Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukámmal 5 éve tartási...

Anyukámmal 5 éve tartási szerződést kötöttem, sajnos 3 hónapja elhunyt. Most a helyi takarékszövetkezet azzal keresett meg, hogy a 150 ezer Ft-os, folyószámlahitelét én fizessem ki?

Figyelt kérdés
De én nem örököltem semmit, mert a szerződés miatt, már megkötéskor rám szállt a házának a fél része. Emiatt én nem vagyok örökös. Akkor én most ezt köteles vagyok kifizetni?
2014. szept. 12. 15:22
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:
88%
Attól, hogy az eltartási szerződés szerint a fele ház a te tulajdonodba került, még a többi vagyonának az örököse vagy.
2014. szept. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Nem vagy köteles kifizetni, a közjegyzőnél vissza kell utasítanod az örökséget és kész, ennyi, a bank bepróbálkozik ilyenkor mindig.
2014. szept. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Akkor mondj le az örökségről, ami szerintem nem éri meg.A fél ház többet érhet, mint 150 ezer ft. Kérjél részletfizetési kedvezményt.
2014. szept. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs öröksége, mert ott a szerződés, a ház nem örökség jogcímen kerül át a nevére.
2014. szept. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
de a ház másik felét örökli, nem?
2014. szept. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem, mert az a tartási szerződéssel az anyukája halálakor kerül a nevére. Nincs semmilyen öröksége, csak negatív, azt pedig nem köteles elfogadni.
2014. szept. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Eszedbe se jusson! Természetesen nem örököltél semmit, ha még életében rád íratta a vagyonát. Ráadásul nem is egészen erről van szó, mert tartási szerződés volt. Ahhoz, hogy örökös legyél, a halála után kell a vagyona egy részének rád szállania.


Menj el egy jó ügyvédhez, hogy a tak.szöv ne tudjon zaklatni (nem egy levelet fogsz kapni tőlük ezügyben, ha nem lépsz azonnal).


Utolsó: negatívat (= adósságot) is lehet örökölni, ez ellen azt lehet tenni, hogy amikor a hagyatéki végzést megkapod, akkor van X napod arra, hogy visszautasítsd az örökrészedet. Ezzel együtt minden mínusz is törlődik a nevedről, de egy gombot sem vihetsz el magaddal az örökségből.

2014. szept. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%

Én a helyedben egyből elmennék ügyvédhez, tőle kérnék tanácsot és együtt fogalmaznánk egy válaszlevelet.

Jobb mielőbb tisztázni a helyzetet, mert ha véletlen mégis kéne fizetned akkor a kamatok meg behajtó meg perköltség meg minden miatt sokszorosa lesz. Írd meg mindenképp hogy nem értesz egyet velük xy törvény és események miatt.

2015. jún. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!