Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kavar fel még mindig?...

Miért kavar fel még mindig? Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Volt egy vőlegényem, még húszas éveim elején. Az esküvőt terveztük nyárra, meg gyereket, amikor kimentem külföldre tanulni egy szemesztert. 3 hónap múlva skype-on szakított velem egy másik lány miatt minden előjel nélkül. Rettenetesen megviselt a dolog, és főleg az, ami utána jött. Nagyon csúnyán bánt velem az egész elköltözés alatt, amikor hazajöttem, és utána is. Elég kicsi a szakmánk, amiben mindketten dolgozunk, így elkerülhetetlen volt, hogy találkozzunk. Sokszor alázott meg, és beszélt velem lekezelően, amikor a nője is a közelben volt, aztán meg sunyiban sms-ben bocsánatot kért.

Pár hónap múlva megjelent az albérletemnél, és sírt, hogy mekkorát hibázott, és bocsássak meg neki. Bármennyire is fájt akkor még ez az egész, és ennek ellenére bármennyire szerettem, nem tudtam megbocsájtani.


Eltelt azóta 6 év. Nekem született azóta egy kislányom, de az apukájával már nem vagyunk együtt. Igazából sosem voltunk igazán egymáshoz valók (nem tervezett gyerek volt). Máig álmodom a volt vőlegényemmel, és abban megint együtt vagyunk, és szeretjük egymást.


Pár hete felbukkant az életemben. Véletlenül futottunk össze nyáron, meghívott minket egy fagyira a kicsivel, és beszélgettünk egy nagyot, amíg ő játszott. Utána szépeket írt, olyan bókokat, amilyeneket már rég nem kaptam. Sokszor chatelünk interneten, és most megint teljesen a hatása alá kerültem.


Nem tudom, hogy mit csináljak. Az eszem azt mondja, hogy nem szabad megbocsájtanom, a szívem meg még így 6 év után, és ilyen ronda történések után sem képes elengedni. Múlt héten beteg voltam, és amikor megtudta, szó nélkül ideállított bevásárolva, és hozott nekem levest.


Ti mit tennétek a helyemben?



2014. szept. 22. 21:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%

Leállítanám időben.

Esküvőt terveztetek, erre Skype-on szakít veled, megaláz, csúnyán bánik veled, lekezel a nő előtt, hogy fitogtassa a férfiasságát, aztán smsben bocsibocsizik.

Azért jelent meg nálad utána, mert tuti kidobta a csaj, és menne vissza a szamárhoz, mert nincs már meg a ló.


Kérdező, te itt csak a szamár lehetsz, és amint egy lovat talál, megy tovább.


Akárhányszor elgyengülnél, gondolj arra, amilyen megalázó volt, és amilyen csúnyán bánt a költözés alatt.

2014. szept. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

utána együtt voltak még 3 évig...


Tudom, én is pontosan tudom. De akkor miért nem tudom már elfelejteni 6 év után sem?

2014. szept. 22. 21:42
 3/22 anonim ***** válasza:
84%

Bárkivel előfordulhat, hogy hirtelen annyira beleszeret valaki másba, hogy szakít az akkori kedvesével.

Ezt még meg is lehet bocsátani akár.


De azt, ahogy tette, soha nem bocsátanám meg. Ez a szakítási mód egy elég alapos jellemrajzot ad.

2014. szept. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudod elfelejteni, mert ott vannak a szép emlékek is. Ez normális. Csak ne hagyd, hogy a szép emlékek vegyék át az irányítást feletted.
2014. szept. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%

Nem volt szép, amit csinált, de most mi lett volna jobb? Hazudni még 3 hónapig? És utána szakítani, csak hogy élőben legyen? Én ezzel nem értek egyet. Egy barátnőm pont ezt csinálta a pasijával. Nyáron a srác hazautazott külföldre, addig a csaj összejött mással. Akart vele szakítani, de nem telfonon, így egész nyáron hülyítette, közben meg a másikkal volt. Na nekem ez az undorító, nem a skypon-való szakítás.

