Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy elviselhetőbb...

Mit tegyek, hogy elviselhetőbb legyen az itthonlét?

Figyelt kérdés

1 hónapig még itthon kell lennem, de már nem bírom. :( Minden perc gyötrelem. Bátyám úgy beszél velem, mint egy kutyával (legutóbbi pl.: "légy szíves, csukd be az ajtódat" - "mindjárt, b.zd meg, leteszem a kajám, k.csög"), ráadásul mindent én csinálok itthon. Amivel nem lenne nagy baj, szívesen megcsinálom a házimunkát, a baj csak az, hogy senkit nem érdekel, hogy rend van-e, vagy nem, tisztaság van-e, vagy nincs. Ha nem takarítanék, mindenki ellenne a saját retkében. Kénytelen vagyok egész nap azt lesni, hogy anyám mit csinál, mert nem akarom, hogy véletlenül nekiálljon "mosogatni". Múltkor el akartam tenni az általa elmosogatott dolgokat, és minden tiszta tészta volt, meg zsír, stb. Én ezt már nagyon nem bírom, nem akarok retekben élni, és nem akarok fölösleges munkát végezni. Minden nap ki kell retkelnem a lakást, de másnap már ugyanúgy kosz van, és por, meg szemét mindenhol. Egész nap úgy takarítok, hogy azon jár az eszem, mennyire fölösleges, hiszen úgysem foglalkoznak vele. Bátyámhoz nem szólhatok hozzá, mert ha hozzászólok, akkor leugat, elkezd káromkodni, és úgy beszél velem, mint valami szolgával. Persze a szüleim nem foglalkoznak ezzel, max. néha közlik hogy "mindig veszekedtek, már unjuk". Mit tehetnék?

Megbeszélni nem tudom velük, nem szoktunk beszélgetni semmiről, és ha azt mondanám: "igénytelenek vagytok", nagyon kiakadnának. Sajnos nem dirigálhatok, mert nem az én házam.


23/N


2011. júl. 28. 09:10
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Történetemhez a következő is hozzá tartozik:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2011. júl. 28. 09:13
 2/16 anonim ***** válasza:

Esetleg elköltözni nem tudsz?

23 éves vagy,gondolom már van kereseted.Mert az megoldás lenne,hogy nem rabszolgaként mások után takarítasz.

2011. júl. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Főiskolás vagyok. Tanév idején albérletbe tudok költözni, de nyárra ezt nem tudom megoldani, mivel nyáron nincs diákhitel... :(
2011. júl. 28. 09:16
 4/16 anonim ***** válasza:
Most olvasom,a linkedben hogy iskolába jársz még. Háát,akkor viszont vagy elmész iskola mellett dolgozni és akkor nyáron sem kell hazamenni,bérelsz egy albit vagy esetleg rokon,nagyszülőhöz költözni a nyári hónapokban.
2011. júl. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem találok munkát, 2 éve keresek olyat, amit iskola mellett is tudnék csinálni. Az iskolát meg nem akarom otthagyni, már csak 1 év van vissza.

Rokonokkal soha nem nagyon jártunk össze, ezért nem vagyok velük olyan nagyon jóban, nagyszülők meg néhány házzal laknak mellettünk, és félek, vita lenne belőle, ha odamennék.

2011. júl. 28. 09:18
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Tanácsot igazából nem tudok, de nem igen merek adni, hiszen nem ismerem a családodat. Azt viszont tudom, hogy számomra az elviselhetetlen dolgok elviselhetővé válnak, ha tudom, hogy záros határidőn belül véget ér. Eldöntöm, hogy addig kibírom és máris, egy sajnos cinikus álláspontra helyezkedve, már minden érdektelenné válik az idő meg közben szépen múlik. Nagyon sok ilyen helyzet van az életben és ami véges, azt ki lehet bírni. Nekem döntés kérdése az egész.
2011. júl. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Mihez értesz? (nyelvtudás, kézügyesség, egyéb szakmai dolgok, stb) Melyik városban tanulsz?

A szüleid hol laknak (melyik megye, milyen jellegű település)?

Ezek alapján hátha jobban ki lehet okoskodni.


Én se találok munkát, de addig - kihasználva, hogy beszélek angolul - külföldieknek tanítok magyart. Heti 4-5 óra elfoglaltság, viszont egy minimálbér megvan belőle.

2011. júl. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nyelvet nem beszélek.

Baranya megye, kis falu.

2011. júl. 28. 09:24
 9/16 thegodswhip ***** válasza:
Keress nyári munkát+néhány jó cimboráddal költözz közös albérletbe (esetleg adhatsz fel hirdetést, hogy főiskolás albérlőtársat keres).
2011. júl. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, 2 éve próbálkozok munkát keresni, mind diákmunkát, mind teljes, 8 órásat, de semmi. Albérletet tudok találni, csak nyáron nem tudom fizetni, mivel semmi pénzem nincs olyankor. Se ösztöndíj, se diákhitel, a zsebpénzt meg ugye már kinőttem... Otthonról nem kapok 1 Ft-ot sem.
2011. júl. 28. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!