Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha anyám beleszó...

Mit csináljak ha anyám beleszól abba hogy egy héten hányszor aludjak a páromnál? 27/N

Figyelt kérdés
Kettő hónapja vagyok együtt a párommal, szóval viszonylag rövid ideje, nagyon jól elvagyunk. Nincs lehetőségem elköltözni itthonról, a páromhoz meg még nem szeretnék mert korai lenne, de pár hónap múlva ha még együtt leszünk akkor nagyon szeretném. :) Az a gond, hogy anyám beleszól abba, hogy milyen sűrűn megyek hozzá, ez heti 2-3 ott alvást jelent, napközben nem tudunk együtt lenni mert olyan a munkánk hogy ő délelőttös, én meg délutános. Így maradtak az éjjelek és a hétvégék. Anyámnak berögzült véleménye az, hogy még így is sűrű amennyit megyek, mert így a párom rám fog unni és én őt kiszolgálom azzal hogy megyek hozzá. Párom erre azt mondja, arra fog ráunni hogy van barátnője de csak ritkán találkozunk. Mi lenne a helyes?
2014. szept. 26. 09:32
1 2
 1/11 Scream85 ***** válasza:
100%
Szerintem anyukának nem kéne szabályozni a 27éves lányát, el tudod te is dönteni mi a jó nektek. Majd belenyugszik. :)
2014. szept. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen és ehhez hasonló kérdéseket a 15-17 évesek szoktak itt feltenni, és abban az esetben helyes is lenne az anyuka intelme.

De amikor idősödik az ember, és bőven felnőtt korára talál párt, akkor már felgyorsulnak az események és nem tinédzser módjára lassú tempóban történnek a dolgok.

Mit szólna anyuk, ha azoknak az érett felnőtteknek erősítenéd a táborát, akik 1 hónap után összeköltöznek és már az eljegyzésen is túl vannak?


27 évesen van annyi rálátásod szerintem a dologra, hogy tudd, neked mi a jó.


Bár én még csak 21 éves vagyok, nem régóta dolgozom is már, mégis hasonló módon meg akarták szabni a határokat, hogy ne legyen együttalvás.


Most ott tartunk, hogy tervezgetjük az összeköltözést 2 év után, és ezt a szülők is teljes mértékben elfogadták (nagy meglepetésemre).

2014. szept. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
anyuka*
2014. szept. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én anyám ellen is mindig a sarkamra álltam. Bármennyire ellenezte, hogy 19 évesen egy fiú miatt a fővárosba költözzek önerőből, és itt kezdjek új életet, én megtettem, és érdekes módon anyámmal is javult a kapcsolatom, illetve a partnerkapcsolatomban sincsenek különösebb problémák, egy-kettőt leszámítva. Mi körülbelül (munkahelyi beosztástól függően) hetente 3 alkalommal találkozunk, abból egy éjszakát töltünk együtt, a többi arról szól, hogy csak vagyunk a másiknál, beszélgetünk, eszünk, illetve közös barátokkal csinálunk közös programokat. Teljesen jó így. Annak idején valószínűleg édesanyád is inkább a szerelme mellett akart lenni, nem az édesanyja szoknyája mellett. Közel harmincéves, felnőtt, dolgozó nő vagy, önállóan tudsz gondolkodni, el tudod magad tartani, már semmi beleszólása nincs az életedbe. Tanácsot adhat, de nem korlátozhatja a személyes szabadságodat, és nem mászhat bele a magánszférádba. Örökké az ő kicsi lánya maradsz, de idővel megszokja, hogy már magadért vagy felelős, és neki nem kell felelősséget vállalnia a te döntéseid következményeiért.


L

2014. szept. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 csabika1971 ***** válasza:
100%

Az isten szerelmére már egy felnőtt nő vagy. Anyád azért szól bele így az életedbe mert hagyod.

Ha szereted azt a pasit akkor természetesen a ti kettősötök érdekeit kell szemelőt tartanod és nem anyádét.

Ha komoly és stabil kapcsolatot szeretnél ami fejlődőképes akkor ezt jegyezd meg.

2014. szept. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%

Én ennyi idős koromra saját gyereket szeretnék, nem hogy én lennék a gyerek...


27 éves vagy. Miért hagyod anyukádat belefolyni a kapcsolatodba? SEMMI köze hozzá. SEMMI.

2014. szept. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Talán anyukád félt csalódástól, és szeretné látni, hogy a párod is "töri " magát érted. Régen azt tartották helyesnek, ha a férfi jár a lány után.

De még ha így is lenne 27 évesen már te jobban meg tudod ítélni, hogy mi a helyes az adott helyzetben.

Remélem van saját véleményed is. Arról ugyanis nem írtál.

2014. szept. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Veled egyidős nő vagyok, nagyon sajnálom a helyzeted. Szerintem nagyon durva, hogy a mai világban egy ember nem keres annyit, hogy társbérletbe tudjon valakivel költözni (ami havi 50 lenne mondjuk rezsi+albi), mert a további dolgait már nem tudja egyedül kifizetni.:( Szörnyű szerintem, ahol ma tartunk.


Én már 8 éve (egyetem eleje óta) lakom külön, szerencsém volt, mert a szüleim támogattak lelkileg és 22 éves koromig anyagilag is, azóta már csak néha kérek. Sajnálom, hogy ilyen méltatlan, ahogyan az első helyesen írja, tinédzser szerepben vagy otthon. Mert tényleg az embernek 10 éve volt ez a problémája aktuális...


Próbálj kitartani, ha nem mersz/akarsz anyukáddal összeveszni, és aztán költözzetek össze, amint úgy érzed, hogy Ő az igazi.


27n

2014. szept. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

Bár nagykorú vagy (már rég), ha otthon laksz, nem tudod elkerülni a megjegyzéseket. Ugyanez lenne akkor is, ha házasként laknátok anyukádnál - beleszólna azokba a dolgokba, amiről tudomása van.

3 dolgot tehetsz:

1. Elköltözöl - ami ugye az esetedben azt írod, hogy nem megvalósítható,

2. Kikéred magadnak és összeveszel anyukáddal - ami ugye hosszabb távon nem teremt kellemes hangulatot otthon,

3. Nyelsz egyet és minden megy ugyanúgy tovább...


Azt a lehetőséget nem írtam, hogy megbeszélitek a dolgot és egyetértésre juttok, mert gondolom ezt már próbáltad mielőtt a kérdést kiírtad.

2014. szept. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
27 évesen az lenne a helyes, ha meghallgatnád mások véleményét de a döntést te hoznád meg. Pláne a párkapcsolatodat illetően, érezned kell mennyit mehetsz, mennyit kér belőled a barátod és mennyi együttlétre van neked szükséged. Ezt egy harmadik fél nem mondhatja meg neked. Különben pedig ha megunna a barátod, jobb előbb mint később. Együttéléskor nem unna meg? Engedd el anyukád kezét, bízz magadban, felnőtt ember vagy.
2014. szept. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!