Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen Magyarországon a...

Kiss Nikoletta kérdése:

Milyen Magyarországon a helyzet jelenleg?

Figyelt kérdés

A párommal külföldön élünk, nagyon fiatalon jöttünk ki. Természetesen a szívünk haza húz, hiszen ott nőttünk fel, egy városból származunk, így az emlékek is közösek.

Teljesen más ez a világ, mint az otthoni.

Szerintetek javult, vagy romlott az elmúlt évek során otthon a helyzet?

Láttok-e fejlődést, érdemes-e az embernek hazaköltöznie?

És ha lenne egy kis tőkétek, mibe fektetnétek bele otthon?



2014. aug. 8. 18:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Mibe érdemes befektetni?

Főleg informatikába.


Szerintem a helyzet nem változott, fogalmazzunk úgy.De attól is függ, hogy az ország melyik részén éltetek.Nagyon nem mindegy.

2014. aug. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Sajnos elég rossz régió, Kelet-Magyarország.

Akkor 3év alatt szerintetek nem javult semmi?

2014. aug. 8. 18:25
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor 3év alatt szerintetek nem javult semmi?"


Nem, sőt!


Közel 6 éve vagyok külföldön, haza már csak látogatóba megyek. Otthon akartam vállalkozni, de teljesen esélytelen, mert a vállalkozásokból az utolsó szuszt is ki akarják verni. Ahol most vagyok, vállalkozó barát környezet, stabil adórendszer, melyet nem változtatnak évente, és nem kapok a nyakamba újabb és újabb adókat. Ha tehetitek, maradjatok, ahol vagytok.

2014. aug. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
semmiképp se gyertek haza, most a legrosszabb a helyzet a rendszerváltás óta.
2014. aug. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

Ha van pénzed, akkor nem lesz gondod. Kelet-Mo csak hiány szakmával tudsz kezdeni valamit.

Ha van pénzed, akkor nyugdíjasokra építenék valami vállalkozást. Az ő igényeikre figyelve indítanék, valami szolgáltatást. Idősebbek már szívesebben költik unokákra a pénzt, ezért ebben is van lehetőség. ( babkötvényeket is nagyszülőkkel reklámozzák). Köztudott, hogy Kelet-Mo magyar nyugdíjasoknak magasabb a nyugdíjuk, mint az unokáknak a fizetésük.

2014. aug. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mi Németországban vagyunk, de nem tudjuk sokáig csinálni, ugyanis a páromnak öröklött betegsége van, nem sokáig végezhet fizikai munkát tovább, így valamit vagy itt, vagy otthon ki kell találnunk vállalkozásként.
2014. aug. 8. 18:46
 7/16 A kérdező kommentje:

Kedves 3.!

Mit vállalkoztál otthon?

És mit csinálsz most?

2014. aug. 8. 18:49
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

"És ha lenne egy kis tőkétek, mibe fektetnétek bele otthon?"


Mármint itt Magyarországon? Háhh! Jó vicc volt, régen nem hallottam ilyen jót. Magyarországon befektetni bármibe is, jó vicc... :) Sorba mennek tönkre a befektetők, tehát szerintem: semmibe.


"Szerintetek javult, vagy romlott az elmúlt évek során otthon a helyzet?"


Valahol jobb lett, valahol rosszabb. Valakinek jobb lett, valakinek rosszabb. Csak nem annyi embernek lett jobb, mint ahánynak rosszabb :)


"Láttok-e fejlődést"


Igen! A házunk előtt volt egy kis tuja, legalább 3x akkor már!


"érdemes-e az embernek hazaköltöznie?"


Nehogy haza gyertek! Istenem, más örülne hogy kint sikeres az élete, hogy tudott vagyon gyűjteni, ha ott minden megy rendes kerékvágásban, akkor egyáltalán nem éri meg haza jönni. Tudom hogy rossz hallani, de ez az igazság, nem akarok hazudni.

2014. aug. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves 3.!

Mit vállalkoztál otthon?

És mit csinálsz most?"


Otthon csak akartam vállalkozni, de bele sem kezdtem, az utánajárás során kiderült hogy miket kell fizetni, és azt kitermelni magyar viszonyok között tisztességesen nem lehetett volna, ezért az ötletemet kihoztam Angliába, és itt csinálom, teljesen legálisan, minden csalástól mentesen, és bőven, de bőven megéri így is, kiskapuk nélkül. Informatikai vállalkozásom van, otthon is ezzel foglalkoztam volna. De most már nem bánkódom, megtaláltam a számításaimat itt, októberben teszek állampolgársági esküt, Magyarországra már nem tekintek a hazámként, lévén mindent amit elértem, azt Nagy-Britanniának köszönhetem.

2014. aug. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%
Hát főleg így betegséggel a magyar egészségügybe és átlag magyar fizetések közé hazajönni, nem hiszem, hogy megéri. Még amúgy sem puszta honvágyból.
2014. aug. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!