Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem költ túl sokat...

Csak szerintem költ túl sokat a párom a gyermekeire vagy ez tényleg irreális viselkedés? Be fogja valaha látni a tévedését vagy hiába reménykedek?

Figyelt kérdés

1,5 éve ismerkedtünk meg. Nagyon szimpatikus volt, hogy a válása ellenére ragaszkodik a gyermekeihez és igyekszik minél több időt velük tölteni. Én is elvált vagyok szintén három gyerekkel, így méginkább értékeltem benne ezt. Úgy tudtam nem keres valami sokat és ugye gyerektartást fizet, hitele van stb., nem ez volt a lényeges a kapcsolatunkban. Fél éve viszont összeköltöztünk és kicsit jobban belelátok az anyagi helyzetébe, ami egyre jobban megrémít. Úgy tűnik számomra, hogy eltúlozza az anyagiakat, ezért a gyermekei nem is igazán az apát, inkább egy pénztárcát látnak benne, ő pedig abban a hitben tartja magát, hogy a gyerekek lelkesedése neki szól.

Mikor ezt finoman megpróbáltam vele megbeszélni, még én lettem rossz színben feltüntetve, hogy irigy vagyok a gyerekeire és azt is megkaptam, hogy a pénztárcájában kotorászok, nem ezt várta tőlem, azt hitte én megértem.


A fizetése netto 320000Ft, ennek a felét adja gyerektartásként (közös megegyezés alapján), és ezen felül is költ még rájuk, így kb. 70000Ft marad neki minden másra. Lassacskán ott tartok, hogy még én érzem magam rosszul, ha elkérem tőle a havi pénzt (külön kasszán vagyunk), mert úgy gyakorlatilag egy forintja sem marad. Nekem ez a helyzet nagyon kellemetlen és nem tudom, hogyan tudnám ezt vele megbeszélni.


Minden másban remekül megértjük egymást, de ha a gyerekei kerülnek szóba, pontosabban a rájuk költött pénz, abból mindig vita kerekedik.


2014. okt. 3. 11:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

"Mikor ezt finoman megpróbáltam vele megbeszélni, még én lettem rossz színben feltüntetve, hogy irigy vagyok a gyerekeire és azt is megkaptam, hogy a pénztárcájában kotorászok, nem ezt várta tőlem, azt hitte én megértem."


Neki ez a véleménye az ügyről, ezt fogadd el és tartsd tiszteletben. Szerintem is sok a 160e gyerektartásra, de ha neki így jó, akkor ez van.


Ne érezd magad rosszul, amikor elkéred a havi pénzt tőle, de soha ne piszkáld a gyerekeire költött pénz miatt.

2014. okt. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%
Ha ennyit akar rájuk költeni, akkor költsön rájuk ennyit. Nem hiszem, hogy ezen vitatkoznotok kellene, és hogy ezt neked szabályoznod kéne.
2014. okt. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%
Azért összeköltöztek, valahol jogos a kérdezőnél, hogy a párja adjon bele a rezsibe, kajába. Ha 160 ezret és még azon felül a gyerekeinek odaad, akkor a kérdezőnek is fizesse ki legalább a lakhatásának a költségét. Vagy a kérdező tartsa el, mert ő a jó fej apuka?
2014. okt. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
68%

Csak tátom a számat és értetlenkedek.


1. "Úgy tudtam nem keres valami sokat" <-> "A fizetése netto 320000Ft"

Szerintem nagyon jól keres, és ezt nem irigységből mondom.


2. "A fizetése netto 320000Ft, ennek a felét adja gyerektartásként (közös megegyezés alapján), és ezen felül is költ még rájuk, így kb. 70000Ft marad neki minden másra."

Havi 90e Ft-ot költ a gyerekeire a tartásdíjon felül? Akkor a volt feleségének nem is kell dolgoznia, hiszen a gyerekei révén havi 250e Ft-hoz jut (igaz, ebből 90e Ft-ot természetben kapnak).


3. "Lassacskán ott tartok, hogy még én érzem magam rosszul, ha elkérem tőle a havi pénzt (külön kasszán vagyunk), mert úgy gyakorlatilag egy forintja sem marad."

Mi ez a havi pénz? És ha mindent elszedsz tőle, akkor hogyan fizeti a hitelét?


És hogyhogy neki nem kellemetlen, hogy egy forintja sem marad magára? Egy olyan embernek, aki havonta nettó 320 ezret keres!

2014. okt. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

"Azért összeköltöztek, valahol jogos a kérdezőnél, hogy a párja adjon bele a rezsibe, kajába. Ha 160 ezret és még azon felül a gyerekeinek odaad, akkor a kérdezőnek is fizesse ki legalább a lakhatásának a költségét. Vagy a kérdező tartsa el, mert ő a jó fej apuka?"


Kérje el nyugodtan a havi pénzt a kérdező, és ha egy fillérje sem marad a férfinek ezután, az már legyen az ő problémája.

2014. okt. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%

Valahol igaza van a kérdezőnek. Határt kell szabni, a szeretetet nem lehet pénzzel megváltani. Ha a közösbe betett összeg után szinte egy fillérje sem marad, akkor miből lesznek finanszírozva a közös programok, a kirándulások, az esetleges nyaralások? Azok, amik megtartanak, fejlesztenek egy kapcsolatot? A kérdező vegye el a gyerekeitől?


Meg kell találni a középutat, szerintem bőven elég ebben az esetben a gyerektartás összege.

2014. okt. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"Valahol igaza van a kérdezőnek. Határt kell szabni, a szeretetet nem lehet pénzzel megváltani. Ha a közösbe betett összeg után szinte egy fillérje sem marad, akkor miből lesznek finanszírozva a közös programok, a kirándulások, az esetleges nyaralások? Azok, amik megtartanak, fejlesztenek egy kapcsolatot? A kérdező vegye el a gyerekeitől?


Meg kell találni a középutat, szerintem bőven elég ebben az esetben a gyerektartás összege."


Én is soknak találom a 160+ összeget, de a kérdező pasija szerint rendben van. Tehát ezt a fickót úgy kell elfogadni, hogy kb 70 ezer marad neki. Ha így jó, akkor lehet építeni a kapcsolatot, ha nem, akkor mást keresni.

2014. okt. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
És összeköltözésetek előtt hogy élt meg a pasi havi 70ezerből? Vagy csak most engedte így el magát?
2014. okt. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Én nem piszkálni és nem szabályozni akarom, de az akkor is kínos, hogy nem tud cipőt venni, mert akkor nem tudja odaadni a havi kosztpénzt (rezsi ráeső része, tisztálkodószerek, élelmiszer...).

Azt sem akarom, hogy a hiteleit növelje, mert már így is havi 25000Ft megy el rá.

A válás után a szüleihez költözött. Ők egy fillért sem kértek tőle, tehát ami maradt, az ment a hitelbe illetve a felmerülő kiadásait ebből fedezte (ruha, szórakozás, pihenés) illetve hitelkeretből, hitekártyáról.

2014. okt. 3. 12:14
 10/21 kovpet ***** válasza:
100%

"nem tud cipőt venni, mert akkor nem tudja odaadni a havi kosztpénzt"


Ácsi. Először a kosztpénz, aztán a cipő. Ha nem marad, akkor tényleg nem kellene pluszban fizetni az amúgy is jelentős gyt mellett, de ez nem a te dolgod. De a rezsi fele az igen, ahhoz közöd van nagyon is.

2014. okt. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!