Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hány év járás után "ideális"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány év járás után "ideális" eljegyezni a lányt?

Figyelt kérdés

Tudom hogy sokaknak nem tetszik sem a korai, sem pedig a késői házasság, valamint sok mindentől is függ...de úgy mégis.

jelenleg mindketten 20 évesek vagyunk, és én olyan 2-3 év múlva gondoltam volna. Ti szerintetek?

Esetleg személyes tapasztalatok?



2014. júl. 2. 22:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Az eljegyzés jelentsen házassági szándékot is, tehát ha utána egy-két éven belül összeházasodtok, akkor érdemes megtartani. Nem korhoz, lehetőséghez kötött inkább. Ha 22 évesen már együtt éltek, stabil anyagi hátteretek van, tervezitek a házasságot, akkor legyen. Ha ez mondjuk csak harminc felé adott, akkor nem érdemes sietni egy korai eljegyzéssel.
2014. júl. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Nincs olyan, hogy "ideális", de azért 1 évnél nem hamarabb.

Eljegyzés után pedig azért 1 év múlva jöhetne a lagzi, mert különben, szerintem legalább is, elértéktelenedik az eljegyzés. AZ eljegyzés egy házassági ígéret, szándék, több évig jegyben járni hitegetés. Ha csak mindkét fél VALÓS szándéka ez, és nem csak kényszerből elfogadja az egyik.

2014. júl. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy gondolom,legalább 30.

Nem kell kapkodni.

Ja,és addig nincs szex.

2014. júl. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
Helyzetfüggő, mi lassan 5 éve vagyunk együtt, lassan 4 éve együtt élünk, de még nem vagyunk eljegyezve, mert ilyenkor még minek? Albérletben vagyunk, esküvő ráér.
2014. júl. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalatom szerint 1-2 év kapcsolatot érdemes megélni előtte..

Habár, a szüleim már fél év után összeházasodtak, és 30 éve változatlanul boldogok, tehát szerintem a szabály csak annyi lehet, hogy önálló életet érdemes a máséval összekötni - kell stabil fizetés, és az összeköltözés lehetősége.

2014. júl. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Akkor amikor mindketten ezt akarjátok. Nem időhöz vagy akármi máshoz van kötve.
2014. júl. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nálunk akkor történt meg az eljegyzés amikor már úgymond adottak voltak az általunk elképzelt körülmények. Én 24 éves vagyok, a párom 29.


5.5 éve vagyunk együtt és 2 éve élünk albérletben. Múlt hónap elején volt az eljegyzésünk. Egyrészt fontosnak tartottuk, hogy előtte azért éljünk együtt, másrészt tudnunk kellett, hogy az albérlet kifizetése mellett az anyagiak függvényében milyen lehetőségeink vannak, lesznek.


Szerencsére az én fizetésemet teljes mértékben félre tudjuk tenni, így most több dologra koncentrálunk egyszerre. Megbeszéltük, hogy az esküvőt a jövő év végén kezdjük el szervezni és 2016 tavaszán fogjuk megtartani (tehát majdnem 2 év eltelik az eljegyzés és az esküvő között), ehhez ugye az anyagiak már adottak ezzel nincs probléma, viszont 2017-ben szeretnénk saját lakást venni, ennek az összegnek az összespórolása még folyamatban van.


Nálunk igazából olyan dolgok jöttek közbe amikre nem számítottunk, tavaly az új munkahelyemen próbaidős voltam 6 hónapig, így inkább nem jöttem el szabadságra, és nem tudtunk együtt elmenni nyáron sehova. Idén szintén nem tudunk elmenni mert a munkahelyemen folyamatos továbbképzések vannak, és egészen szeptemberig vizsgáim lesznek. Tehát ezen a nyáron sem megyünk el együtt sehova, ezért beszéltük meg úgy, hogy jövő nyáron nem foglalkozunk már semmivel, esküvőszervezéssel meg főleg nem, ráérünk majd ősszel ezt elkezdeni és a következő év tavaszán megtartani.


Hát nálunk így alakultak a dolgok eddig... :)

2014. júl. 3. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nálunk 5 év együtt járás és fél év együtt lakás után jött meg az igény az eljegyzésre. Egyszerűen úgy érzetük hogy na most. Következő évben meg esküvő volt.

Szerintem ez mindenkénél más. Akkor kell az eljegyzés ha te azt érzed.

2014. júl. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nálunk 25 évesen, 4 év "járás" és 2 év együttlakás után.

Ez egy visszafejtés végeredménye volt.

Korábban beszéltük, hogy 27-28 évesen, azért szeretnénk már családot alapítani. Esküvő előtt viszont nem akartam gyerkőcöt. Így kijött a matek, hogy 26 évesen azért jó lenne kimondani a boldogító igent. Előtte meg kell egy év, hogy összespóroljuk az esküvőre valót.

2014. júl. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat mindenkinek! :)
2014. júl. 3. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!