer mikor skype-oltunk, véletlen elküldött egy printscreen-t, és azt láttam, hogy egyedül én vagyok neki megnyitva, alatta pedig valami romantikus számot hallgatot...

Végülis letiltottam, szóval mégsem vagyok olyan vak. De mégiscsak szeretnék neki valahogy boldog szülinapot kívánni, viszont ha csak egyértelmű nemeket kapok, akkor kétszer is meggondolom...

Igazából tudom hogy ez nem helyes, de szeretnék újra beszélgetni vele, de csak úgy hogy köztünk nincs semmi... na mindegy...

Remélem hamarosan tényleg találok egy aranyos magyar fiút :)

2013. márc. 26. 20:38
 6/6 anonim válasza:
100%
Szerintem ne írj neki!Szerezz egy normális embert,ki tudja ,hogy mennyi igaz abból amit mondott?Csak ő.Szerintem NE.
2013. márc. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!