Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vezetéknév változtatás mennyib...

Vezetéknév változtatás mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

A családnevemet szeretném megváltoztatni.Érdeklődni szeretnék, hogy esetleg aki mostanában csináltatta, vagy benne van a témában,mennyibe kerülne ez nekem?(Az okmányok amiket feltétlen meg kell újítani a névváltozás miatt:személyim,lakcímkártyám,tb-kártyám,jogsim,adókártyám,születési ak. kivonatom,házassági anyakönyvi kivonatom, 1 gyermekem születési ak.kivonata,személyije,lakcímkártyája,adókártyája)

Hol tudnám ezeket elindítani,és kb. mennyi költségre számolhatok?Nagyon megköszönném ha valaki tudna nekem segíteni!:)


2014. okt. 9. 14:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%

Hát az irataidat az okmányirodában tudod megváltoztatni, a névváltoztatásban nem tudok mit mondani. :/

Miért változtatod meg egyébként?

2014. okt. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Igen,az irataimat az okmányirodában kell,azt tudom,csak az árát nem :))

Családi okok miatt sajnos,nem bírok együtt élni a nevemmel:(

2014. okt. 9. 14:27
 3/18 Kései Sirató ***** válasza:
100%
10.000,- Ft-os illetékbélyeggel menj az anyakönyvvezetőhöz, ott kell kérelmezni, de minisztérium fog dönteni. Meg kell indokolni, miért szeretnél másikat és mit szeretnél.
2014. okt. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
kicsit off, de kicsit témához is kapcsolódik: aki vezeték és keresztnevet cserél (nem tudom, hogy erre így együtt, van-e lehetőség), azt hogy a rákba találják meg a behajtó cégek?
2014. okt. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,mentek a zöld gombok:)Végülis a másik nevemet még nem tudom mi lesz,de az mindegy csak ne ez legyen.
2014. okt. 9. 14:30
 6/18 A kérdező kommentje:

Az adataid,mármint a számadatok maradnak gondolom,és úgy találnak meg :D Plusz lakcím..vagy nem tudom:)

Te megváltoztattad?

2014. okt. 9. 14:32
 7/18 anonim ***** válasza:

Mivel házassági anyakönyvi kivonatról írtál, nyilván házas vagy. Melyik neved nem tetszik? Felvetted a férjed nevét, és most úgy gondolod, ez mégsem jó? Vagy a lánykori neved nem tetszik?

A gyerek nevének megváltoztatásához kell a férjed beleegyezése is, legalábbis tudomásom szerint.

2014. okt. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%
Fenttartjak a regi es uj nevedet is. Sot, mikor kitoltesz egy formulat, a regi nevedet is oda kell irni.
2014. okt. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

személyi: 1500

lakcímkártya: 500

Jogsi: 4000

TB, adókártya ingyenes


Én ezeket változtattam most házasság miatt :)

2014. okt. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Igen házas vagyok.

Ez csak egy példa:

Nagyné Kiss Mariska

A Kiss,vagyis a családnevemet szeretném változtatni mondjuk Nagyné Tóth Mariskára:)

A gyerek neve nem változik,csak az irataiban az én leánykori nevem(anyja neve).

2014. okt. 9. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!