Tudom, hogy le leszek pontozva, de szerintem adhatnál neki egy esélyt. 6 éve volt, nyilván fiatalok voltatok, az ember sok hülyeséget csinál fiatalon. Nekem is volt egy szerelmem 18 évesen, őrültem imádtam, de a srác megcsalt. Én csak pár hónap múlva tudtam meg, addigra ő teljesen belémesett. Szakítottam vele, ő tökre kiborult. Évek után is próbált visszaszerezni, kb 6 évig próbálkozott. Mióta férjhezmentem, azóta nem nyomul, de tudom jól, hogy még mindig szeret, és bármikor visszajönne hozzám, ezt sokszor a tudtomra adta. Pedig akkor ő is csúnyán elbánt velem. Na de nem ez a lényeg, hanem, hogy ha még érzel valamit és úgy látod, hogy ő is (másképp mi a francért nyomulna egy kisgyerekes anyukára??) akkor miért ne? Max nem jön össze és akkor mi van? Ugyanott leszel mint most. Vagy összejön és boldogok lesztek. Nem akarlak megbántani, de azt ugye tudod, hogy nem fognak kapkodni utánad a tökéletes, egyedülálló, rendes, jóképű pasik, akik elfogadják a gyerekedet is?

2014. szept. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%
Feltehetőleg nem volt igazán kiegyensúlyozott a kapcsolatotok. Te valószínűleg több érzelmet vittél bele, mint Ő és nagy valószínűséggel Ő most is érzi a viselkedésedből. Ráadásul te valószínűleg erkölcsi tartást is vártál volna tőle, amit bizony ő nem teljesített be. A Te helyedben senki nem tud lenni, majd úgy cselekszel, ahogy döntesz. Feltehetőleg a részedről menekülés vagy bizonyítás volt az a kapcsolat, amiből a lányod született.
2014. szept. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%
Mond valamit az utolsó, de nekem akkor is durva, hogy utána még évekig megalázott. Nem lehet, hogy egyszerűen csak hiányzik valaki? Szerintem ő ezt megérzi, hogy elgyengültél és ezért hajt rád. Utána meg ha jön egy jobb, akkor ugyanúgy kihajít. Én nem tudnék benne megbízni. Persze te ismered, de ez a jellemtelenség, amit a csaj előtt leművelt, ez durva.
2014. szept. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%

"Tudom, hogy le leszek pontozva, de szerintem adhatnál neki egy esélyt. nyilván fiatalok voltatok, az ember sok hülyeséget csinál fiatalon."


Lehet hülyeségeket csinálni, de a másik alázása nem tartozik a "hülyeség" kategóriába, szimplán bunkóság, és nem süt le róla a nagy szeretet és szerelem.


Kedves ötös, lehet, hogy neked kapcsolatfüggésed van, de nem kell azonnal megbocsájtani senkinek, csak mert azt gondolja az ember, hogy gyerekkel nem kell már senkinek. Ez nem igaz.

Kérdező, szerintem hanyagold az ötös hozzászólását.

2014. szept. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Beszélgettetek arról, hogy mi zajlott le benne anno? Amúgy van ilyen, hogy két ember nagyon kötődik egymáshoz, akármi is történik velük. Fontos lenne, hogy ne keveredjenek az érzések. Miért nem sodródsz egy kicsit? Nem kell mindennek nevet adni. Majd alakul. Akár barátok is lehettek, aki visz levest, ha beteg vagy. :)
2014. szept. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, én sem tudnék megbízni benne...valószínűleg mindig attól rettegnék, hogy mikor jön "jobb", vagy "más".


Másfelől viszont valahol mindig erre vágytam (régebben), hogy egyszer rádöbben, hogy mekkora idióta volt, és helyrerázódik az agya...ő volt a legjobb kapcsolatom az életben, és tényleg vele képzeltem el az életem :(


A kislányom apja tényleg menekülés volt. Másfél évvel a szakítás után úgy voltam, hogy tovább kell lépni.

2014. szept. 22. 22:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!