Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Számotokra milyen egy ideális...

Számotokra milyen egy ideális mai 21 éves lány?

Figyelt kérdés

- Gondolok itt a családi háttérre (otthon lakik-e vagy külön

- Dolgozik, vagy iskolába járjon

- Lenne-e az elképzelés szerint komoly kapcsolata, amit támogatnátok vagy sem

- Miben oneki korlátot


2014. okt. 1. 10:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
92%
Megbocsáss 9-es, de dolgozik+tanul és hazaad plusz még félre is tud tenni? Hol élsz? Diákmunkából, ha kaját is kell fizetni, örül az ember, ha kijön. Az ösztöndíj meg megint olyan, hogy vagy jó valamire, vagy nem. Nálunk a kolesz sem volt igyen. Tudod hogy lehetséges ez? Otthon laksz (ami nem minden esetben megoldható, talán ha valami egyetemvárosban élsz), anyuci elég teszi a kaját és büfészakon tanulsz. Most végeztem műszaki karon, reggel 8-tól este 8-ig benn voltam, két óra szünetem volt, amikor elugrottam a büfébe. És a legtöbb csoporttársamnak is hasonló volt a szitu. Alsóhangon a kaja 30 egy hónapban. Szóval gondolkozz már kérlek!
2014. okt. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
95%

9es: dolgozik és tanul, közben hazaad és félrerak? Ez nagyon irreális még abban az esetben is, ha az illető otthon él.


Én nem tudom, milyen az ideális 21 éves lány, de én 21 éves lány vagyok, szóval leírom a helyzetemet. Harmadéves vagyok alapképzésen. Eddig végif dolgoztam suli nellett, de nagyon kemény volt, nappali mellett jeti 30 órákat várnak el, ami nálam a suli rovására ment. Jelenleg nem dolgozon, most még elvagyok pár hónapig a nyári fizumból, aztán a szüleum fognak megint segíteni. Külföldi továbbtanulást fontolgatok, szóval minden energiámmal a sulira koncentrálok. Plusz ugye ez a diplomaévem, nem kéne elszúrni.

Komoly kapcsolatom van, 4 éve. Együtt élünk már 3 éve, itt ahol tanulunk

A lakás amiben lakunk, örökségből lett vásárolva, a páromé. A szüleimmel nagyon jó a kapcsolatom, támogatnak mndenben, maximálisan számíthatok rájuk. Korlátozni szerintem kb 16 éves korom óta nemszoktak, úgy neveltek, hogy saját felelősségre tegyem amt teszek.

2014. okt. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Kilences vagyok. Én magam éltem így. Részmunkaidőben dolgoztam, ezzel kerestem kb 70 ezer forintot. Hazaadtam 30-at, a maradék negyven felét félretettem, a másik felét pedig felhasználtam. Munka mellett főiskolára jártam.
2014. okt. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én elhiszem. De mikor? Mire jártál? Otthon laktál? Mert azt nem hiszem, hogy kaját, lakást, utazást meg tudtál oldani 20 ezerből. Ha meg, mint mondtam, minden adott volt és "csak" tanulni meg dolgozni kellett, akkor az úgy tök jó.
2014. okt. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
2001-ben voltam 21 éves, a Budapesti Gazdasági Főiskolára jártam.
2014. okt. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
31%
Írtam, hogy hazaadtam 30 ezer forintot, ezzel járultam hozzá a rezsihez, ennivalóhoz. Iskolába akkor kb párezer volt a diákbérlet, kifizettem a kétezer forintos telefonszámlám mellé, és a többi ott volt a pénztárcámban. Nem sok mindenre kellett költenem.
2014. okt. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Tudod, ez már azért nem játszik, mert eltelt 13 év, vánszorogtak fel az árak. Néhány dolgot gondolj végig (nem bántásból, mert tök jó volt neked), de a jövőben lehet jobb, ha tudod: 30 a kaja, ha nem tudsz otthon lakni, 35-40 a rezsi+bérleti díj, ha nem együl bérled a szobát/lakást (és ez olcsónak számít), koli min. 20 ezer. Hazajárni legalább 5000 és akkor nem beszéltem olyanokról, mint tankönyv, fogkrém és miegymás. Én is dolgoztam, egész pontosan abból éltem, hogy hétvégén korrepetáltam, plusz volt ösztöndíjam, de az szánalmasan kevés volt még a 4-es átlagommal is. Ha a szüleim nem segítenek, az első hónapban mehettem volna haza, mert vagy éhen halok, vagy a híd alá megyek. Komolyanbb melót nem tudtam vállalni, mert mint írtam, órák. Amik kötelezőek. Ha nem vagy ott, bukó. Nem mindenki pesti, pécsi, debrecenbi, szegedi, vagy akármi.
2014. okt. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a felsoroltak nem fontosak annyira, minthogy legyen kitűzött célja.
2014. okt. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!