Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Ti sem mernétek a...

Mit tegyek? Ti sem mernétek a gyereket közelébe engedni? Vagy én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Anyósom házában lakunk, egy külön lakrészben, de közvetlen átjárással. Hazaköltözött a sógornőm, nincs munkája, de elvárásai annál inkább, ergo eltartatja magát, mi meg tűrjük a kicsapongásait. Mert érdekes módon bulira, cigire, autó tankolására van pénze (gondolom abból, amit az anyjától kunyerál). Egész nap zajong, még éjszaka is, járnak hozzá a barátnői, vihognak, zuhognak az emeleten, csapkodja az ajtókat, átront hozzánk is és hozza az éppen itt lévő barátnőt, stb.

Sajnos a férjemmel pontosan tudjuk, hogy korábban drogozott, és gyanús a viselkedése, hogy most sem hagyta el a szert. Néha olyan, mint egy élőhalott, zavarodottan beszél, kapkod, rángatózik, mint egy idegbeteg, a családnak előadja a szenvedő szegény kislányt, közben meg hallom egész nap, ahogy telefonon röhögcsél a barátnőivel, és sokat eljárkál ide-oda, ki tudja mit csinál olyankor. Éjszaka jön haza, veri az ajtót, mert nem vitt kulcsot, abszolút nincs tekintettel arra, hogy itt egy kicsi gyerek van, aki olyankor már javában aludna. A szerelmének hívja az unokaöccsét, nekem meg hányingerem van, ha csak átjön egy pillantást vetni rá.

De mégis ő van itthon, most hogy mondjam az anyjának, hogy nem akarom itt látni, mikor több joga van itt lenni, mint nekem, aki "csak" a férjem és a gyerekünk révén lakok itt, eltekintve attól, hogy mi beleszállunk a rezsibe elég rendesen. Nyilván egy anya nem dobja ki a saját gyerekét, legyen az akármilyen is.

Fogalmam sincs, hogy mi lenne a megoldás. Vagyis a költözés az egyetlen, ez biztos, rajta vagyunk a dolgon, de addig is hogy tartsam távol magunktól úgy, hogy anyósom ne sértődjön be?


2013. ápr. 3. 12:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Sehogy. Legyél te is a közelben, ha a gyerek mellett van. Ha ez nem jó, akkor költözés máris.
2013. ápr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

A férjed nem tudja helyre rakni a nőt vagy az anyjával beszélni? Csak a saját gyereketek érdekében....

Nem kötelező mindent elviselni a családi kötelékeknek is vannak határaik!

Azért tudja mindezt megtenni mert még senki sem rúgta istenesen seggbe!!!

2013. ápr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Jah! Az átjárót meg kulcsra zárni és senki nem jön át ha ti nem engeditek!!
2013. ápr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hiába mondanak neki akármit, egyik fülén be, a másikon ki. Következő nap már ugyanúgy csinálja, amiért előzőleg szóltunk neki. Tehát nincs szó nélkül hagyva a viselkedése, csak ő nincs tekintettel magán kívül senkire sem.

Az ajtón meg addig kopognak, amíg ki nem nyitom :( már próbáltam, és lényeglében így is sokszor bezárom, ha alszik a kicsi, akkor legalább utána tudom mondani, hogy én is lefeküdtem vele, azért nem hallottam a kopogást (ami nem igaz), de amúgy nem tudok elfogadható magyarázatot adni, hogy miért zárom ki őket. Mert ebben anyósom is ugyanilyen tapintatlan, akármikor átjön, mert ugye ez mégiscsak az ő háza...

2013. ápr. 3. 13:20
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
és a férjed mindezt tétlenül nézi? az ő testvére, az ő háza (lesz), ő van otthon, ahogy Te írtad. emelje már meg a csinos seggét, és szóljon már rá a drogosra! mit gondolsz, milyen ember lesz a gyermekedből, ha ilyen környezetben nő fel?
2013. ápr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem nézi tétlenül, szólt már, hogy moderálja magát. Egyébként a gyerekre nincs hatással, legalább is nem jelenik meg példaként előtte, mert ha egy nap egyszer áttolja a képét megnézni a kicsit, akkor is gyorsan indulok vele valahova, hogy ne rontsa sokáig a levegőt. Ami nagyon zavaró, az a zajongás és duhajkodás, de ezt odaát csinálja, csak hát áthallatszik minden.

És mint írtam, el fogunk költözni, folyamatban van a lakás keresés, de ez nem megy egyik napról a másikra.

2013. ápr. 3. 14:09
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is nektek kell költözni. a férjes se igazán teheti rendbe, ilyen értelemben a férjed és a húg egyenrangú vele. az anyukájuk szólhatna, de ő meg nyilván nem fog. arról nem is beszélve, h anyaként az anyósod ugyanúgy befogadta a fiát, azaz a férjedet a gyerekével és a párjával együtt. milyen alapon kívánnátok azt,h a lányát viszont nem fogadja be?! az egy dolog, h ti fizetitek a rezsit, ez így normális és nyilván a lánynak is kellene, ha lenne miből. de azt nem várhatod, h eltűnjön onnan. akármilyen iszagságtalannak tűnik, ha neked nem tetszik, nem így szeretnéd nevelni a gyereked, akkor nektek kellene költözni vagy kivárni amíg a csaj elköltözik, mert rendbejön az élete vagy alkalmazkodni.
2013. ápr. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
a férjed és a húga egyenrangúak egymással*
2013. ápr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"De mégis ő van itthon, most hogy mondjam az anyjának, hogy nem akarom itt látni, mikor több joga van itt lenni, mint nekem, aki "csak" a férjem és a gyerekünk révén lakok itt, eltekintve attól, hogy mi beleszállunk a rezsibe elég rendesen. Nyilván egy anya nem dobja ki a saját gyerekét, legyen az akármilyen is."


Pontosan ezért írtam ezt én is, mert tudom, hogy így van!

2013. ápr. 3. 14:13
 10/15 anonim ***** válasza:
45%

"Ami nagyon zavaró, az a zajongás és duhajkodás, de ezt odaát csinálja, csak hát áthallatszik minden. "


Nos, ezzel semmit nem tudsz kezdeni lévén hogy

1, valóban ő van otthon

2, van joga hozzá hogy napközben "duhajkodjon"


Éjszaka nyugodtan rá lehet szólni, de a nap többi szakaszában bizony azt csinál amit akar.

Legkedvesebb barátnőm édesanyja jól mondja: mindig az zavar amit te nem tehetsz meg...

2013. ápr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!