Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megértenétek ha a férjetek/...

Ti megértenétek ha a férjetek/feleségetek nem akarna már itthon dolgozni és élni? 2.5 hónap múlva megyek ki, egyenlőre egyedül. Addig már nincs kedvem itthon dolgozni?

Figyelt kérdés

Tudom hülyén hangzik,de az elmúlt 1 évben,rosszabnál rosszabb munkahelyem volt kevés fízetésért.Az elmúlt 1 évben 2 munkahelyem volt,de kb semmi nem volt jó.Se a fízetés,ráadásul úgy bántak velem mint a kutyával.Persze ennek ellenére csináltam a dolgot.Az egyik helyről elküldtek mert a főnök fejében komoly gondok voltak,de ennek ellenére is csináltam és maximálisan oda tettem magam.A helyemen azóta már 6-7 ember megfordult,mindenki csak hónapokig,szóval ez meg is mutatja milyen az a hely.

Már régóta mondom a feleségemnek hogy ki kellenne menni külföldre,mint ketten beszéljük a nyelvet.Már belefáradtam ami itt van,nem érzem hogy haladnánk is valamerre.Lenne lehetőségem kimenni decemberben,de egyszerűen itthon elfogyott a lelkierőm hogy itthon dolgozzak hlyébbnél hülyébb szociopata embereknek,kevés pénzért,amiért cserében semmibe vesznek.

Elvileg addig kibírnánk anyagilag,mert nem vagyunk megszorúlva,persze addig újból beíratkoznék egy meg erősítő nyelvtanfolyamra,mert már régen használtam a nyelvet így kicsit frissiteni kellenne.


2014. szept. 18. 07:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Ha anyagilag tényleg biztonságban vagytok, akkor valóban érdemes a nyelvre koncentrálni, mivel az az első benyomás, amit külföldön adhatsz magadról, hogy mennyire beszéled a nyelvet.

Volt egy cikk, amiben a "kivándorló" munkavállaló Londonban döbbent rá, hogy neki tulajdonképpen nincs olyan szinten az angolja, hogy odakint munkát tudjon vállalni. Szóval az, hogy "beszéljük a nyelvet", egy tág fogalom, de ezt már ti tudjátok.

2014. szept. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát igen a beszéljük a nyelvet elég tág fogalom.Régebben voltam már kint,még pár évvel ezelött.Azóta sokat kopott.Szóval mindenképpen gyakorolnom kellenne.Eladni nem tudnának,de régen kommunikáltam már folyamatosan.Szóval mindenképpen rá kellenne "gyúrnom" a nyelvre,mert azóta sokat felejtettem.1-2 hónap gyakorlás és vissza jönne.Munka mellett lehet hogy kedvem se lenne és időm se.Napi 2 órát kellenne rászánnom hogy haladjak is.
2014. szept. 18. 07:36
 3/18 A kérdező kommentje:
Ja a kérdésedre válaszolva a feleségemet az zavarja hogy nem dolgozom,az a tudat,vagy hogy addig nem fogok dolgozni.Maga a pénz nem zavarja azt mondta.Valamilyen szinten igaza van,de én már belefáradtam az itteni helyzetbe.Igazából nincs hitelünk,van saját lakásunk,de nem találok megfelelő munkát.Találni találok,de olyanok amiben hosszabb távon semmi perspektíva nincsen se pénzbeli előrejutás,se szakmai.
2014. szept. 18. 07:44
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

nem hangzik ez hülyén, teljesen megérthető. Kiégtél, elfogyott a lendületed, az akaratod megtaposták, az önbizalmadat tönkrevágták.


Gyere csak ki! Ha pár szót tudsz az adott nyelven és van arra hajlandóságod, hogy tanulj, akkor ne várj tovább! Menj el arra a nyelvtanfolyamra, és jöjjek ki mindketten. Hidd el, a friss levegő jót tesz. Mintha egy áporodott levegőjű szobában végre kinyitnák az ablakot.


Én is dolgoztam hülyébbnél hülyébb embereknek, szocioptaáknak, de még egy aljas pszichopatának is (nem tudtuk, hogy az). Szétszedi az embert. Ilyenkor KELL a váltás! Sokszor szinte életmentő hatású.

2014. szept. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Igazad van, itthon már nem érdemes dolgoznod, hiszen anyagilag nem szorultok rá. Menj el a nyelvtanfolyamra, aztán sok sikert a kiköltözéshez!
2014. szept. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

ma 07:49


Beszéljük a nyelvet.Feleségem 2 nyelven beszél.Én sem csak pár szót tudok,sokat tanultam a nyelvet és amikor annó kint voltam sokat használtam,csak azóta kikopott.Nem mondom hogy társalgási szinten beszélek,de a hétköznapi életben elboldogulok még így is.Ami szakmába vágó azzal sincs gond,de azért szeretnék neki adni még egy löketet.

Nem akarok itt nyavajogni,de tényleg az a helyzet hogy minden kedvemet elvették itt.Minden munkát bevállaltam itthon,mindig maximálisan,lelkesen csináltam kevés pénzért,mind emelett a sz..rt is kihajtották belőllem ls kb kutyába vettekPedig 2 szakmám van és mindegyikben képben vagyok,tehát mindegyikben van tapasztalatom.Szóval meguntam hogy mindenféle hülyének kell dolgoznom,akik meg sem becsülnek sem emberileg,sem szakmailag,sem anyagilag

Nem tudom hogyan értesem meg a feleségemmel a dolgot...hogy magunk miatt csinálom,magam miatt és miattunk is,a jövőnk miatt.

2014. szept. 18. 07:57
 7/18 anonim ***** válasza:
75%

szóval te beleuntál, ő dolgozzon, te meg napi 2 órát nyelvet tanulsz...ja az tényleg sok, nehogy megszakadj! senki nem tanul semmit a meló mellett, de szerintem napi 20p is elég lenne... ha otthon ülsz, akkor tanulhatnál egész nap

kint sincs kolbászból a kerítés

2014. szept. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hát nyilván akkor nem 2 órát tanulnék,hanem többet.Egyébként meg hagyjuk már ezt a kobászbó van kerítést....elég unalmas már ez a szöveg.Senki nem gondolja hogy kolbászból van.
2014. szept. 18. 09:38
 9/18 anonim ***** válasza:
61%

Hagyjuk, nem hagyjuk, attól még igaz.


Akiktől hallottam hogy huzamosabb ideig kint voltak és el is akartak valamit érni, azok szarrá dolgozták ugyanúgy magukat...persze több pénzért mint amennyit itt kapsz, de attól még melózni nem keveset kell.


A 2,5 hónappal az a baj, hogy baromi hosszú idő. Lehet mondani hogy beleáradtál, regenerálódnál, de ahhoz elég lenne 1-2 hét is. Napi 2 óra nyelvtanulásból sem szokott semmi lenni ha csak döglik az ember egész nap, másrészt azt felfrissítheted meló mellett is.


Ha nem is a pénz miatt, de legalább a napi rendszer fenntartása miatt, mert azért 2 hónap alatt el fogsz lustulni ha csak egész nap otthon ülsz.

2014. szept. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

kint is ugyanúgy találhatsz sz-r munkákat

te csak lusta vagy. ennyi.

2014. szept. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!