Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy elviselhet...

Mit csináljak, hogy elviselhetőbb legyen?

Figyelt kérdés
Szóval...az van, hogy iszonyú ideges vagyok. Van 3 testvérem (egy 7 éves, egy 2 éves és egy 2 hónapos) én vagyok a legnagyobb. Estig szoktam tanulni, már komolyan kell vennem, nem lehet ellinkeskednem a dolgokat. És minden egyes napom arról szól, hogy csitítgatom őket hogy ne ordibáljanak akkor is mikor tanulok. De ilyenkor meg anyuék csesznek le hogy miért vagyok már megint ideges. Állandóan kiabálnak, veszekednek a kicsik, én meg így alig tudok tanulni, persze hogy ideges vagyok. De ez senkit nem érdekel. Az meg a másik, hogy a kicsikért bármit megtesznek, én meg ha megkérem őket hogy pl menjünk el a boltba mert kell vennem valamit, akkor kiakadnak hogy követelőzök, önző vagyok meg hasonlók. Van hogy este sírva alszom el mert annyira felbosszantottak. Meg azt is utálom mikor szó nélkül bejönnek miközben tanulok, és a babát a kezembe nyomják hogy vigyázzak rá ameddig boltba mennek, nem is veszik észe hogy nem érek rá...ha meg szóvá teszem, jön az hogy "ennyit nem lehet rámbízni", "én lesz@rom hogy ők fáradtak" (nem én akartam a gyerekeket...mondtam is hogy a 4. gyerek már kicsit túlzás, de nem hittek nekem) állandóan idegesek, és nem tudom mit tehetnék...gonoszság, de várom hogy 2 év múlva kolis legyek és ne kelljen ezt végigcsinálnom minen nap...van még valaki ilyen helyzetben? Tudna valaki segíteni, hogy mit kéne tennem?? 16/L
2014. szept. 19. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Ha van könyvtár akkor délutánonként menj be oda tanulni napi 2 óra elég kell h legyen rá ...
2014. szept. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
Őszintén sajnállak. Találj valamilyen megoldást arra, hogy ne otthon kelljen tanulnod. Esetleg benn a suliban, könyvtárban, barátnőnél; szóval ahol csend van és nyugalom.
2014. szept. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2 óra?:) ezt te sem gondoltad komolyan..

Mennék, de akkor az van hogy sose vagyok otthon, nem segítek meg ilyenek

2014. szept. 19. 16:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is a könyvtárat javaslom. A jobbak 7-8-ig nyitva vannak, addig beülsz és tanulsz ott (én elhiszem, hogy nem elég 2 óra, nekem sem volt elég, és a tesómnak sem. és nem buták, hanem szorgalmasak vagyunk, aminek meg is lett/van az eredménye, úgyhogy hajrá!), utána hazamész. Addigra meg már talán ők is lefekszenek.

Ha a szüleid tényleg ezzel jönnének elő, hogy nem vagy otthon, akkor mondd meg, hogy könyvtárban vagy és tanulsz, hogy később a másik 3 gyerek mellett ne kelljen nekik tandíjat fizetni. (Ezt így nem biztos, hogy meg mered mondani, de legalább utalhatnál rá. Bár, ha azt megmondtad, hogy 4 gyerek sok, akkor lehet ezt is bevállalod :D ) Plusz, más szülő örülne, ha a gyereke ennyit (feleennyit) tanulna.


Nem akarlak elkeseríteni, de ezt a 2 évet még ki kell bírni, ráadásul érettségi idején, 9, 4 és 2 évesek lesznek, ami nem fog sokat javítani helyzeten.


Úgyhogy csak annyit tudok mondani, hogy könyvtár (ha kész vagy a tanulással, akár előbb hazamehetsz, mint a zárás, vagy olvasgathatsz bent is), és türelem.


Hajrá :)

2014. szept. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet a szüleiddel azt megbeszélni, hogy mondjuk du. 3 és 5 között segítesz, de utána tanulnod kell ? Ha ezt nem tartják be és tényleg sok a tanulnivalód, akkor elmennék könyvtárba tanulni.
2014. szept. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hú, hát sajnállak, gondolom, megszületett a kicsi és ezzel te átkerültél a "felnőtt kategóriába" a szüleid szemében.

Nem lehetne megkérni őket, hogy állítsatok fel egy menetrendet, amihez nem csak nekik, de a testvéreidnek is tartania kell magukat?

Pl. hétköznap este fél nyolcig a te időd van. Eddig tanulsz, pihensz, nem zavarnak. Akkortól besegítesz a gyerekekben, amit szeretnél. Hétvégénél szintén kialakíthatnátok egy közös, illetve egy saját időt.


Szüleidnek sem lehet egyszerű, ahogy nekik, neked is egy kicsit empatikusabbá kéne válnod ebben a helyzetben, viszont ezt is meg kell beszélnetek, mert valószínűleg semelyikőtök nem látja át a másik életét és abban lévő nehézségeket és prioritásokat.

2014. szept. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:) lehet akkor tényleg ezt a könyvtáras folgot fogom csinálni, csak megértik..beszélni nem nagyon tudok velük...úgyis az lenne a vége hogy anyu meg a férje összefognak és letámadnak
2014. szept. 19. 17:39
 8/8 anonim válasza:
na koleszos lettél ?
2016. okt. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!