Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi alapján döntsek abban,...

Mi alapján döntsek abban, hogy itthon vállaljam a gyereket, vagy külföldön, mindkét esetben egyedül?

Figyelt kérdés

Valahol mindkettő mellett és ellen ugyanannyi érvem van.

Nem tudom még milyen tényezőket lehetne figyelembe venni.


Eddig néztem pl


Segítség szerint:


Itthon családom nemigen van (messze vannak, nem érnek rá, stb) max bnőkre számíthatnék


Kint a gyermek apja, anyukája (akikre szintén max annyiban számíthatnék, mint itthon a bnőkre)


Anyagi lét szerint:


mindkét esetben mennem kell dolgozni a gyerek 1 éves korától


egyenlőre itthoni munkaviszony végett itthoni segélyek vannak/lesznek igényelve(amik nem kevesebbek a kinti segélynél amúgy)


Boldogság tekintetében:


itthon is ugyanolyan magányosnak érzem magam, mint kint.


2014. febr. 15. 13:23
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
83%
A gyerek apja ezek szerint nincs veled erzelmi kapcsolatban, ugye?
2014. febr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
97%
A gyereknek hol látsz nagyobb esélyt a jobb élethez? Szerintem, ha itthon amúgy kevés ember áll hozzád közel, akkor külföldön jobb jövőt indithatsz el a gyermeknek. Habár ezt előre sosem tudod, hogy hol járhatsz jobban..
2014. febr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

a gyerek apja ki..mármint ha a családod Magyarországon van..akkor a gyerek apja milyen funciot tölt be nálad...?

és miért vagy magányos külföldön (is)?

2014. febr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
13%
Most akkor írd le úgy, hogy megértsük! Mi van itthon:.....Mi van kint:..... Kivel élsz, kire tudsz számítani, miért kell egy éves korában menni dolgozni, miért vagy magányos...stb....!!
2014. febr. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

a gyerek apja valahol annyi szerepet játszik, mint majdnem pl egy bnő az életemben.

néha beszélgetünk, elvagyunk, de anyagilag, meg úgy igazán nem lehet rá számítani.


összesítve:


jelenleg itthon albérletben vagyok, ahogy kint is lennék, magányosnak azért érzem magam, mert amennyit a bnőkkel vagyok/találkozok, azt valahol nem érzem elég színes életnek, sokkal több "pezsgésre" lenne szükségem, szóval majdnem úgy élek mint a saját mamám, tv és ennyi, tegnap pl takarításnál megtaláltam a mosógép papírjait, így mosógépet tanultam karbantartani, kínomban mert valahogy le kellett kötnöm magam, hogy ne őrüljek bele.


ugyanez van kint is. ott is van pár ismerősöm, néha összejárunk beszélgetni, vacsorázni, vagy főzögetni, vagy sétálni, de nekem ott is ezek is valahol olyan tatás dolgok.


szóval amíg volt párom előtte barátom, velük zajlott az élet, mentünk szórakozni is, meg tópartokra, rengeteget éjszakáztunk, majdhogynem ki voltam merülve, nos e nélkül valahogy nem érzem, hogy élnék.


de bele van számolva, hogy ha jön a baba, gyerek mellett sem igen lesz időm, valahol lelki roncs leszek, de a baba szeretete és az öröm tuti feledtetni fogja egy darabig biztos.hu nagyon várom már :) de amíg nem fix semmi, magyarán azt sem tudom mit akarok, nem hogy azt, mi lesz, addig örülök, ha nem lesz koraszülött. azzal nagyon meg lennék lőve.


röviden ennyi. tudnom kellene mi alapján döntsek, legalább azt tudnám mi lenne jobb, vagy csak annyit mit akarok, vagy miben látok rációt, jelenleg csak szürke köd van a szemem előtt :(

2014. febr. 15. 13:40
 6/34 A kérdező kommentje:
ja, nem írtam, egyedül élek, és az anyagi helyzet gyed mellett annyira gáz lenne, hogy legszívesebben már a gyerek fél éves korától dolgoznék, de a törvény egyéves korra minimalizálja, hogy csak akkortól lehet.
2014. febr. 15. 13:42
 7/34 anonim ***** válasza:
Én külföldön élek. ITt 300 euro a gyes plusz 186 euro a családipótlék. Viszont az albérlet iszonyú drága. Így, ha ugyan ennyi pénzt megkapsz otthon is, akkor jobban jársz ha otthon maradsz, mert ott nem fizetsz ki albérletre 500 eurót.
2014. febr. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
ha meg ezt nézném, hogy gyerek bölcsibe én dolgozom, mellette egyedül tartom fent magam, pontosan ugyanúgy jövök ki anyagilag ahogy kint, mint itthon, hogy hónapról hónapra élnék.
2014. febr. 15. 13:46
 9/34 anonim ***** válasza:
Allapotos vagy mar, vagy csak tervezed?
2014. febr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
Azt tudnod kell, hogy külföldön (bár nem tudom, hogy te merre mennél, de itt németben) 400 euró a bölcsöde.
2014. febr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!