Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha házasságom alatt kapok/vesz...

Ha házasságom alatt kapok/veszek ingatlant, elajándékozhatom a férjem beleegyezése nélkül is?

Figyelt kérdés
Tehát van egy ház, aminek felét kaptam, felét vettem. A nevemre került, de férjnél vagyok, előtte is férjnél voltam, tehát ez az ingatlan akkor elvileg közös. Na most ha én ezt a házat el akarom adni vagy elajándékozni, azt a férjemmel közösen tudom megtenni vagy hogy van ez? Tehát neki is bele kell kerülni az ajándékozási szerződésbe?
2014. okt. 14. 08:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Az ajándékba kapott része a tied, a vásárolt része viszont kozos. Azt eladni, ajándékozni csak a aférjem engedélyével lehet.
2014. okt. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha CSAK ajándék lenne, vagy csak a te tulajdonos, akkor azt tehetnél vele, amit akarsz.


Viszont a vásárolt rész minden esetben közös, azt eladni csak a férjed beleegyezésével lehetséges.

2014. okt. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha névre szóló ajándékba kaptad akkor az a rész a tiéd ha nem akkor közös az a rész is. Másik felét pedig csak férjed beleegyezésével csinálhatsz vele bármit is.
2014. okt. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

De ha az ő nevén van? Vizsgálják a földhivatalnál, hogy férjnél van-e és mikortól? Szerintem csak a tulajdonost nézik.

Max. utólag a férj beperelheti. Vagy váláskor.

2014. okt. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Arról van szó, hogy apámtól és a feleségétől a ház felét kaptam, másik felét vettük. Most visszaadnám nekik (visszakérik), de ezek szerint én nem ajándékozhatom az egészet apámnak, hanem 1/4 részét a férjem ajándékozná, ő pedig nem egyenesági rokona, tehát apámnak az 1/4 rész után illetéket kellene fizetnie? Szóval itt az a kérdés, mennyibe kerülhet ez a procedúra, hogy visszakerüljön hozzájuk az ingatlan.
2014. okt. 14. 09:31
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja és a férjemmel jóban vagyok, nem titkolózni akarok előtte vagy ilyesmi. :)
2014. okt. 14. 09:32
 7/12 anonim ***** válasza:
Úgy is ügyvéd kell, ahhoz, hogy ezt elintézzétek, megírja a szerződést, stb. Szóval majd ő megmondja, hogy pontosan hogyan zajlik és mit kell fizetni.
2014. okt. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az egészet akarod ajándékozni vagy csak azt a részt, amit te is kaptal?
2014. okt. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az egészet.
2014. okt. 14. 12:33
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem, mert vagyonkimentésért simán beperelhet, ha megléped. Az meg pár év a hűvösön.
2014. okt. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!