Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magyarországon Budapesten a...

Magyarországon Budapesten a legkönnyebb a megélhetés?

Figyelt kérdés
2014. okt. 11. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Budapesten van a legtöbb lehetőség dolgozni és minden terméket nagyon sok helyen lehet kapni, tehát meg lehet keresni az olcsó árakat, van piac.
2014. okt. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is, mert több a lehetőség.

Én pl. magántanár vagyok. Szerintem Szegeden, vagy Zalaegerszegen, stb, esetleg egy kis faluban még a felét sem tudnám óránként megkeresni, arról nem is szólva, hogy kevesebb embernek volna ott szükség oktatásra.

2014. okt. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nem feltétlenül. Közszektorban annyival nem magasabbak a fizetések például. Persze versenyszférában el lehet helyezkedni jobb órabérrel, de vannak, akik vidéken is nagyon jól keresnek.

Viszont a lakás, a közlekedés drágább sokszor, ha épp nem a munkahelyed közelében laksz, akkor a közlekedés is több idő - persze agglomerációból bejárni sem jobb.

Szerintem kategorikusan nem lehet kijelenteni, hogy ez vagy az jobb. Biztos van, akinek jobban bejön, van, akinek kevésbé. Persze vannak az országnak olyan részei, amelyek élhetetlenek a többség számára, természetesen nem ezekről beszélek.

2014. okt. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Több a munkahely, ha akarsz találsz valamit.

De jobb ellenfelekkel kell ellene megküzdened érte. Vidéken kevesebben jelentkeznek és kevesebb képességgel könnyebben megkapsz egy jobb állást.

A lakás árak/bérlés orvos fodrász stb. pedig a vidékinek kb2-4szerese.

2014. okt. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem jelenteném ezt így ki. Ha nem találsz helyben munkát vidéken, akkor igen. De ha találsz helyben melót, jó eséllyel alacsonyabbak a lakhatási költségek, és nem kell bérletre se költeni. Igaz, hogy valamivel jobbak a bérek, de drágább az albérlet, több a rezsi (pl. családi házban vidéken nincs közös költség, esetleg gáz helyett fával fűtesz stb.), és a szórakozás is drágább.

Én spec vidéken lakom (nem nagyon vidék, Bp-től 40 km, kisváros), a rezsi kb. 30 ezer 2 főre, ebben már benne van a kábeltévé és a net is, pedig villanybojlerünk van, tehát magas a villanyszámla. Igaz, fával fűtünk, nem távhő ugye. A fa egyszerre olyan 80-100 ezer egész télre, de jó meleg van a lakásban, míg én albérletben anno havi 30 ezres gázszámlával megfagytam, ez így jobban megéri. És sokszor marad is fa.

Amúgy a pestieknél nem értem ezt a drága a közlekedés dumát... havi 10 ezerért oda mész, ahová akarsz a városon belül, és annyiszor, ahányszor akarsz, egy egyébként tök jól kiépített tömegközlekedéssel, és mindent megkapsz a városban. Míg mondjuk tőlünk Budapestre a bérlet havi 30 ezer, és ezzel nem mehetsz sehová máshová. Mi drága azon a 10 ezres BKV bérleten? És azt még nem is említettem, hogy nagybevásárlást itt nem lehet csinálni, azért külön buszozni vagy autókázni kell, Bp-n ez is adott.

2014. okt. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pár hónapja volt egy felmérés az szerint Sopronban élnek a legboldogabb emberek, és hozzá járul ehhez az is, hogy ott a legkönnyebb munkát találni. Persze határ közelsége miatt.
2014. okt. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem függ a végzetstégöl is hiába laksz BP-n ha nincs normális iskolád/ismeretséged akkor aztán mind 1 hogy hol lapátolod az aszfaltot v pakolod a konzerveket.

Utóbbit én is csináltam és BP-n élek.


Szal itt sincs kolbászból a kerítés inkább az a lényeg h kit ismersz mert itt virágzik az uram bátyám rendszer és nem a pofidért lesz jó állásod.

És az albik is elég drágák.

2014. okt. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem Bp-en és pàr km-es körzetében, én most raktàri munkàn vagyok Budapest mellett közvetlen, mert gyûjtés korszakban vagyok és megkeresem a 140-et 8 òràban cégesként. Ez szerintem jò egy 8 àltalànost követelõ melòért, bàr tanultam, de kell az alaptõke a sajàthoz.
2014. okt. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!