Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki Cuba-ban házasodott...

Fotucsok kérdése:

Aki Cuba-ban házasodott össze, annak az ottani papírokat itthon simán hitelesítették, vagy szükséges volt hozzá az ottani külügy bélyegzője is?

Figyelt kérdés
Most a magyarországi külügyben azt mondták, hogy nem fogják hitelesíteni, ha nincs rajta az ottani minisztériumi bélyegző. De erről az utazási iroda mitsem tud, és mi nem szeretnénk ott ez után szaladgálni.
2010. jan. 23. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Az utazási iroda - ne haragudj - de persze, hogy nem tud róla, mivel nem az ő dolguk ennek utána nézni. Én is külföldön házasodtam, de nem Kubában. Annyit kell tenni, hogy adott országban be kell menni a minisztériumba, ahol hitelesítik az okiratot. Így tudod utána Mo-n bejegyeztetni a házasságkötést. Akkor nincs szükség külön hitelesítésre, ha Kuba rajta van azon országok listáján, akik aláírtak egy megállapodást. Ha megmondták a hivatalban (talán a magyar Bevándorlási Hivatal mondta ezt neked?), hogy Kubából külön bélyegzővel kell az okirat, akkor biztos, hogy kell. Miért nem házasodtok össze Mo-n? Akkor nem lenne ebből gond...mert ha Mo-n be akarod jegyeztetni a házasságotokat, akkor gondolom, hogy az az oka, hogy Mo-n akartok élni.
2010. jan. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kell rá apostille nevezetű felülhitelesités. Ezt Kubában fogják rátenni a papirokra, itthon nem tudnak ilyet csinálni. Úgyhogy irány Kuba és az ottani minisztérium lebélyegzi a papirokat, utánna itthon is el fogják fogadni. Viszont, ha megvan az apostille, akkor a Bajza utcában hivatalosan le kell fordittatni magyarra az összes papirt. Ha nem akartok viszamenni Kubába a bélyegzés miatt és inkább összeházasodnátok itthon, azt nem lehetséges, mert egy másik országban már házas vagy és annak ellenére, hogy ez itthon még nem hiteles, bigámiát követnél el. Tehát mindenképpen menj vissza Kubába és kérd meg ezt a felülhitelesitést. Érdemes már itthon telefonon időpontot kérni a hivataltól, hogy ott ne kelljen várni esetleg pár hónapot. És csak utánna venni meg a repólőjegyet, hogy megvan az időpont a hivataltól.

Ezeket onnan tudom, hogy nekem is külföldön volt az esküvőm és ez volt a procedúra. Persze, én előre megkérdeztem és nem kellett utánna visszamenni.

2010. jan. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én sem azt mondtam, hogy házasodjon össze Kubában, utána meg Mo-n, hanem, hogy miért akar Kubában házasodni, ha Mo-n is lehet esküdni és úgyis ott fog élni?
2010. jan. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Arra meg, hogy miért Kubában házasodunk?! Már ne haragudj...!! Mert nekem így esik jól, és nem hiszem elszámolással tartozok.Csak egy kis információt kértem. A másik válaszadónak köszönöm a segítséget!
2010. jan. 23. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!