Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mernetek igy masodik...

Ti mernetek igy masodik gyereket vallalni?

Figyelt kérdés
Leirom,hogy hogy elunk, mit erzunk, mert nagy a dilemma (bocsanat, de nincs ekezetem). A kisfiunk 4 eves, en szeptemberben jottem vissza dolgozni arra a munkahelyere, ahol egy 5 eves kulfoldni munka elott is dolgoztam. Nyilvan nagyon sok minden valtozott, de egesz jol megy az alkalmazkodas, ovono vagyok, ami egy csaladbarat munka- szerintem. Kulfoldon nanny voltam, ket kisfiura vigyaztam napi 10 oraban. Utana jott a fiunk, ugye napi 24 oraban. Segitsegunk nem volt, mert a ferjem szulei nem elnek, az enyemek meg mindig kulfoldon vannak (az anyukam nem is magyar, nem hiszem, hogy hazajonnek). Csak a ferjem testverei vannak Pesten. Na most az a nagy kerdes az eletunkben, hogy hogyan tovabb. Tudjuk, hogy jo lenne egy kistestver a gyerekunknek, es mi is nagyon szeretnenk ot, de felek, hogy gyorsan megunnek vele otthon lenni. Most lett rendes munkam, szeretnek ervenyesulni es nem csak orakon keresztulni gagyogni. Szeretnem, ha a gyerekeim minden figyelmet megkapnanak, de felek, ha ketto lenne, mar nem menne (hiszen evekig csinaltam ezt, es eleg nehez volt). Azt is tudom, hogy rengeteg dolgot tanulhatnanak a testverkapcsolatbol, es a nagy korkulonbseg mas, mint a kicsi (nekem van 2 evvel kisebb hugom is, es 14 evvel kisebb is). Lakas van, a ferjem se keresi magat halalra, de van egy masik lakasunk, ami ki van adva, s mar csak fel evig fizetjuk belole a hitelt, utana plusz bevetel lenne. Ugy kb. 270 ezer maradna a honapban, amibol meg lehet elni. Most nem tudjuk, hogy mit csinaljunk, minden velemenyre, tapasztalatra kivancsi vagyok! Ti belevagnatok?
2014. okt. 18. 08:56
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
35%
NEM. 270 ezer nem elég 4 embernek. Még talán annak az egynek se lesz így soha boldog élete, ne biztosítsd ezt be még egy gyerekkel.
2014. okt. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
21%

Jah és egy ember nem csak megélni akar jó esetben. Fizetni a számlákat meg enni. Hol marad az IGAZI ÉLET??? Merthogy 270 ezer arra már bizony nem elég.


Nekem nincs testvérem, 24 vagyok és hálát adok az Istennek ezért. Mindenki a környezetemben irigyel, hogy nincs tesóm. Baromi szar ha valakinek tesója van..... én a büdös életbe sohasem akartam. Nem jó az egy gyereknek, hidd el!

2014. okt. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Szerintem eleg lenne a 270 ezer, a penz reszetol felek a legkevesbe. A rezsi max. 50 ezer, a kaja (ovissal egyutt) 100-120 ezer korul van. a maradekot gyakorlatilag felre tudjuk tenni. Szerintem kevesen tudnak ennyi penzt osszerakni, van most kb. 800 ezer a szamlalmon, es mint emlitettem, van egy masik lakasunk is, ami kvazi egy befektetes, de penz van benne, hozza lehet nyulni. Nyaralni mindig megyunk (anyuekat latogatjuk, felesbe fizetjuk (Del-Afrika). Szoval a penz a legkevesebb, inkabb a karrier, az onervenyesules, az egyekeseg erdekel, de koszonom a valaszodat! Szoval nem minden a testver, es az ember egykekent is lehet boldog... :)
2014. okt. 18. 09:23
 4/33 anonim ***** válasza:
69%

Én belevágnék ha az lenne minden vágyam, hogy legyen még egy gyerekem. Az anyagiak megvannak rá, itt a ti elhatározásotok kell, hogy akarjátok őt.

Én mindig is 2 gyereket szerettem volna, és nélkülük nem éreztem volna teljesnek az életem. Nekem is rossz, hogy a nagyobbra (aki még csak 2 éves lesz) kevesebb időt tudok fordítani, de valamit valamiért. Az se jó, ha valaki elkényeztetett egyke. Én személy szerint mindig sajnáltam azokat, akiknek nincs testvérük.

2014. okt. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
...de azt nem hiszem el, hogy nem jo a gyereknek ha van tesoja, nekunk is van, es boldogok vagyunk, hogy vannak, Arrol nem beszelve, hogy akkor aztan egy rokonunkkal se tartanank a kapcsolatot szemelyesen.
2014. okt. 18. 09:25
 6/33 anonim ***** válasza:
30%
Bizony nem minden a testvér. Inkább a pénz a lényeg, ezt tapasztalatból mondom. Úgy legalább több jut annak az egynek. Emlékezzetek a szavamra és az egyedül lévő emiatt sokkal többet kapó gyereketeket kérdezzétek meg ha felnő, hogy jó e neki így, nem kellett volna-e egy testvér. Hidd el, hogy nem kell. Milliárdszor többet ér egy szerető apa és anya a gyereknek. Testvér nem kell.
2014. okt. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
16%

A fő probléma a korkülönbség. 6 év pl. már sok. Ha tesó akarsz neki, most kell megtenni, most még ép megfelelő lenne.

Abban azonban igaza van a válaszolok nagy részének, és Neked is hogy ez nem könnyű lesz. Hanem szép...

2014. okt. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es, le a kalappal alotted, legyel buszke magadra, tudom, hogy nagyon nagy feladat a ket kicsivel, ugyes vagy! es igazad van, csak egy kicsit felek, es bar nem akarom bevallani, mert kcisit onzosegnek tartom, pihenni akarok. Evekig ezt csinaltam, cirka 9 evig, es szeretnek felnott emberekkel lenni. Ellenben felek a nagy korkulonbsegtol is, hogy az mar nem lenne igazi... A kerdes: most vagy kesobb...? :)
2014. okt. 18. 09:30
 9/33 anonim ***** válasza:
42%

Az, h milyen lesz a tesók közötti kapcsolat, a szülőkön múlik.

Igaza van 1-nek, 270.000 kevés 4 embernek. Közel 500.000-ből jövünk ki úgy, h vmennyit félre is tudjunk tenni.

2014. okt. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os! Pont azt szeretnenk elkerulni, hogy ugy gondolkozzon, a penz a lenyeg... :)
2014. okt. 18. 09:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!