Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Számotokra milyen egy ideális...

Számotokra milyen egy ideális mai 21 éves lány?

Figyelt kérdés

- Gondolok itt a családi háttérre (otthon lakik-e vagy külön

- Dolgozik, vagy iskolába járjon

- Lenne-e az elképzelés szerint komoly kapcsolata, amit támogatnátok vagy sem

- Miben oneki korlátot


2014. okt. 1. 10:33
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
- Miben szabnátok neki korlátot *
2014. okt. 1. 10:34
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

30 vagyok, nem voltam olyan rég 21. Ideális nincs. Mindenkinek a saját életét kell élnie, a lehető legeredményesebben.

Én 21 évesen albérletben voltam 2 másik lánnyal, egyetemre jártam, mellette dolgoztam. Kapcsolatom sokáig csak laza volt, 24 voltam, mikor komoly kapcsolatom lett, de nem bántam, tök jó volt előtte az az időszak is. Nem korlátozott senki semmiben, mert én vállaltam a felelősséget a saját döntéseimért, hol-kivel, kikkel lakom, mennyiért, bejárok-e suliba vagy sem, stb. Sokat tanultam ez alatt az idő alatt, nagyon hasznos volt.

2014. okt. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Dogmatix91 ***** válasza:
76%
Igazából az, hogy otthon lakik-e vagy sem elsősorban attól függ, hogy tanul, vagy dolgozik. Azért egy 21 éves fiatalnak még nem feltétlenül szükséges külön laknia. Én 23 vagyok, tanulok (mellette dolgozok amikor időm engedi) és itthon lakom. Szerintem ezzel nincs baj. Az, hogy tanuljon vagy dolgozzon teljesen lényegtelen, az az egyéni céloktól függ. A párkapcsolat támogatása hülye kérdés, mert nyilván ha normális barátja van akkor támogatja a szülő, ha meg egy gyökér akkor szóvá teszi, hogy lehet, hogy nem ilyen emberrel kéne összeállni. Korlátot szabni meg nem kell egy 21 évesnek. Felnőtt ember, maximum tanácsot adhatsz neki, de korlátozni nem kell/lehet egy normális 21 évest.
2014. okt. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%
Felnőtt gondolkodása legyen és akarjon valamit kezdeni az életével. És ne cél nélküli legyen. Minden más megoldható de szerintem ez a lényeg. (F/21)
2014. okt. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Lakhat otthon is, ha kényelmes neki, és lakhat külön is, ha el tudja tartani magát


Vagy dolgozzon vagy járjon iskolába. Őszintén szólva, én jobban örülnék neki, ha majd a lányom egyetemre menne először. Az viszont, hogy se az egyik, se a másik, azt ellenzem. Ismerek ilyen lányt, mindennap bulizni jár, semmi életcélja - a szülei mégis támogatják ebben is. Hát, nekem ez fura.

Olyat is ismerek, aki beteg és minden másnap kórházba megy vérvételre/kivizsgálásra stb. és ezért nem dolgozik, nem jár iskolába -- ez nyilvánvalóan olyan helyzet, ahol az a legkisebb gondom, hogy a lányom nem keres pénzt. :( Amúgy fura, de ő csomót tanul otthon, nyelveket, fotózást, mindent, ami érdekli és lehetősége nyúlik rá otthon, a betegsége keretei között. Ez szerintem csodás. Ezért is fura tudni azt, hogy a fentebb említett, egészségtől kicsattanó lány semmit nem csinál... Na mindegy, elkalandoztam kicsit.


Lehet neki komoly kapcsolata, nyugodtan. :) Támogatnám benne, akár szimpatikus a fiúja, akár nem. Akkor ellenezném, ha bármilyen módon rosszul bánik a lánnyal, ha gátolja a céljai elérésében, ha lenézi őt. De hát ilyen helyzetben ki támogatná a kapcsolatot? A lányomat támogatnám, de azt, hogy vele legyen, azt nem.



Az utolsó pontot nem teljesen értem... Miben korlátoznám, ez szeretne lenni? Hát, így látatlanban azt mondom, semmiben... Mármint nyilván ne drogozzon, ne hozzon fel mindennap más pasit és ne lopjon, de igyekeznék már a nevelés során alapvető értékeket és erkölcsöt bele"erőltetni", és reménykedni, hogy nem fog elkallódni... :)

2014. okt. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%
Nem írnád le a kedvünkért, hogy mi a gondod?
2014. okt. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
26%
Én olyan árva lányt tudnék elképzelni, aki gyönyörű szép, dúsgazdag, engem tejben-vajban füröszt, másokkal szemben viszont tartózkodó, sőt, barátságtalan. Ja, és elnézi kisebb-nagyobb hibáimat. :-)
2014. okt. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ha elképzelem, milyen életet szeretnék a lányomnak, aki 21 lenne, hasonló lenne az enyémhez. Egyetemre járna, illetve épp most kezdené az MA-t vagy a második BA-t, majd amelyiket akarja. Nézegetne esetleg munkák után, ahova gyakornoknak elmehet a szakmájában, és később munkát tudna ezáltal találni. Szeretném, ha minél tovább járna értelmes szakokra a felsőoktatásban, hogy sokat tudjon (mint mi az apjával).


A komoly kapcsolatát támogatnám, persze, de azt is, ha szeretne kalandozni még. Én azt szeretném, ha társasági ember lenne (nem drogos bulikra gondolok), és szeretném, ha bátrabb lenne, mint én voltam. Ha utazgatna külföldre, ha tanulna és élne külföldön egyetem alatt.


És mindenképp szeretném, ha önálló életet tudnánk neki finanszírozni, és ő is vágyna az önállóságra, mert szerintem ezzel segítünk neki a legtöbbet, egyszóval szeretném, ha legalább valami szakkollégiumba költözne, ha pl. Bp-en maradnánk élni, és ide jelentkezne egyetemre.


28N

2014. okt. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Dolgozik és tanul, komoly párkapcsolata van, a keresetéből hazaad és közben valamennyit félretesz.

Korlátot semmiben nem szabnék neki, ha én lennék a szülő, de ha úgy kezdene el viselkedni, amit helytelennek látok, elmondanám a véleményem.

2014. okt. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Hát biztos nem egy agyon plasztikázott, sipákoló pláza cica.Akinek apuka feneke alá dugta a diplomát, de azt sem tudja, mennyi 1+1.


Kevés a méltóságteljesen viselkedő a (jó) céljait is eképp elérő ember a mai világban, pedig ami jó és kevés van belőle, az az ideális.

2014. okt. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!