Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aggódnom kéne anyám miatt?...

Aggódnom kéne anyám miatt? Idegbeteg?

Figyelt kérdés
Már születésem óta anyám eléggé könnyen felhúzta magát kisebb dolgokon..Egy nap többször is kiabál velem olyan dolgok miatt,amire nem kérem meg,meg még több hülye esetben.Mondjuk például ma megkérdezte,hogy ma,hogy fogok kimenni egy bizonyos helyre busszal.Én megmondtam az időpontot,a helyet,buszmegállót ő meg ott elkezd kiabálni,hogy "de hát ez a busz megy arra,nem is az""nem igaz,hogy semmit sem tudsz elrendezni,mindent neked kell csinálnom" mikor nem is csinált semmit,én néztem utána a busznak,stb és mellesleg jó buszt is kerestem ki.Na,de most jön a fontos rész..10 perc múlva átjön a szobámba,hogy bocsánatot kérjen,hogy lekiabált..Megkérdi,hogy haragszom-e,én mindig azt mondom,hogy nem,de közben legszívesebben arcon rúgnám,főleg amikor folyamatosan alábecsül,utána meg nyalizik,hogy "jajj tudtam,hogy sikerül" közben meg pont az ellenkezőjét gondolta,mert én vagyok az a bizonyos elcseszett gyereke,aki semmit sem képes elérni az életben..ez megy vagy 5x minden egyes nap,idegeskedés,lenyugszik,bocsánatot kér.Régen még 12 évesen elküldött engem egy pszichológushoz,beszéltem vele,anya is beszélt,aztán a gyogyi doki közölte,hogy nem velem van a baj,hanem anyámmal.Lehetséges,hogy idegbeteg?SZÓ SZERINT?

2014. szept. 7. 17:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Nyilván nem tudja elfoglalni magát és rajtad vezeti le. Ezek szerint sem férje, sem élettársa, sem rengeteg munkája, sem hobbitevékenysége ??
2014. szept. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Nem biztos, hogy idegbeteg! Egyedül nevel Téged?

Lehet, hogy nagyon egyedül van, lehet, hogy semmi segítsége sincs, lehet, hogy ki sem mozdul a házból/lakásból? Segíteni akar, de nem látja be, hogy erre nincs szükség, ez bánthatja.

2014. szept. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem idegbeteg, csak frusztrált.
2014. szept. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
apámtól elvált 7 éve,mert apám alkoholista lett.. aztán a válás után apám 2évvel meghalt..aztán anyám összejött egy másik pasival,aki egy elmebeteg mártír szadista állat volt és arra használta anyámat,hogy kényeztesse magát,de közben nem is szerette és többször éjjel a veszekedésüket kellett hallgatni,szintúgy,mint kiskoromba apával..elhiszem,hogy elfárad a munka után,de attól nem kell máson levezetni a feszültséget..Akkor is képes elcseszni a kedvem,ha a leghappybb kedvembe vagyok.
2014. szept. 7. 17:21
 5/15 A kérdező kommentje:
(természetesen azt a pasit már rég dobta.)
2014. szept. 7. 17:22
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
Lehet hogy van valami problémája, de fél siker, hogy utána bocsánatot kér. Ha valóban elviselhetetlen, akkor egy jobb napján próbálj vele beszélni róla. Mondd meg neki, hogy szerinted segítségre lenne szüksége és szeretnéd ha felkeresne egy szakembert. Azt is mondd meg neki, hogy nem tartod gyogyósnak, csak a kapcsolatotok érdekében kellene változzon.
2014. szept. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Megkérdi,hogy haragszom-e,én mindig azt mondom,hogy nem,de közben legszívesebben arcon rúgnám"

Az emberek meghallják, amit mondasz, és megérzik, mit tennél legszívesebben.

Anyádnak nehéz élete volt az alkoholista és szadista emberek mellett, neki különösen rosszul eshet ez a kettősség, ami a szavak és a szavakon kívüli tartományban van. És beteggé teheti.

2014. szept. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
50%

Igazából teljesen megértem édesanyádat.. elvált,egy vadállattal élt együtt..sok stresszel jár..sőt lehet régebben valami trauma is érte(?) pl. meghalt édesanyja,vagy valakije..nem kell ide pszichológus..el kell menni orvoshoz kiírni nyugtatót és semmi baja ne

m lesz.Nyugodt,kiegyensúlyozott lesz..szeret téged,de értsd meg azért őt is..:)

2014. szept. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%
Nem miatta kellene aggódnod, hanem magad miatt. Ilyen anyával, ilyen családi háttérrel nagyon keserves lesz a sorsod, ha nem mégy el időben egy szakemberhez.
2014. szept. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A nyugtató nem ér semmit,se az antidepresszánsok.

Ha nyugtatót szed valaki,előbb utóbb folyamatosan szüksége lesz rá és egész nap olyan kómás lesz,hogy már sétálás közben is képes lenne elaludni,ha esetleg kifárasztotta a munka vagy hasonlók.

Nekem nincs szükségem szakemberre,mert úgysem tud semmit segíteni,nem fogja megváltoztatni a sorsom,ha ezt akartad mondani.Ide születtem,ez van.

És egyébként attól,hogy nehéz élete volt,nem kell ránk uszítania a benne lévő fájdalmat..már így is eleget kaptunk belőle.Ha egy kicsit is elérzékenyülök valamin,rögtön azt mondja miért vagyok ilyen gyenge lelkű,búvalb*szott,legyek erősebb..hát a történtek után rohadt könnyű.Ha meg nem mondom el neki,hogy bánt valami,akkor meg rögtön azzal jön,hogy milyen titkolózó vagyok és,hogy nem vagyok olyan fontos számára,hogy megosszam ezt vele.Ha ezt csinálom az a baj,ha amazt az is baj.Ha mérges rám,kibeszél a barátos nőivel,hogy én milyen vagyok,de direkt úgy adja be a történteket,mintha ő lenne az áldozta én meg a rossz gonosz.Ha meg nem eszek egy nap kb 2500kcal-nál többet,akkor rögtön azzal jön,hogy fogyózok és,ha nem eszek ennyit,elvisz dokihoz.De persze,ha meghízok az már zavarja.

2014. szept. 7. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!