Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A legtobb csalad ilyen?

A legtobb csalad ilyen?

Figyelt kérdés

En egy vegyes hazassagban elek, a ferjem magyar en olasz allampolgar vagyok. Nalunk otthon nagyon fontos a csalad anya, apa es testverek, meg a hazassag utan is szoros marad a kapcsolat.

A ferjem es a testvere nem szoros kapcsolatuk van. Bar kozel laknak ritkan beszelnek. A szuleink nem nagyon messze laknak olyan 20km re megis nagyon ritkan talalkozznak.

Egy ismeros lany mondta hogy itt nem olyan fontos a csalad miutan a "gyerek" meghazasodott, a lany nem keri es nem szereti a szulok tanacsait - ne mondjak meg neki - mit hogy kell csinalni.

Kis baba szuletesenel az elso idoben (nalunk olyankor az edesanya es a noi rokonok sokat segitenek) nem latjak szivesen a mamat.

De a beszelgetes egy ebed alkalmaval kezdodott. Nalunk az ettermekben nagy asztalok vannak es egyutt eszik a csalad mama, anya, unoka, nagybacsi, apos.....

Itt sokszor lattam hogy anyuka es a gyerekek, apuka nem sokszor tart veluk es a csalad tobbi tagjanak a tarsasagat nem kivanja.

Miert alakult ez igy?


2014. szept. 22. 22:46
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
*szuleik (a ferjem es testveree)
2014. szept. 22. 22:47
 2/32 anonim ***** válasza:
34%
Kérdezd meg a férjedet.
2014. szept. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
19%
#2
2014. szept. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

O azt mondja az apukaja sokat dolgozott es otthon volt akkor nem szabad zavarni mert pihen es akkor az anyukaja elvitte oket valahova.

Ez olyan pelda ami valasz a kerdes egy reszeben.

De ilyen a legtobb csalad?

Mert a fiatal 30 eves koruli barataink szerelmesek es boldogak es tervezik a babat es nehez kepzelni hogy 10 eves utana nekik is ez lesz.

2014. szept. 22. 22:56
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy van benne valami, hogy errefelé lazább a családi kötelék...
2014. szept. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
47%
Ilyenek. Vagy még ilyenebbek. A magyarok mindenkit utálnak, de egymást a legjobban. Nehéz őket elviselni.
2014. szept. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Meg egy dolog erdekel, a fiu csunyan mond a lany apukajarol vagy anyukajarol esetleg a lany mond valami a fiu szuleirol es ez sem mindig problema. Halottam mar beszelni, anyad ilyen olyan es a masik nem vedi meg a szulei

Ez sokat van ilyen?

2014. szept. 22. 23:11
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez családfüggő.

testvérem és köztem nagyon erős a kötelék, pedig testvéremnek családa van.

A szüleim is gyakran találkoznak a testvéreikkel.

2014. szept. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
37%

Olvass vissza néhány kérdést.

Itt most az a módi, hogy a nagyszülőket be sem engedik az első pár napban az unokához, hogy a testvérek hetekig nem beszélnek egymással, hogy a felnőtt gyerek simán a híd alá küldené a szüleit, mert kényelmetlen lenne támogatni őket.


Állítom, hogy a legtöbb magyarból kiveszett a családi szeretet.

2014. szept. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
36%

6-os, zöld kezecske.

A magyar családok sajnos ilyenek. Én is mindig ezt tapasztaltam. Apám utálta anyám szüleit és fordítva is , mindig nekem mondták milyen szemét a másik.

A szüleim senkivel nem tartják a kapcsolatot, keresztszülők vagy ilyesmi. Amikor kicsi voltam emlékszem néha voltak ilyen összejövetelek, de azt sem tudom milyen rokonok voltak azok.

Az apák csak annyit foglalkoznak hagyományosan a gyerekkel, hogy jól leb****szák valamiért és kész.

Folyton ment/megy nálunk az ordibáls szüleim részéről, nagyon kevés az olyan család amelyik nem ilyen.

Én elég rossz példát láttam otthon ahhoz, hogy én normális családot akarjak. Mindent meg fogok tenni, hogy olyan viszonyba legyek majd a gyerekeimmel, hogy magától értetődő legyen számukra, hogy hozzám fordulhatnak elsőnek bármi gondjuk van, ne legyen olyan, hogy valamit nem mernek elmondani.

Magyarországon ez a hagyományos értékek, meg konzervatív értékrend csak nagy maszlag. Annyi a válás, megcsalás, családon belűli erőszak, hogy csak na.

2014. szept. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!